Eğitici Formatörlere 6 saat derse girerse ek ödeme alabilirmi

Kodla Büyü

recepeskici

Site Gezgini
arkadaşlar eğitici yönergesinin 7. maddesinde şöyle bir ibare var. Forumda da görmüştüm eğiticilerden derse girip ek ödeme alan arkadaşlar vardı.Acaba 6 saat derse giripte ek ödemeden yararlanabilirmiyiz?
İl/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından ihtiyaç duyulması halinde eğitici bilişim teknolojisi formatör öğretmenlerin, öncelikle kendi branşlarındaki derslere, bilişim teknolojileri konusundaki derslere ve/veya bunun mümkün olmaması halinde başka branşlardaki derslere haftada en fazla 6 saat girmesi sağlanır.

Aslında derse girmek düşünülebilir. Biz eğiticiler olarak bunu kullanabiliriz. Gireceğimiz 3-4 saat ders tüm tartışmaları ortadan kaldırır.Benim okulumda 4 saat bilgisayar dersi var. Girmeyi düşünmüyor da değilim yanii.. Okul müdürlerimizle konuşalım ve gidip 1 gün okulumuzda dersimize girelim.. Zaten bu işin bi esprisini bırakmadılar.

Böyle bir hakkımız varmı ? Derse girme olayında bahseden yönerge taslakmı yoksa asıl yönergemi?

Aynı konu Eğitek'te intel kursunda geçmişti ve bunun bir faydası olmayacağı söylenmişti. Derse girdiğimize kalırız. Çünkü zaten bize ek ödemenin ödenmemesinin sebebi fiilen derse girmememiz değil, görevlendirildiğimiz kurumun (İlçe Milli Eğitim Müd.) örgün ve yaygın eğitim kurumu kapsamında olmamasından ileri geliyor.

Sponge Bob' Alıntı:
Aynı konu Eğitek'te intel kursunda geçmişti ve bunun bir faydası olmayacağı söylenmişti. Derse girdiğimize kalırız. Çünkü zaten bize ek ödemenin ödenmemesinin sebebi fiilen derse girmememiz değil, görevlendirildiğimiz kurumun (İlçe Milli Eğitim Müd.) örgün ve yaygın eğitim kurumu kapsamında olmamasından ileri geliyor.

:+1: aynen katılıyorum.
denge tazminatı konusunda bir çözüm yolu olabilirdi ancak eködemelerde değil.
ama şöyle bişey daha var. bunu fazla dillendirmediğimiz sürece bunu ildeki yada ilçe mem lerdekiler bilmiyor :idea:

Geri