Eğitici Formatör

Kodla Büyü

Hayat

Aktif Üye
Bugün okula eğitici formatör geldi. İlçemizden artık o sorumluymuş. Baya sohbet ettik her konuda. Hizmetiçi eğitimden tutun da formatörlüğe ,bilişim teknolojilerine, okulda yapılması gerekenlere kadar... Her konuda onunla iletişime geçmemi söyledi. İlçede 8 ilköğretim var. Ve bizim okul ziyaret ettiği 6. okulmuş. Bana teşekkür etti. Herşey düzenli ve olması gerektiği gibi diye. Ayrıca bana doldurmam gereken bazı evraklar olduğunu ve adresime yollayacağını söyledi. Hani şu hep ile ilçeye göndermemiz gereken raporlardan bahsediyorduk ya işte onlar falan varmış.
Okul sitesine baya önem verdi. joomla falan değil dimi dedi. html tabanlı ve meb.k12.tr uzantılı olmasından bahsetti. Bizimki net uzantılı ve ben mebin sunduğu alana da kayıt yaptırmıştım. Alan yetersiz olduğu için kullanmıyordum. oradan yönlendirme yaparız dedi. İlerde Meb alan miktarını yükselttiğinde geçiş yaparsınız dedi. İlerde diğerleri yasaklanabilir herkesin meb alanını kullanması istenebilirmiş. O yüzden şimdiden hepinizin okulunuzun adına kayıt yaptırmasını tavsiye ediyorum.
Okulun diğer öğretmenlerinin ve öğrencilerin BTS kullanımını sordu. Ders dışında labı açık tutup tutmadığımı sordu. Öğrencilerin seviyesini, okulun donanımsal ihtiyaçlarını, ne tür sorunlarla karşılaştığımı sordu. Kullandığım yazılımların lisanslı olup olmadığını da sordu. Değiller hocam dedim. Kaç kere ilçeye yazı yazdığımı ama bu konuda geri dönüt alamadığımı söyledim. Bana tedarik edeceğini söyledi.
Formatörlüğe mutlaka devam et hocam dedi.Ben de başvuruları sordum ne zaman nasıl olacak diye. Aralık sonunda en geç Ocak başında yeni başvurular alınacak ve siz bu esnada göreve devam edeceksiniz dedi. Ben merak ettiğim birçok soruyu sordum ve cevaplarını da bilinçli birinden anlamlı bir şekilde aldım. Sizlerin de aklınıza takılan merak ettiğiniz birşeyler varsa bana iletin ben sorayım arkadaşlar.
Ayrıca BTS gezerken benim pcde bizden size bölümünden indirdiğim Bilim Çocuk Cdsi açıktı. Bu forumdan indirdiğimi, bu forumun çok güzel olduğunu, birçok haberi bilgiyi buradan edindiğimi söyledim. Adresini istedi. Ben de girip üye olun hocam bazen sıkıntılarımızdan da bahsediyoruz belki derman olursunuz dedim.Umarın forum yöneticileri için bir sakıncası yoktur.
İşte böyle... Sizlerle paylaşmak istedim bunları.Saygılar...

kardeşim öncelikle yardımcı olursan sevinirim iki gün önce okulumda formatör olarak görevlendirdim okulumuzun bilgisayar öğretmeni de mevcut soruma gelince ben sınıf öğretmeniyim ve bir tane evde eğitim alan ( hasta olduğu için ) milli eğitim tarafından gönderiliyordum şimdi bu öğrenciyi elimden alırlar mı acaba veya ben bu şekilde haftada 10 saat ders veriyorum bu dersede girmemde problem olur mu bilginiz varsa veya bahsettiğiniz kişiden bilgi alıp bana iletirseniz sevinirim çok sağol iyi akşamlar..

hocam eğitici formatör öğretmen dediğin de bizden birisi. hatta bazıları bilgisayar öğretmeni bile değil. aramızda eğitici formatörler de var. olmayanlarında eğitici formatör arkdaşı vardır çoğunun. bütün bu olanları bakanlık müfettişi teftiş etmiş gibi en ince ayrıntısına kadar anlatmaya ne gerek duydunuz onu kavrayamadım ben. garip geldi açıkcası.

Kusura bakma hocam senin değerli vaktini aldım o kadar zaman ayırdın okudun üstüne bir de gereksiz buldun. Paylaşmak istedim. Görmemişin okuluna bir eğitici formatör gelmiş anlatmış varsay yorma kendini :wink:

bu eğitici formatör kimdi okul formatörü neydi kafam karıştı şimdi :D

Arif Sağ'ın bir şarkısı geldi aklıma
"bugün bize pir geldi" tadında gibi olmuş mesaj..
Adı neydi acaba .Belki tanırım..Sanırım Bursa'da bu eğitici kardeşimiz.Ben de Kestel ilçesinde çalışmıştım.

Hocam okul formatörleri bir müdür yardımcı statüsünde. Yani nöbet görevleri olmadığı gibi min 6 - 10 saat derse girebilirler. Son okul formatörlüğü görevlendirmesindeki gibi.
İyi Çalışmalar. Bir dost(branş tesviye - eğitici).Kötü niyetli öğretmen olamaz.Hepimizin hedefi aynı.

Geri