Eğitici Formatör Öğretmen belgesi alabilmek için sınavdan kaç puan alınması gerekiyor???

Kodla Büyü
Re: Eğitici Formatör Öğretmen belgesi alabilmek için sınavdan kaç puan alınması gerekiyor?

aek2004' Alıntı:
Eğitici Formatör Öğretmen belgesi alabilmek için sınavdan kaç puan alınması gerekiyor???

Eğitici Formatör Öğretmen belgesi alabilmek için istersen sınavdan 100 al önemli değil. Önemli olan görev almaktır. Pazar günü çınarlı mesleğin bahçesinde en az 10 kişiye söyledim bunu. Sınav sonucu görev alıyorsunuz görev aldıktan sonra Ankarada kursa gidiyorsunuz 1 aylık ondan sonra belge alıyorsunuz bay-zek yanlış bilgi verme sen görev aldın belge değil :p

Arakadaşla bu sınavda puan önemli değil sıralama önemli yani kendi ilinde yada ilçende kontenjan kaç ise senin il yada ilçendeki sıralamada o sayının içinde olmalısın. mesela benim ilçemde kontenjan 2 ve 5 kişi bu sınava girdik benim puan sıralamasında ilk 2 de olmam gerekiyor diye biliyorum

serdar1406' Alıntı:
Arakadaşla bu sınavda puan önemli değil sıralama önemli yani kendi ilinde yada ilçende kontenjan kaç ise senin il yada ilçendeki sıralamada o sayının içinde olmalısın. mesela benim ilçemde kontenjan 2 ve 5 kişi bu sınava girdik benim puan sıralamasında ilk 2 de olmam gerekiyor diye biliyorum

aynen..

cimenwd' Alıntı:
50 olması ve ilçenizde kontenjana girmiş olmanız gerekmekte.

Örnek:
İlçemde 1 kontenjan ve 1 başvuru var. 50'yi geçiyorum. İyi de puanım var. İlk görevledirmede başvuru yapıyorum ve görevlendiriliyorum. Görev içinde ilk olarak yapmam gereken şey hizmetiçi eğitim kursuna katılıp belgemi almak.

Eferimm . Sen anlamışın bu işi inşallah diğerleri de anlar. :)

cimenwd' Alıntı:
ebfo45 hocam anlayamadığım nokta şu ama::

Benim durumum göz önünde bulundurularak bir açıklama yapabilir misin?

Diyelim ki ben bulunduğum ilçede görevlendirildim. Belgemi aldım, birkaç hizmetiçi eğitim kursu bitirdim. 2 yıl sonra tayin istedim ve bir ile atandım. Görevlendirme istediğim zaman durumum ne olacak? Tayinimin çıktığı ilde kontenjan dolu olacak ve bekleyecek miyim? Tayin için önümdeki görevlendirme bir sorun çıkaracak mı?

Hocam burada kadro olayı yok şuanki duruma göre cevaplıyorum; Bakanlıkla Altı ayda bir sözleşerek gecici görevle devam ediyorsun. Kadron "Sınıf Öğretmeni" ise gittgin yerde Sınıf öğretmenisin sana orada formatörlük vermezler. Formatörlük için görevlendirme zamanlarını takip edersin bulunduğun ilde kadro açılır ise başvurursun kabul edilirse bakanlıkla 6 aylık sözleşir çalışırsın. Yani İldışı durumlarda pek durum iyi değil tamamen sıralama ve şans yani

@cimenwd başka bir ile gittiğinde orada sıraya girersin. 6 ayda bir eğitek görevlendirme şartlarını değiştiriyor ben de ocak 2007, temmuz 2007 ,ocak 2008 görevlendirme öncesi yazıları mevcut ,hepsi birbirinden farklı o sebeple şudur diyemem.

estafiruullah ebfo45 yanlış analşılmışız..Biz eşref paşalı olupda ayrıca birde eğitici olanlara saygı duyarız..anadınmı...Ben barajı soruyorlar zannettim.....Ewet önce sınav sonra 120 saat kurs muhtemelen ankarada..Sonra...alçak sürünme(yerine göre)....bazende şube müdürü makamı(oda adamına göre)

50 puan ve üzeri puan aldığımda kursa katılmak istersem kursa katılım hakkım doğrudan doğuyormu? yoksa kursa katılım için eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenliğine başvuru yapmam şartmı?

değerli arkadaşlarım 50 puan işini nereden çıkarıyorsunuz?
Klavuzda kontenjana göre diyor.50 ve üzeri puan alanlar arasından sıralama yapılacak demiyor.bu açık seçik ortada.niye hala uzatıyorsunuz.
50 melli yok.ilçeden tek sensen işin tamam,okey.seçildin kursa gidebilirsin.19 mart ta yüzün gülecek.hem bu soruları buraya yazacağınıza eğiteke yazın cevaplarlar.yada telefon açın...

100 üzerinden 5 alsanda ilçede tek giren sen olsan görev alırsın ha güldürme adamı teteni :) Görevlendirme yazıları elimizde diyorum her seferinde 50 barajı vardır ve bunda da olacak. Klavuzda yazmaz bunlar görevlendirme öncesi yazılarda yazar.

ARKADAŞIM BEN BELGE ALMAK İSTİYORUM ŞİMDİLİK GÖREVLENDİRME İSTEMİYORUM, SORUM ŞU BU BELGEYİ ALABİLMEK İÇİN İLLA GÖREVLENDİRME Mİ ALMAM GEREKİYOR YOKSA GÖREVLENDİRME ALMADAN BELGE İÇİN AÇILACAK KURSA KATILABİLİRMİYİM? SORUYU DOĞRU OKUYALIM... BUNA GÖRE CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM...

ARKADAŞIM GİRDİĞİN SINAV SADECE EĞİTİCİ FORMATÖR OLARAK GÖREVLENDİRMELERDE ENÇOK PUAN ALANI GÖREVLENDİREBİLMEK İÇİN YAPILIYOR.
BU SINAV BAŞKA BİR ŞEY İFADE ETMİYOR.100 ÜZERİNDEN 100 ALMIŞ OLSAN BİLE SINAVI KAZANMAK DİYE BİR ŞEY YOK.
EĞİTİCİ FORMATÖRLÜK BELGESİNİ İSE EĞİTİCİ FORMATÖR OLARAK GÖREVLENDİRİLENLER GÖREVLENDİRME YAPILDIKTAN SONRA KURSA ALINIYOR VE ORADAN BELGE VERİLİYOR.
YANİ SÖZÜN ÖZÜ EĞİTİCİ FORMATÖRLÜK BELGESİ ALMAN İÇİN: EĞİTİCİ FORMATÖR OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞ OLMAN ŞART.

arkadaslar su konu sızce acıkmı

dıyelım ben ılın 12 kontenjanı var ve ılde sınava gıren 100 kısı var fakat ben 30 oldum dıyelım ama ılcemde bır kontenjan var ve burda bırıncıyım ılcemde baska ılceler benım ılceme muracat edemezmı yoksa herkes ılcesıne goremı yerlestırılecek bu konuda bılgılerınızı almak ıstıyorum tabı saglamsa kaynagı teskkurler

bence kısmen yanlış formatörlük için belli bir puanı aşmadan nasıl seçileceksiniz. ayrıca ben kayserideyim diyelim ki ama seneye başka ildeyim nasıl ayarlanacak

olaya bakın. 4 yıl fakültesinde okuduk. şimdide alakasız branşlarla beraber 1 aylık kurs görüpte eğiticilik belgesi alıyoruz. nerde hak nerde hukuk? bu sözü söylemeyi sevmem ama insan bazen "burası Türkiye" demekten kendini alamıyor.

cimenwd' Alıntı:
50 olması ve ilçenizde kontenjana girmiş olmanız gerekmekte.

Örnek:
İlçemde 1 kontenjan ve 1 başvuru var. 50'yi geçiyorum. İyi de puanım var. İlk görevledirmede başvuru yapıyorum ve görevlendiriliyorum. Görev içinde ilk olarak yapmam gereken şey hizmetiçi eğitim kursuna katılıp belgemi almak.

Bu sınavdan en az 50 almak gerektiği, bu sınavla ilgili hangi açıklamada ya da kılavuzda yazıyor? Eğer bu son yapılan sınavla ilgili herhangi bir resmi açıklamada bu yazmıyorsa bunu eski sınavlara göre düşünerek mi söylüyorsunuz? Böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bence.
Ama bizim bilmediğimiz, görmediğimiz, duymadığımız; son yapılan sınavla ilgili sınav öncesinde yapılan resmi bir açıklama varsa bu konu ile ilgili onu bizimle paylaşırsanız seviniriz.

kardeşim engin ! Klavuz sınavın yaplışıyla ilgilidir. sınavdan sonra baraj olup olmayacağı görevlendirme yazısında yazar. 50 barajı var daha geçen yazdım sınava girenlerin %40 ı anca 50 i geçmiş. Dilimizde tüy bitti ya neyse.

ebfo45' Alıntı:
kardeşim engin ! Klavuz sınavın yaplışıyla ilgilidir. sınavdan sonra baraj olup olmayacağı görevlendirme yazısında yazar. 50 barajı var daha geçen yazdım sınava girenlerin %40 ı anca 50 i geçmiş. Dilimizde tüy bitti ya neyse.

Hmm. Teşekkürler Ebfo45 kardeş. Yanlış bir uygulama yapılıyormuş bu işte ama sonuçta böyle yapılıyorsa ne denebilir?:) Sadece bu bilgiyi paylaşana teşekkür edilir.Tekrar sağol. Ancak bu sence de ilginç değil mi? Bu çok rahat sömürülebilecek bir düzen. Türkiye'de sırf bir bakan yeğeninin mecburi hizmeti tamamlayabilmesi için bir ilimiz bir yıllığına 1.bölge yapılabiliyorsa (eskiden olan bişi bu, günümüzle ilgisi yok:)) burada da bu sınavda baraj uygulaması suistimale açık gibi duruyor. Ama dediğim gibi, sonuçta bu iş böyle yapılıyorsa sadece beklemek gerekiyor şu anda. Allaha şükür 50'yi geçiyor gibiyim zaten, ama işin mantığı ters gelmişti bana.
Tekrar sağolasın, kolay gelsin.

anladık canım aptal degiliz.eferim yerine öğrenmişiniz daha uygun bence.demiii abfo45

arkadaslar bence puandan önce ilve il milli eğitim müdürlükteki değerlendirmeler önemli.'seninle calışmak istemiyoruz' diyebiliyorlar.bunu da hesaba katmal lazım.bencede puan o kadar önemli değil. ben yasadımda aynı vakayı :)

kardeş tutturdunuz bir 50 hikayesi . ilçede 50 puan alan yok. en yüksek alan arkadaşın puanı 48 sonra ikinci olanın 41 şimdi bu ilçede 2 kontenjan var. bunlardan formatör olmaz mı diyecekler. eğer diyeceklerse deselerdi ya öncesinde bu sınavdan en az 50 alacaksınız ve değerlendirme kriterleri şudur budur her soru şu kadar puandır vs. ancak konuşuıyosunuz ukala ukala. bir 50 lafı çıkardınız gidiyor.

ziyanoglu' Alıntı:
kardeş tutturdunuz bir 50 hikayesi . ilçede 50 puan alan yok. en yüksek alan arkadaşın puanı 48 sonra ikinci olanın 41 şimdi bu ilçede 2 kontenjan var. bunlardan formatör olmaz mı diyecekler. eğer diyeceklerse deselerdi ya öncesinde bu sınavdan en az 50 alacaksınız ve değerlendirme kriterleri şudur budur her soru şu kadar puandır vs. ancak konuşuıyosunuz ukala ukala. bir 50 lafı çıkardınız gidiyor.

bence de puan yok (çünkü kılavuzda yazıyor) sıralama var diyelimki sen 70 aldın ilin kontenjanı 10 ve 80 alan 15 kişi var sıralama en yüksekten başlar
ama ilde 2 kişi 50 almış gerisi 40 ve altı 8 kişi yi almayacaklarmı? almamaları mantıklı olabilir ama kılavuz sıralama diyor

ziyanoglu' Alıntı:
Ukala filan değiliz 2 senedir eğitici formatörlük yapıyoruz 2004 ve 2006 da 2 defa sınav yapıldı ikisininde klavuzunda 50 barajı yazmadı. 50 barajı görevlendirme yazısında yazar. bir bildiğimiz var ki konuşuyoruz oh ne ala bire ilçede giren bir kişi olsun sınavdan 30 alsın ve görev alsın. baraj mutlaka olucak.

Geri