Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

eğitici formatör ile okul formatörü arasında ne gibi farklar var?

Konu, 'Fatih Projesi Eğitmenleri' kısmında ag2001 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ag2001

  ag2001 Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bilgisayar konusunda fazla (bilgisayar öğretminlerine kıyasla) bilgim yok. ancak 1 aydır bu formatörlük konusu ilgimi çekiyor. abim tavsiye etti kendisi bilgisayar formatör öğretmenlik kursuna gidip sertifikasını almış sende böyle kurs açılırsa git dedi. bende hizmetiçi eğitime baktım; müracatımı yaptım. bilgisayar kurs saati sayısına göre kursiyer seçilecekmiş bende 144 saatlik sertifika vardı sordum 20 kişinin arasına girebilirmiyim diye şansın yüksek dediler. sınavı duyunca ona da girmeye karar verdim kendimi denemek için.
  şimdi sizlere sorum şu: Okul formatör öğretmeni olmak için bu kursa gidip sertika alıyoruz ve okul formatörü oluyoruz, ilçe eğitici formatörü olmak içinde bu sınava girip başarılı olmamız gerekiyor. doğru anlamışmıyım? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. yani okul formatörü ile ilçe formatörü arasında hem yaptığı iş anlamında hemde bu göreve nasıl gelindiği anlamında nasıl farklar var?
   
 2. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  Hocam öncelikle size teşekkür ediyorum.
  Niye mi?

  aslında formatörlüğün ne demek olduğunu çok güzel tarif etmişiniz. işte bu yüzden.

  siz bir formatör örneğisiniz hocam. genel anlamda bi çok kişi sizin gibi birilerinden duyuyor h. içine katılıyor bende formatörüm belgem var diyor ve bi yerlere görevlendiriliyor haftalık 18 saat ek ders ücretini alıyor işin Türkçesi bu.

  Eğitici formatörlük için ise yine benzer şekilde farklı olarak bir sınav yapılıyor sınavdan yüksek alanlardan aşağı dogru ihtiyaç kadar seçiliyor onlara eğitici formatör deniyor.

  görev olarak kim ne iş yapar diye soruyorsanız ben kimin ne iş yaptığını anlamadım daha herkes kendince bişeylerle uğraşıyor işte. Okul formatörü okulunda eğitici formatör ilçe yada il mem. de ferse girmeden bilgisayarla ilgili bişeylerle uğraşıp duruyor. Amaç BT sınıflarının etkin kullanımının sağlanması. kim kaç saat labı kullanmış onun kaydını tut bozulan bilgisayarı yap web sitesini yap bitti hepsi bu kadar.
   
 3. ayhangunes

  ayhangunes Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  481
  Beğeni:
  8
  Bence çalışma şartları ,ne yapılması gerektiği ve kime bağlı olması gerektiği net bir şekilde belli edilmelidir. İlçedeki memuramı yoksa ilçe milli eğitim müdürüne mi i bağlı net bir şekilde belli olsa hakikaten çok güzel olacak.
   
 4. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  Eğitici bilgisayar formatör öğretmenler il/ilçe milli eğitim müdürlüğünde bilgisayar ve sınav hizmetlerine bakan şube müdürüne bağlı çalışırlar.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal