Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Aday Seçme Sınavı Açıklandı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Asker öğretmenlere haksızlık yapılıyor. Biz niye giremiyoz sınava. Hem vatan görevi yapıyoz hemde bizi sınava almıyorlar :roll:

Sınava girebilmek için eğitici bilgisayar formatör öğretmeni olmak mı gerekiyor.Yoksa herkes girebiliyor mu?

crazy_formator' Alıntı:
arkadaşlar bir anlayamadığımı konuda şu
bizler intel vesaire kurslar için hizmet içine alınacağız ve tarihleride geldi.Ozaman diyelimki sıralamaya giremedik bu kurslara yeni arkadaşlarmı gidecek.Bir kısmımız ise önceden zaten gitmişlerdi intel kurslarına bu arkadaşların durumu ne olacak.Bir iş bu kadarmı karıştırılır

Hala Torpile hayır

Devletin boşa haracancak parası çok heralde . Yenilere yeniden kurs verilecek. Ben bu durumu bimer kanalıyla Başbakanımıza aktarmayı düşünüyorum.

sayın arkadaşlar sınıf öğretmenleride bu sınava gırebılyormu yoksa sadece bılgısayar öğretmenımı olmak gerekıyor

cemal hocam aynen destek
birde ankarada eğitekde torpille olan formatörlerle sınava girmeyecekler içinde bir girişim yapalım

torpile hayır

Kocakafalara laf anlatamaszın hocam.Boşuna uğraşma kaderimize razı olcaz :)

crazy_formator' Alıntı:
cemal hocam aynen destek
birde ankarada eğitekde torpille olan formatörlerle sınava girmeyecekler içinde bir girişim yapalım

torpile hayır

Bu torpilli arkadaşlar kimlermiş, söylersen herkes aydınlanmış olur...

ben hiç girmayecem
hiç gerek yok tunceli hozatta çalılşıyorum evim barkım burda kontejyan yok bizim ilçeye zaten ilçenin tek bilgisayar öğpretmeni benim yol durumu belli merkez ve ilçe arası 2 saat sürüyor dağlar taşlar arasında gidiyor minübüs yol parası gidiş geliş 16 ytl

Sınava girmeyen eşit şartlarda olmayan ve üstüne alınanlar

Torpile Hayır

crazy_formator' Alıntı:
Sınava girmeyen eşit şartlarda olmayan ve üstüne alınanlar

Torpile Hayır

Peki bu arkadaşların niye sınava girmediklerini biliyormusun.....
Burada bilen bir kaç arkadaş var...
Yani o arkadaşlar sınava girse herhalde, Tam Türklere layık bir haber kaynağı olurdu sanırım...

ebfo45' Alıntı:
Kocakafalara laf anlatamaszın hocam.Boşuna uğraşma kaderimize razı olcaz :)

kocakafalardan biri benim bildiğim kocakafadır en azından adında bi koca geçern
Şimdi biz geçen sene ankaradaki kurslara katıldık ve bu kocakafaları gördük.Bir taneside eğitim uzmanı sıfatını almış kocaman kafasıyla ortalıkta dolaşıyordu.Bizimle iki lafı üst üste edemeyen bu kocakafaya bu yetkiyi kim verdiyse en az onun kadar suçludur.Ama esas sorun bizim arkadaşlarımızda bir türlü organize olup bi iş yapamadılar.İl koordinatörleri yıllarca gittiler geldiler kendilerini ve bizleri anlatamadılar
Burada sıkıntı eski arkadaşlara işe yaramaz muamelesi yapmak.şimdi diyeceklerki o zaman sıanav girsin yeterlyse kazansın.Bir sınavla herşey nasıl belli olacak.Yıllardan beri bu arkadaşlarla işler yürüdü bi noktaya geldi.Şimdi sadece bilgisayar öğretmenlerine yer açmak için adı yazılmamış bir eleme var.Ama hale tepki yok demekki eski arkadaşlarda bundan razı ..Sağlık olsun.

Torpile Hayır

evet o arkadaşlar gizli ulusrarası istihbarat örgütünde çalışan arkadaşlar.Devlet sırrı açığa çıkarsa Tüm Türkiye mahvolur.
Sizin işiniz Bana dokunmayan yılan işi.İşi bilen adam arkadaşlarının uğradığı haksızlığı savunur adam sende demez...Boşuna burada laf anlatma hocam....

Torpile Hayır

Tuncay hocam haklı burda bazı şeyleri yazması uygun kaçmaz. Artı oraya seçilen herkes keşke Tuncay hocam gibi kabiliyetli ilgili aşklı şevkli liyakatlı olsa.

hocam bizde bişe demedik tuncay beye ama ne hikmetse diğer yapılan haksızlığa hiçbir katkısı yok hocamın.Ankaradaki ağırlığınıda biliyoruz üstelik Tuncay beyin.Ondan biraz daha çaba beklerdik şimdiki görev yapan arkadaşlar husunda.3-4 sene emek ver sonra eğitek hiç bu işlerle uğraşmamış sıkıntı cekmemiş öğretmenlerle bir tutarak sınava alsın

hadi sabatan beri cok tartıştınız sorular ve cevaplarda benden olsun sizi izlemek de güzel..
A PLUS SORULAR ...

Ekli dosyalar

• a+sinav.rar
    37.5 KB · Görüntüleme: 152
CEVAPLARIDA VAR BENİM BULUNDUGUM YERDEKİ EĞİTİCİ FORMATÖRÜN YERİNE GÖZ DİKTİM BENDE ONDAN GİRCEM SINAVA .. KOLAY GELSİN HERKESİN :lol:

AA APLUS SORULAR BU KİTABIN YAZARI KİME ÇALIŞIYO MERAK ETTİM....
BÖLE SORU OLABİLİRMİ YAWW YOKSA BU SORULARMI YANLIŞ....
24- Bir kullanıcı telefonda bilgisayarı açtığında 301 diye bir sayı gördüğünden şikayet ediyor. Problem ne olabilir?

a) Boot sector virus
b) Power supply fanı tozlu
c) Disket sürücüde disket var
d) Klavyenin üzerinde bir kitap var(CEVAP BUYMUŞ)
e) CD ROM Bozuk

SORMAK LAZIM(EĞİTİCİ BİLGİSAYAR FORMATÖRLERİNE) ADAMMI SECİYONUZ DALGAMI GEÇİYONUZ...YOKSA SİİZZİ YANLIŞMI ANLIYORUZ YOKSA SİZDE BU SORULARA BÖLE CEVAP VERİYORSUNUZ..SIRF SİZİN İÇİN KİTABI ALIP TARAYACAM ARKADAŞLAR.. BU ARADA SN SSA İNŞALLAH GÖZÜNÜ DİKTİĞİN YERE OTURURSUN BU AZİMLE

ssa' Alıntı:
CEVAPLARIDA VAR BENİM BULUNDUGUM YERDEKİ EĞİTİCİ FORMATÖRÜN YERİNE GÖZ DİKTİM BENDE ONDAN GİRCEM SINAVA .. KOLAY GELSİN HERKESİN :lol:

iyi bir maç olsun hak eden kazansın :)))

Arkadaşlar ben Kahramanmaraştan mgok75 bizde valilik okul formatörlüğü başvurularını önce onayladı şimdi di askıya aldı. Bu ne anlama geliyor. Başka illerde benzeri durum yaşandı mı. Siz ce bakanlık işi mi yoksa il milli eğitimin kendi uygulaması mı ? Bir cevap gelirse sevinirim şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar kılavuzu okudum şu an eğitici formatörlerin girmesi zorunlu mu değil mi ben girmeleeri zorunlu değil gibi anladım yanlış mı anladım. başvuramayanlar arasında h maddesi şimdiki görev yapanlarımı temsil ediyor acaba.

dos kullananlar 301'i iyi bilir. bence sorunun tarzı farklı bu tip sınavlarda böyle soruyorlar.

arkadaşlar bilgisayar öğretmeni olmak şart mı?.Mesela ben sınıf öğretmeniyim ve sınava gırmek ıstıyorum gırebılırmıyım.Bunu merak ettim.bilgilendirriseniz sevinirim.iyi Çalışmalar.

301 SORUN DEĞİLDE HOCAM ÜZERİNDE Kİ KİTAB ASIL SORUN VE DERT OLAN YOKSA 301 LE HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK

hayatsuyu1979' Alıntı:
başvuramayanlar arasında h maddesi şimdiki görev yapanlarımı temsil ediyor acaba.
2006'daki sınavdan sonra alınanları temsil etmiyor o madde. 2006'daki sınava göre alınanlar için ilk eğitici formatörlük kursu 24 Nisan'da açılmıştı.

şimdikiler girecekmi girmeyecekmi esas soru bu
cevap:
tabiki girecek zaten amaç onları elemek kardeşim

hayatsuyu1979' Alıntı:
arkadaşlar kılavuzu okudum şu an eğitici formatörlerin girmesi zorunlu mu değil mi ben girmeleeri zorunlu değil gibi anladım yanlış mı anladım. başvuramayanlar arasında h maddesi şimdiki görev yapanlarımı temsil ediyor acaba.

nerden çıkardım hocam hiç yoruma açık biyer yokki herkes girecek diyor

hala iddalıyım bulundugum yerdeki eğitici formatörün masası ve sandalyesi hala cok cekici geliyo zorlada olsa gircem sınava ve kazanacam inşallah

CHARMED' Alıntı:

yapma hocam

ama sen nerden çıkardın bu yorumu duymak isterdim..
Bu arada herkes derken eğitekten torpilli 20-30 kişi hariç onlar nedense girmeyecekler

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri