Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlerinin Çalışma Esasları

Kodla Büyü
ARKADAŞLAR eğitici formatörlükle formatörlüğü karıştırmıyoruz dimi ? arada baya fark var

Eğitici Formatör Öğretmenin ‘nin Görev ve Sorumlulukları:

-formatör öğretmen ihtiyacı olup olmadığını belirlemek. Bu amaçla Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne bilgi vermek.
-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün onayı ile kurs düzenlemek.
-Öğretim yılı başında uygulamaya konulacak şekilde ihtiyaç analizi yapmak ve çıkan sonuçlara göre hizmetiçi eğitim planını yaparak uygulamaya koymak.
-İlin ihtiyacı olan bilgisayar formatörlerinin yetiştirilmesi faaliyetlerinde görev almak ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne rapor sunmak.
-Bilgisayar formatör öğretmenlerinin tekamül eğitimlerinin düzenlenmesi ve uygulanması faaliyetlerinde yer almak.
-Bilgisayar formatör öğretmenleri ile ayda bir toplantı yaparak sürekli işbirliği içinde bulunmak.
-BT sınıflarının işletilmesi konusunda yaşanan sorunları tespit edip giderilmesi ile ilgili faaliyetlerde yer almak.
-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne dönem sonu değerlendirme raporu hazırlayıp göndermek.
-Teknolojiyi sürekli yakından takip etmek ve bilgilerini yenilemek. Bu amaçla bilgisayar ve bilgi iletişim teknolojileriyle ilgili hizmetiçi eğitim faaliyetlerine , fuar organizasyonlarına, teknolojik gezi ve benzeri faaliyetlere katılmak.
-BT sınıfı bulunan okulların internete bağlanması, WEB sayfalarının hazırlanması ve kullanımı konularında rehberlik yapmak.
-Teknolojik gelişmelerin BT sınıfı bulunan okullara kazandırılmasını sağlamak.
-Bilgisayar formatörleri arasında koordinasyonu sağlamak.
-Okul temsilci formatörü ve ilçe koordinatör öğretmeninin seçimini yapmak.

Formatörlerin tatilleri?

Arkadaşlar ben yeni formatörlerdenim. Bizim yarıyıl ve yaz tatillerimiz normal öğretmenler gibi olacak değil mi? Yani okulda kalıp müdür, müdür yrd. gibi beklemeyeceğiz demi? Bu konuda bi yazı göremedim ben veya dikkat etmedim. Teşekkürler.

Malesef hocam idarecilerle birlikte okuldayız. çünkü yaz tatilinde ek ders alacağız. 20 gün izin.

Yaa arkadaşlar gerçekten psikolojim bozuldu, ben zaten bunalıyorum sene boyunca, yaz ayımı da bu sıkıcı yerde geçiremem. Bu konuyla alakalı yazı varsa yollarmısınız.

BANA OKULDA KALACAKSINIZ DENİLDİ
herkes tatile çıkmış deniz kenarıdan aradılar
il formatörünü aradım herkes tatilde sen salak mısın dedi.
tam 20 gün fazladan çalıştım. mdür yard. cins ek ders ödemem dedi.
bunun acısını kat kat çıkartıyorum şimdi herişi bana yaptırıyorlardı şimdi elimi sürmüyorum
gerçek formatör ibi sadece kendi işimi yapıyorum. kimseye yardım yok enayilik yok

yazın okulda olacağınızı kim söledi arkadaşlar
yapılan görevlendirmelere bakın
17/09/2007 ---31/12/2007 arası yapılmış
2.dönemde 01/01/2008 ile 31/06/2008 arası yapılacak
demekki yazın okulda değilsiniz
:)))))

arkadaşlar ben yeni üyeyim sizden şu konuda yardım istiyorum elimde varolan dosyaları sizlerle paylaşmak istiyorum fakat sizin gibi nasıl link vereceğimi bilmiyorum bu konudaki cevaplarınızı foruma değilde benim bu mesajımı ne zaman görürde yardım etme isteği uyanırsa arkadaşlarımda şu mail adresime yardım açıklamalarını gönderirlerse sevinirim çünkü sürekli forumda olamayabilirim ama mailllerimi sürekli kontrol edebiliyorum şimdiden formatör arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

zulfikar1985' Alıntı:
Eğitici Formatör Nasıl Olunuyor??

Eğitekin açtığı sınava giriyorsunuz öncelikle. (2008 de sınav var sakın kaçırmayın. Duymadım diyen bazı böteciler var forumda mızıklamayın sonra:)
Sonra ilinizde açık varsa sınavdaki sıranıza göre görevlendiriliyorsunuz.
Eğitek 2008 de her ilçeye görevlendirme yapmak ve eğitici sayısını arttırmak istiyor. Bu sebeple görevlendirme kriterleri eski yıllara göre farkı olabilir. BTS hakkında mevzuat ve eğitici ve okul formatörleri görevlendirme yazı ve genelgeler için bu dosyaya bakabilirsiniz.
http://ahmetli.meb.gov.tr/dosyalar/MEVZUAT.rar

stajyer öğretmenlerde eğitici formatör lük sınavına başvurabiliyorlar mı?

Geri