Eğitici bilgisayar formatör öğretmeni seçme sınavı

Kodla Büyü
arkadaşlar bu eğitici bilgisayar formatörü veya bitefo falan ne iş anlayamıyoım. 2008 hizmet içi eğitim planında katılacaklar bölümünde eğitici bilgisayar formatörler katılabilir diyor ben eğitici bilgisayar förmatörümüyüm acaba????ben bilgisayar öğretmeniyim. okulda bitefo olarak görev yapıyom nedir benim konumum??????

amaaan naptıkları belli değil yaa..
bu ne arkadaş böyle hepsi birbirine girdi.
önce altyapıyı hazırlasınlar altyapıyı, bilgisayar versinler adam gibi bina versinler..
kel başa şimşir tarak, millet de burda gaza geliyor ya, okullarda tuvalet yok öğretmen oracle bilse nolurr !!!

arkadaşlar hazır eğitek'e yakın kişileri bu başlık altında yakalmışken buradan iletmek istiyorum, ben geçen sene Şubat ayı sonunda başladım göreve ve stajerliğin kalkmasını bekliyorum. Benim gibi geçen sene şubat atamasında ilk defa atanan arkadaşların da madur olmaması için eğitici formatörlük sınavının mart ayı ya da sonrasına planlanması için girişimde bulunmamız nasıl olur acaba ? nereye iletmeliyiz bu isteğimizi ?

bilgisayar dersini zorunlu ders yapıp iö de en az 2 saat yaposalar kimse formatör falan olayım diye uğraşmaz 4 yıl emek harca sonra düşütğün duruma bak milşlet gider saat 3 te evine sen sanki okulun hamalısın gidersin 5-6 da doğru mu bu????bir de sütüne üstelik dalga geçer millet ıukalalık yapar

alsniket' Alıntı:
bilgisayar dersini zorunlu ders yapıp iö de en az 2 saat yaposalar kimse formatör falan olayım diye uğraşmaz 4 yıl emek harca sonra düşütğün duruma bak milşlet gider saat 3 te evine sen sanki okulun hamalısın gidersin 5-6 da doğru mu bu????bir de sütüne üstelik dalga geçer millet ıukalalık yapar

doğru söze ne denir. tamamen katılıyorum. ders saati 2 ye çıksın alın formatörlük sizin olsun

daha önceki sınavlarda çıkan sorular elinde olan varmı acaba. varsa paylaşırsa sevinirim

Valla arkadaşlar bu eğitici formatörler emekli olmadan bizim branşta ahkam kesen daha çok olur. alsniketin dediği gibi dersi ders olmaktan çıkardılar ondan sonra yeni formüller arıyorlar. Adamlara habire kurs açıyorlar bir kez olsun da bilgisayar öğretmenlerini bu kurslara dahil edelim demiyorlar. Mesleğe başladım okulda formatör var branş (Biçki-nakış-kız meslek öğretmeni) arkadaş donanım-yazılım diyorsun boş boş bakıyor.Ondan sonra ek dersi arkadaş alıyor biz angarya işleri yapıyoruz .Şimdi de eğitici formatörlük çıktı karşımıza onda da torpil işliyor arkadaşlar. 2005'deki sınava bende girdim 72 aldım daha bilgisayar öğretmeni olarak duruyoruz yerimizde. Bu görevde yükselmeler liyakata göremi işliyor yoksa.....

Niye birtek eğitici bilgisayar formatörlüğü var? Neden Eğitici Matematik formatörlüğü, Eğitici Fen ve Teknoloji Formatörlüğü, Eğitici Sınıf Öğretmenliği Formatörlüğü v.s yok bir tek bizim branşmı kolay da diğerleri mi zor?

bir mnceki yıllarda yapılan sınav sorularına bakın bilgisayar öğretmenlşerinin bu sınavdan geçemeyeceğine inanmıyorum. ama bu sınava maalesef girmedim. keşke girseydim. biizm yerimize eğitici bilgisayar formatörleri girid bizden daha iyi duruma geldiler. biz şimdi çatır çatır yeni sınava hazırlanacaz adamlar donanım yazılım diyince bakıp kalacaklar ne adil bir uygulama değil mi????????????????????yyh be yuh

hocam kimse yanlış anlamasın ama eğer sorular a plus seviyesinde gelirse barajı aşan çok kişi olmaz gibi geliyo bana... ha kaliteyse kalite ama MEB ne istediğini bilmeli, eğer gerçekten uzman istiyorsa özel sektöre yönelmeli biz öğretmen olmak için eğitim aldık mühendis tarzı değil yani...

Gelen meilde a plus düzeyi deniliyor. Tuncay hocam 16 öğrenme alanı demiş.bu a plus ta donanım ve windows var galiba.Windows XP - Vista hangisi? Office 2003 - 2007 ?
içerik tam ne aceba?

ARKADAŞLAR SINAVIN BİLGİ KAĞIDI ORTALIKTA DOLAŞIYOR AMA KAĞIDI GÖNDEREN EĞİTEK SİTESİNDE BİLGİ YOK. BUNUNLA İLGİL BANA WEB SİTESİ ÖNERECEK OLAN VAR MI? BAKANLIK TEŞKİLATINDAN OLACAK.

sınavla ilgili bilgi kağıdı eğitici formatörlerin ve ilsis yöneticilerinin mail adreslerine geldi. onlarda sizin de bilginiz olsun diye paylaştı resmi bir açıklama değil yani. sadece bilgilendirme aamaşlı dikkate derseniz başında eğitici formatör arkadaşlara diye yazıyor. ama illada site adresi isterseniz
http://yalova.meb.gov.tr/2008EBITEFOSINAV.pdf

iyi de sınav ne zaman olacak hangi kriterler uyan sınava girecek bilgisayar öğretmenleri girecekmi bunlar yazmıyo

Geri