Eğitici Anketi (Okumadan Geçmeyin)

Kodla Büyü

Eğiticilerden denge tazminatı kesilirse, kurs ücreti ödenmezse ve eğiticilerle ilgili bir iyileştirm

• Evet

Oy: 0 0.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

aykutgultekin

Aktif Üye
Evet Arkadaşlar,
İşte anketimiz.
Denge tazminatı kesilmesi, kurs ücretlerinde sorun yaşamamız ve çalışma şartlarındaki tüm olumsuzluklar göz önüne alındığında Eğitici arkadaşlardan kaçı görevine devam edecek bir bakalım...

Mevcut eğiticiler;
Eğer bu şartlar düzelmezse gelecek görevlendirmede devam eder misiniz?

Eğitici olmayı düşünener;
Eğer bu şartlar düzelmezse gelecek görevlendirmede Eğitici olur musunuz?

Soru gayet açıktır umarım.

Gündüzleri kurs açıp ek ders almak zaten ters bir iş zaten . Ama akşam da bedava kimse kurs vermez.

şu hizmet içi eğitimleri alayım bende düşünmüyrm
tek nimeti onlar gibi görünüyor

Hele haziranı bekleyelim ne olacak görelim...
Hazirandan sonra bir dönem daha yaparım ama iyileştirme olmaz ise bırakır, ceketimi alır çeker giderim...

Acele etmeyelim Bazı soru işaretleri var onların da açıklığa kavuşacağı kanatindeyim. Konular netleşince herkes artıları ve eksilerini düşünerek kararını verir. :?:

o zaman şöyle diyelim hocam,
ben bundan önce okul formatörlüğü yaptım. yine aynı ek dersi aldım, fazladan 8 saat derse girdim. Eğitici olmak için sınava girdim. Sınav da başarılı oldum. bir şeyleri kanıtladım (diyebilirim sanırım). şimdi bana diyorlarki madem sen eğitici oldun. şu kadar lira eksik maaş alacaksın verdiğin kurslardan para almayacaksın. e o zaman ben neden sınava girdim. neden okul formatörlüğünü bıraktım. yok hadi iyileştirme yok ok. ama elimde olanı da alıyorlar. neden devam edeyim ki. tek avantajım, hizmetiçi eğitimlere gidebilmek. CISCO vb kurslara katılabilmek. ki onlara katıldığım için ben den ücret keseceklerse, ben bırakabilirim yanii. sorun değil o kurslara gitmesemde olur.

Ben bu şekilde düşünüyorum.

öğretmenler hariç nerdeyse diğer bütün memurlar sabahtan akşama kadar masa başlarında oturup çay muhabbet yapıyorlar artı üniversite mezunları içinde en düşük maaşı öğretmenlere veriyorlar hala aldığımız paranın çok olduğunu söyleyerek dahada kesmeye çalışıyorlar. adalet bunun neresinde anlamıyorum.......

Eğitici Anketi (Okumadan Geçmeyin) 10 May 2008, 15:05

o zaman şöyle diyelim hocam,
ben bundan önce okul formatörlüğü yaptım. yine aynı ek dersi aldım, fazladan 8 saat derse girdim. Eğitici olmak için sınava girdim. Sınav da başarılı oldum. bir şeyleri kanıtladım (diyebilirim sanırım). şimdi bana diyorlarki madem sen eğitici oldun. şu kadar lira eksik maaş alacaksın verdiğin kurslardan para almayacaksın. e o zaman ben neden sınava girdim. neden okul formatörlüğünü bıraktım. yok hadi iyileştirme yok ok. ama elimde olanı da alıyorlar. neden devam edeyim ki. tek avantajım, hizmetiçi eğitimlere gidebilmek. CISCO vb kurslara katılabilmek. ki onlara katıldığım için ben den ücret keseceklerse, ben bırakabilirim yanii. sorun değil o kurslara gitmesemde olur.

ortagım halile ve prensim aykuta katılıyorum ben bu şartlar altında devam etmem. gül gibi okul formatörlüğü dururken daha zorunu yapmak için sınava girip sınavı kazanmama ödül olarak da üzerimde yük olan(!) denge tazminatımı sırtımdan almaları nasıl açıklanır bilmem.

okul formatörüyken kurs verenler bile parasını alırken sınavla seçilen öğretmenlere daha fazla çalışıyor diye denge tazminatını ellerinden almaları... neyse bişi sölicem yine site kapanacak yine soruşturma falan. hiç gereği yok. söylemiyorum bişi temmuzda görev kabul etmem bu şartlarda ben. hoş zaten askere gitcem. :)

halilturkoglu' Alıntı:
tek avantajım, hizmetiçi eğitimlere gidebilmek. CISCO vb kurslara katılabilmek. ki onlara katıldığım için ben den ücret keseceklerse, ben bırakabilirim yanii. sorun değil o kurslara gitmesemde olur.

Acaba strateji geliştirme bu kursların giderlerini bu yolla telafi etmeyi mi düşünüyor!!!!

Cevap evetse.

Görev verilirken alınan şu MEB'in bana yapmış olduğu yatırımları kötüye kullanmayacağıma .... diye başlayan manzumeye gerek kalmadı diyebilirmiyiz. Ne de olsa para bizim cepten çıkıyor.

Kimse kızmasın sadece beyin fırtınası yapıyorum Ne de olsa eski TKYcilerdenim. :)

bende bu kadar kesinti olursa bu iş yani eğiticilik bitene kadar yatar keyfime bkarım...yapacak bişe yok...nekadar ekmek okadar köfte.cezayıda yemişim zaten

Bence sessizce bekleyip aralıktan sonra hepbirlikte hareket edelim bakalım ne yapacaklar o zamana kadar....Zaten öğretmen camiası olarak ne geliyorsa başımıza ; çok konuşmaktan ve toplu halde hareket edememeketen geliyor. :!:

Okulum dağın başında olmasaydı, okulumdaki ortamım güzel olsaydı okuluma dönerdim. 110 ytl kesilse bile buna değer maselef.

blue123' Alıntı:
ya benim anlamadığım rehber öğretmenlerde 9-3 çalışıp full ekders ve tam maaş alıyor..

hangisi çalışıyor hcm. Benim çevremde bildiğim gördüğüm ne kadar rehber öğretmen varsa hiç bir iş yapmıyorlar. Bir öğrenci ile konuşmak bile zor geliyor. Hemen sınıf öğretmenine havale ediyorlar. Okuldaki tüm öğretmenler emirlerine amade eğer kesinti yapılması gereken birleri varsa bu da rehber öğretmenlerdir.

Biz ise tam saha çalışıyoruz. Birilerine ek ödeme yapılması gerekiyorsa o da formatörlerdir.

GÜVENİLİR Mİ

ARKADAŞLAR BU GRUBUN EN ESKİ ÜYELERİNDEN BİRİYİM. AMA VERİLEN CEVAPLARA NE KADAR GÜVENİLİR BENCE GÜVENİLMEZ. SEBEBİ DE ŞU BEN 4 DEFA BU ŞEKİLDE ÖNE ÇIKTIM NASRETTİN HOCANIN FİLLER HİKAYESİ MİSALİ ARKAMDA KİSE KALMADI. BİR KERE SORUŞTURMA AYRI OLARAKTA BİR KERE UYARI CEZASI ALDIM. SANIRIM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ HERKES ANLAR.

O çok alıyor bu çok alıyor diye karşılaştırmalara gerek olmadğını düşünüyorum.
Denge tazminatları gerçekten herkesin yani bütün idarecilerinde sorunu....çözeceklerini umalım.
Yazında ekders alacak olan eğiticilerin bu açıkları kapanabilir.
Yanlız bu bir gerçek aldığımız parayı hakettiğimizi düşünüyorum. İnşallah devletimiz bu soruna çare bulur. Bizim tayfaya çok çok selamlar.

Geri