Egea 1.4 benzin lpg yardım

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar egea 1.4 benzin lpg bir araç almak istiyorum ama forumlarda felan egea yu yerden yere vurmuşlar var mı kullanan tecrübeli arkadaşlar

Hocam ben dizelini bir hafta kullandım, iç hacmi bagaj çok iyiydi yakıt zaten Fiat'ın tasarruflu ancak yol tutuş hiç hoşuma gitmedi, bagaj kapağını açıyım dedim biraz rüzgar vardı uçacak sandım o derece hafifti, sağlamlık yok gibiydi ama çok hız yapmam derseniz iyidir

Ben 1 buçuk yıldır kullanıyorum yerden yere vurulmayan araba da görmedim henüz. Akılınıza takılan ne ise sorun söyleyeyim hocam

Büyük bir haksızlık yapılmış eğer yeren varsa, fiyatıyla ve performansı ile gayet güzel bir araç. Yakıt tasarufundan tutunda parça bulunabilirliği fiyatı ile en çok satılan araç olmuştur.

O yerden yere vuranlar hangi arabalara biniyor gerçekten çok merak ediyorum. Yok eğer kimse binmiyorsa bu araba nasıl türkiyenin en çok satan 2. Arabası oluyor yıllardır onu da çözemedim. Gayet iyi bir araba bence. Linea lar gibi konforsuz be kazık gibi değil. Performansı da gayet iyi. Herzaman söylerim şimdi kötü araba yok diye.

Hocam işin aslı bende alırken aynı şeyleri okudum bayiye bir görmek için gittim daha önce birkaç kez linena kullanmıştım onun gibi düşündüm ama hiçte öyle değil. Konfor,iç malzeme kalitesi, donanım oldukça iyi, rahat araba, ses neredeyse yok gibi, yol tutuşu bayağı iyi, ben normalde hızlı araba kullanmam ama birkaç defa hız denedim 180 de falan hiç öyle sarsılma havaya kalkma falan yok. Motor performansı 1.33 corollar la hemen hemen aynı çok büyük beklentin olmasın. Düz yol arabası, bayırda basmazsan gitmiyor, devrini verdin mi gidiyor ama yakıyor da. Normal yolda yakıtı gayet makul benim ortalamam 6.5 falan. 3 donanım paketi var Easy,urban, lounge. Lounge ile urban arasında sadece donanım ve basit süsleme farkları var. Easylerde ön göğüste kullanılan malzeme(sert plastik), koltuklar(kenar destekler falan zayıf), gösterge, plastik aksam farklı. Easy alacaksan BAKMADAN KESİNLİKLE ALMA. İçine bindiğin anda diğerlerinden farkı anlarsın zaten. Sıfır almayacaksan yağ eksiltme durumunu sor ilk kullanımı yanlış yapıldığında normalden biraz fazla yağ eksiltiyor. Boyadan şikayet eden bir kaç kişi duydum kul pisliğinden iz kaldı falan dediler, ben boya koruma falan da yaptırmadım henüz ama bende öğle bir durum yok. ben 2016 24 kasımda öğretmenler günü indirimi ile almıştım sıfır faiz vardı çok uyguna almıştım. Hiç de pişman değilim fiyatına göre çok çok iyi.

Her araba sıkıntı çıkarabilir normal, kul yapısı sonuçta Benim araçta debriyajla ilgili ufak bir sorun vardı hiç öyle tamir edelime falan gidilmedi debriyaj setini komple değiştirdiler, araba serviste 3 gün kaldı her gün aradılar araba verelim mi mağdur olmayın diye. Arabalarının arkasında duruyorlar. Ne için gidersen git ilgileniyorlar, eğer bariz kullanıcı hatası değilse tüm işlemleri garanti kapsamında yapıyorlar. Belli aralıklarla duyuru yapıyor servislerde kontrol ücretsiz diye arabayı götürdüğün zaman tepeden tırnağa kontrol edip yıkayıp veriyorlar.

Arkadaşın dediği gibi eleştiren arkadaşlar hangi arabaya biniyor bilmiyorum ama maddi imkan ve beklenti meselesi.

Almanyada yapılan Araçlardan şikayet oranları araştırması. Maalesef en yüksek şikayet Fiatdan yoksa bende düşünüyordum
Screenshot_2018-05-27-12-03-20.png

Hocam ikinci el almayı düşünüyorum benzin lpg ama çok büyük kafa karışıklığı yaşıyorum accent blue mu egea mı? Egea konusunda özellikle yağ yaktığı ile ilgili ciddi kafamda soru işaretleri oluştu

1.6 dizel manuel full 2016 kullanıcısıyım.araç fiyatına göre 10 numara.sadece bi kaç kötü yanı var.
1. navigasyon dandik.güncellesende yeni yollar yok
2.motor çok güçlü 320 nm tork fakat kilo 1300 lerde .kasa hafif geldiğinden acemi birinin kaza yapması muhtemel.araca hakim olamaz.
3.aracı kitleyince camlar otomatik kapanmıyor ve el sıkışmasına karşı cam geri acılmıyor..denemeyin :)
4.müzik sistemi yeterli ,yakıt sarfiyatı süper.dış ses yalıtımı...kalite hissi veriyor...malzeme kullanımı el değen yerler yumuşak.tahta gibi bir araba değil.binince anlarsınız.
kötü araba yoktur arkadaşlar 2018 yılında çoğu araba iyidir.siz karar verirken ihtiyaç ve yakıta önem vereceksiniz.dizele bindikten sonra benzin +lpg mi.tövbe. ama şartlar onu gerektirir ona diyeceğim yok..bütçem yetiyorsa hangi araç olursa olsun dizele bakarım.

Hocam kronik yağ yakma sorunu var diyorlar sizin aracınızın tam olarak modeli ne acaba
Hocam 1.4 benzinli yağ yakıyor denenlerden. Yukarıda da söyledim ilk kullanımı yanlış yapanlarda veya servis dışı lpg montajı falan yapanlarda normalden daha fazla yağ eksiltme yapanlar oluyormuş. Ben kitapçığında yazanı aynen uyguladım yağ falan eksiltmedi. Şuan 20 bin km de

Yukarıda arkadaş da söylemiş tahta gibi arabalarla bir tutmayın içine bindiğinizde kalite algısını direk hissettiriyor

Hocam iyi hoşta fiatın bir üstünde BMW var, 21. AUDI, 19 Volvo, 16 Mercedes. FIAT çok kaliteli falan demiyorum ama bu liste de pek olamamış sanki

Hocam gerçekler bunlar. Ama o araçlardan beklenti fazla oluyor tabi ki. BMW aracını 500.000₺ ye satiyorsa o beklentiyi karşılamak zorunda. Karsilamazsa o parayı veren kullanıcı şikayetçi olmakta haklı.

Geri