Economist:Öğrencilerin İleri Düzey Bilgisayar Becerileri %1

Kodla Büyü
Biz deyince inanmıyorlar. Ekonomist dese de gocunacaklarını sanmıyorum. Netekim yetkililer hiçbirşey bilmediği için instagram face ve twitter kullanan öğrenciyi görünce, helikopter gören yerli şaşkınlığı yaşıyorlar.

Bilgisayar öğretmeni değilmiyiz? Bu konuda şikayetten ziyade iş yapmalıyız

paradiso' Alıntı:
hocam ezbere konuşmuşsun. ne demek iş yapmalıyız. laboratuvarı olmayan okulda gel de iş yap. kitap bile çıkarılacak kadar önemsenmeyen derste gel de iş yap. neredeyse %1 i bilgisayar öğretmenlerine yıkacaksın. iş yapmalıyız demişsin ya hocam, şu anki haliyle ne işler yapmalıyız hocam bi sıralar mısın.

paradiso' Alıntı:
samandıra filozofları(meb ve hükümet) derse karşı olursa, çıkıp tv lerde çocuklar bilgisayarı biliyor derse ve çocuklar buna inanıyorsa, dersi sosyal dersine entegre etmeye çalışırsa, öğrenci açısından senden beklenen sadece bilişimin zararlarını öğrencilere anlatmaksa, senden ders başarısı değil tamir bekleniyorsa, dersin 1 saat ve seçmeli hale getirilip okul okul gezdirilip müdürün kapıkulu yapılmışsan kendi derdine bakmaya zorlanmışsan, kendini de yırtsan bir arpa boyu yol alamazsın, nitekim ders 2 saate çıktıktan sonra kendini yırtanlar birşeyler yapmaya çalışanlar azımsanacak derecededeğil, şartlar iyileştirilir bilişime bakış açısı değişirse herşey daha iyiye gidecektir, bizlerde bunun için uğraşıyoruz, sizde bt öğretmenlerini şikayetten ziyade buyurun iş yapın.egitim-haberleri-f8/teog-da-bilisim-icin-e-dilekce-imza-etkinligi-t140077.html

paradiso' Alıntı:
bu bireysel olarak yapılacak bir iş değil öncelikle bunu anlamak lazım. Top yekün bir bilişim eğitimini benimseyen destekleyen, adam akıllı müfredatı,kitabı,sınıfı olan kısacası bir bilişim eğitimi politikası ve felsefesi olan bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Arkadaşlar bir dersin öncelikle bir kitabı olmalı en basitinden bence. Yani bundan da mı aciziz benim anlamadığım. Şimdi kitaba ne gerek var diyenler olacak ama bence bir şeylerin ciddiye alındığının en belirgin kanıtları güncellenmiş bt sınıfları ve bu ders için hazırlanmış kitaplardır...

Şuan Amerika ve İngiltere başta olmak üzere gelişmiş ülkeler bilişim eğitimine ağırlık veriyor.

Biz dünyayı geriden takip ettiğimiz için 10 sene sonra başlarız hazırlıklara. Ama artık geç olur.

müfredatı biz belirlemiyoruz
Anlatılacakları biz belirlemiyoruz
Bize "bts lazım mı ?" diye kimse sormuyor
Dersin kitabını MEB basmıyor ki bu ne kadar önem verdiğini zaten gözler önüne seriyor
Bir kablo dahi çıkmış olsa , o kablo herkesin gözü önünde olsa bile takması senin üzerine kalsa
Çocuklar her haltı biliyormuş gibi saçma sapan konuşsalar bile

SORUN bilg.öğretmeninde değil mi??
vay arkadaş hükümet bakanlığını savunacam diye edilen şu lafa bak

O zaman çözüm üretin diyenler gelir birazdan söyleyeyim efendim kendi fikrimi
Eğitim sistemimizde sınav kaçınılmaz ise her kademede 2 saat zorunlu ders devam etmeli ve TEOG da yerini almalı
Müfredat bak bu kasa anakart hadi Word yazı yazalım anlayışı azaltılmış , yazılım üretme konularına yavaş yavaş giriş yapılmış şekilde düzenlenmeli
Ayrıca seçmeli İLERİ BİLİŞİM veya YAZILIM adında sadece 7 ve 8.sınıfların seçebileceği seçmeli dersler konmalı mesela Teknoloji Tasarım yerine
Biz bilişim dünyasında yer almak istiyorsak Eğitim anlayışımızı mutlaka değiştirmeliyiz yoksa değişmez hiç bir şey
Mesleki eğilim çok önemli bence. Lisede çocuk başarılı bir bilişim eğitimi almışsa buradan devam edebilmeli ve elbette iş imkanları tanınmalı
Bilişim üzerine iş yapan firmalara bu liselerden başarıyla mezun olmuş kişilerden belli sayıda işe alma şartı getirilebilir mesela

Yani gelecek kaygısı olursa EĞİTİM ciddi yara alıyor arkadaşlar GÖRDÜĞÜM BU

economist halt etmiş, olur mu öyle şey. "bizim öğrencilerimiz biliyor(!) bilgisayar." :p

paradiso' Alıntı:
Bir ülkenin yönetimi ve genel olarak milleti bilişim eğitimine önem vermiyor, hatta karşıysa; ülkenin tüm eğitim sistemi sadece 6 ana ders denen derslere endeksli ise ve sadece bu derslerden merkezi sınav yapılıyorsa; uzman kişilerce, uzun vadeli bir müfredat ve buna bağlı kitap v.b. materyaller hazırlanmamışsa (öğretmenler kendi hallerine terk edilmemişse), okullara sürekli güncel tutulacak bilişim sınıfları kurulmuyorsa; Senin gibiler bilgisayar öğretmenlerini suçlayamaz!

Geri