EBS de kim kazanacakmışşş

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
Eğitim-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu buğün başlıyor. Genel Kurul, (21-22 Şubat 2015 tarihlerinde ) iki gün boyunca Ankara Rixos Otelde yapılacak.
Eğitim-Bir-Sen Teşkilatının şube yöneticileri ve delegeleri dışında, çok sayıda davetli de genele kurul sürecini yakından takip etmek için Ankara’ya geldi. Ankara’da bulunan misafir sayısının 1000’e ulaştığı tahmin ediliyor.misafirler Ankar'nın en ünlü otellerinden olan Ankara Rixos Otelde, ve Başkent Öğretmen evinde misafir ediliyor.
Ahmet Gündoğdu Müslümanların durumu ortada diyerek iftar yemekleri organizansyonlarından kaçının derken bu harcamanın hesabını kim nereye verecek müslüman kardeşlerimiz aç ölürken bir bardak çay 12 TL ye içiliyor bu israfmı müsriflik mi?

RIXOSS KAZANIR
ALINTI KAMU7.COM

kah.jpg

Ne yazık ki Ankara Öğretmen Evi Türkiye'nin dört bir yerinden gelen öğretmenlere hizmet verecek (yatak/yemek/konferans salonu) yeterlilikte değil. Dolayısıyla belirttilen 1000 leri ağırlayacak mekanlar gerekli. Bu tür toplantılarda bu kadar sayısal çoğunluğu ağırlamak , konferans vermek kolay değil.Dolayısıyla bu mekanlarda ikamet etmek gerekli.

Hadi diyelim farklı mekanlarda konaklama yapıldı. Yemeği yatağı uyguna getirdik. Salon için mekan yine şart. O kadar insan kaldıkları yerden yine o mekanlara taşınacak. Geri götürülecek. Yine aynı hesaba geldi. Amaç öğretmenlere eziyet çektirmek ki. Kaldıki bu işi para için değil, gönül işi olarak yapıyorlar.

Haberin yanlı yazıldığını düşünüyorum. Neden bu tür haberlerin diğer sendikalar için yazılmadığı da düşüncemi destekliyor.

Ayrıca eğitimbirsenli arkadaşlar bilirlerki müslüman kardeşlerimizi unutmuş değiliz. Bir çok kere madde ve manevi destekte bulunulmuştur ve bulunulmaya devam edilecektir. Saygılarımla.

Neo müslümanlık

Şİmdi diyecekler ki diğerleri yapmıyor mu? Senin farkın ne? Farkın olmayacaksa niye kurdun bu sendikayı. Ne güzel onlarda yapıyordu bu saçmalıkları.

sendikalara ortalama bir öğretmenden aylık 12 tl para kesilir. 250 binden fazla üyesi olan ebs nin aylık geliri 3 milyon lira yıllık gelir ise 36 milyon tl . peki ebs nin bu kadar gideri var mı? memursen olarak düşünürseniz yıllık gelir 126 milyon tl dir. bu rakamlar en asgari ölçüde hesaplanmıştır.

GezginN61' Alıntı:
Ne yazık ki Ankara Öğretmen Evi Türkiye'nin dört bir yerinden gelen öğretmenlere hizmet verecek (yatak/yemek/konferans salonu) yeterlilikte değil. Dolayısıyla belirttilen 1000 leri ağırlayacak mekanlar gerekli. Bu tür toplantılarda bu kadar sayısal çoğunluğu ağırlamak , konferans vermek kolay değil.Dolayısıyla bu mekanlarda ikamet etmek gerekli.

Hadi diyelim farklı mekanlarda konaklama yapıldı. Yemeği yatağı uyguna getirdik. Salon için mekan yine şart. O kadar insan kaldıkları yerden yine o mekanlara taşınacak. Geri götürülecek. Yine aynı hesaba geldi. Amaç öğretmenlere eziyet çektirmek ki. Kaldıki bu işi para için değil, gönül işi olarak yapıyorlar.

Haberin yanlı yazıldığını düşünüyorum. Neden bu tür haberlerin diğer sendikalar için yazılmadığı da düşüncemi destekliyor.

Ayrıca eğitimbirsenli arkadaşlar bilirlerki müslüman kardeşlerimizi unutmuş değiliz. Bir çok kere madde ve manevi destekte bulunulmuştur ve bulunulmaya devam edilecektir. Saygılarımla.
Oo desene hocam itibarda israf olmaz..
hirsizin hic sucu yok..
tum gunahi haberi yapanlarin..
Bu musluman kardesler rabia icin salya sumuk goz yasi dokerken dun oldurulen ulkucu kardesimiz icinde tepki gostermediler..
diger sendikalara catmak yerine once kendi sendikaniza oz elestiri yapin

Sendikam yok..
son istifa ettigim sendika ebs..
ulkuculukle alakam yok..

öldürülen ülkücü kardeşimize yapılan reva mı? sadece 700 metre ileride ki ambulans 45 dk sonra geliyor, polis ben arabama almam diyor. rektörlük olayların bu hale geleceğini bildiği halde önlem alınmıyor. güvenlik pkk lılar gelecek deyip kaçıyor. pkk Fırat'ı öldüreğiz diye önceden açık açık tehdit etmiş. bir ermeni öldürülseydi malum medya yas tutar herkes ermeni olurdu. ülkücü olunca bu ülkede ikinci sınıf vatandaş oluyorsunuz.

GezginN61' Alıntı:

siğer sendikalar için yazılmadığına katılırım. ama gidiş geliş zaten taşımakla aynı diyorsan çıraganda yapsaydın hocam bir sonraki etkinliği.

Kürşat_58' Alıntı:
sendikalara ortalama bir öğretmenden aylık 12 tl para kesilir. 250 binden fazla üyesi olan ebs nin aylık geliri 3 milyon lira yıllık gelir ise 36 milyon tl . peki ebs nin bu kadar gideri var mı? memursen olarak düşünürseniz yıllık gelir 126 milyon tl dir. bu rakamlar en asgari ölçüde hesaplanmıştır.
Bunlardan bi numara olmaz

Kürşat_58' Alıntı:
öldürülen ülkücü kardeşimize yapılan reva mı? sadece 700 metre ileride ki ambulans 45 dk sonra geliyor, polis ben arabama almam diyor. rektörlük olayların bu hale geleceğini bildiği halde önlem alınmıyor. güvenlik pkk lılar gelecek deyip kaçıyor. pkk Fırat'ı öldüreğiz diye önceden açık açık tehdit etmiş. bir ermeni öldürülseydi malum medya yas tutar herkes ermeni olurdu. ülkücü olunca bu ülkede ikinci sınıf vatandaş oluyorsunuz.
1980 sonrası 6 ülkücü idam edildi,hainler tarafından katledilenlerin sayısı 5000 ini üzerinde.Bırakın devletin polisi askeri var onlar savunsun devleti.Hani o Atatürk'ün askerleyiz diye bayraklarla yürüyenler;balkondan tencere tava çalanlar onlar savunsun birazda.Ermeni öldüğü zaman(ki bunu asla tasvip etmiyorum)hepimiz ermeniyiz diye yürüyenler için mücadele etmeye değmez.

bahtsız_bedevi' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
1980 sonrası 6 ülkücü idam edildi,hainler tarafından katledilenlerin sayısı 5000 ini üzerinde.Bırakın devletin polisi askeri var onlar savunsun devleti.Hani o Atatürk'ün askerleyiz diye bayraklarla yürüyenler;balkondan tencere tava çalanlar onlar savunsun birazda.Ermeni öldüğü zaman(ki bunu asla tasvip etmiyorum)hepimiz ermeniyiz diye yürüyenler için mücadele etmeye değmez.
3 yıldır ülkücü hareket bütün tahriklere rağmen bütün sokak eylemlerine rağmen. kimseyle karşı karşıya gelmemek için direniyor. bu çocukların tek suçu ülkücü olmak. 1980 olaylarını kimse yeniden yaşamak istemez. biz polisçilik yapalım derdinde değiliz. bıraksınlar artık bu çocukların yakalarını.

2 Tane güçlü rakip var. bir tanesi doğal olarak kazanamayacak. İnşallah o da yeni bir bayrak açar da bölünürler. :puhaha:

sadece ebs mi otelde.diğer sendika antalyadaki otelde seminer veriyor o ne olacak.isteyen istediği yerde yapar.sadece ebs yi görmek(kötü göstermek için) isteyenler görüyor.

bidene' Alıntı:
Sendikam yok..
son istifa ettigim sendika ebs..
ulkuculukle alakam yok..
Değerli kardeşim düşüncelerine saygı duyuyorum. Hangi sendikalı olduğunun/olmadığının hiçbir önemi yok. Günümüz sendikacılık anlayışında eksiklik var.İnşallah düzelecektir. He fırsatta büyük hışımla eleştiren arkadaşlarımında sendikacılık yapıp eksik gördüğü alanlarda iyileştirme yapmak adına adımlar atamasını temenni ediyorum. Yani yönetim kadrolarına girmelisiniz. Millet olarak sadece eleştirmeye alışmışız.

ernestososa arkadaşım camia çok kalabalık bir iki kişiye bakıp büyük genellemeler yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Allah bu konuda islam alemini doğru yoldan ayırmasın.

Kürşat_58 evet belirttiğiniz gibi büyük paralar. Muhtemelen kirada oturmuşsunuzdur. Sendikaların çok sayıda büroları var. Bu bürolarda çalışanlar ve giderleri, basılı yayınlar (hani şu öğrtmenler odasına gelen ama okunmadan çöpe gindeler) vs.. Meslektaşlarımız için yapılan faaliyetler vs. Paraları vergi şeklinde düşünebiliriz. Büyük birkısmı yine bizlere dönüyor/döndüğüne inanıyorum.

Kürşat bey dünkü olayı izlediğimde çok üzüldüm. Güzelim ülkemizde görmek istemediğimiz manzaralar. Olayda ölen kardeşimize Allah rahmet eylesin.
Sendikamızın bu konuda açıklama yapıp yapmadığını bilmiyorum.Yapmamışsa bu eksiklğidir. İrdelenmesi gereken bir konudur. Konuyla ilgili hassasiyetininizi sitesinden ileti göndermenizi tavsiye ediyorum.
"ülkücü olunca bu ülkede ikinci sınıf vatandaş oluyorsunuz." Bu sözünüze asla katılmıyorum. Hepimiz kardeşiz. Siyasi düşüncelerimiz farklı olasada bu vatanı seviyoruz. Bayrağımızın özgürce dalgalanmasını istiyoruz. Bu tür düşünceler kendi içimizde ayrılığa sürükler bizi. Bu ülke bir daha 80 leri görmek istemiyor. Allah yaşatmasın o günleri. Sağ duyulu olmak lazım.

halk' Alıntı:
2 Tane güçlü rakip var. bir tanesi doğal olarak kazanamayacak. İnşallah o da yeni bir bayrak açar da bölünürler. :puhaha:
Güzel kardeşim biz diyoruz ki tek yumruk olsakta memurların hak ettiği kazanımları daha kolay elde etsek. Siz diyorsunuz ki ayrısalarda bir başka grup bundan nemalansa.
En basit örneği siyaset. Ayrılarak kim kazanmış ki sendikalar(memurlar) kazansın. Öğretmenler odasında daha çok çene çatlatırız..

coscos' Alıntı:
sadece ebs mi otelde.diğer sendika antalyadaki otelde seminer veriyor o ne olacak.isteyen istediği yerde yapar.sadece ebs yi görmek(kötü göstermek için) isteyenler görüyor.
Onlar kendi ceplerinden ödüyorlar :)) Tabiki işin şakası. Dediğim gibi ben haberi yanlı buldum. Neden yanlı buldum. Çünkü Türk Eğitim Sende Antalya'da . O yazının bir cümlesinde genelleme yapılsaydı yeterliydi.

GezginN61 hocam gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. türk eğitimsenin Antalya'da ki toplantılarınada karşı bir insanım. ebs nin sizin söylediğiniz masraflar (kira, dergi, faaliyetler) toplanan paranın çeyreği bile etmez. bunlar benim için önemli değil yani hesabını kitabını verecek onlardır hesabını soracakta üyeleridir, delegeleridir. keşke adam gibi sendikacılık yapsalarda en kral yerlerde yeseler içseler

" bu işi para için değil, gönül işi olarak yapıyorlar. "

dabi dabi

koyunuz ya . biz de yedik.

:p

Geri