Ebitefo yolluk ve harcırah

Kodla Büyü

lemonar

Site Gezgini
Arkadaşlar ben ilçedeyim şayet ilde görev almış olsam yolluk ve harcırah alabiliyor muyuz?

(Hocam başlığı konusuna göre açmış olmanız sizin cevap almanızı kolaylaştırır. Yönetici arkadaşların gönlüne kalmış bir şey değil.)

Bunu belirtmeden geçemedim. Kusura bakmayın.

Görevlendirmelerde harcırah alma durumu değişiyor. İsteğe bağlı olunca harcırah alamıyorsunuz. Ama Meb şuraya gitmeniz gerekiyor derse o zaman harcırah alırsınız.

Hocam bunun ayırımı nasıl oluyor ben gönüllü olup olmadığıma dair bir sözleşme mi imzalıyorum? Böyle bir şey olmaz herhalde.. Peki nasıl yapılır bunun ayırımı

Hocam eğitici formatör olmak için MEBe bir dilekçe veriyorsunuz. Okul formatörü olmak için verdiğiniz gibi.
Yani MEB kendisi eğitici olacaksınız demiyor. İstemiyorsanız sizi MEB görevlendirmiyor.
Sonuçlar gelince puan sıralamasına göre eğer görevlendirilme ihtimaliniz varsa dilekçe veriyorsunuz.

Ama diğer görevlendirmelerde farklı uygulanıyor. MEB sana şu görevi verdim git diyor. Ve siz yolluğunuzu alıyorsunuz.

Birde benim anlamadığım şuraya buraya gitmekten kastınız ne ? bildiğim kadarıyla ilde görevlendirilenler ilsis yöneticisi ilçede görevlendirilenlerde bundan pek farklı bir iş yapmaz. Bir bitefonun köylerde ne işi var? Daha doğrusu neye yarar

biltek2007 ben 2006 daki sınavın ardından ilden şube müdürü tarafından arandım o zamana kadar istekte de bulunmadım. Bana şube müdürü "hocam sizi ilde görevlendirmek istiyoruz" dedi Bende 40 km mesafeyi düşünerek yol param ne olacak dedim . Kendi cebinizden ödeyeceksiniz dedi???

Mesela ankaraya egitim almaya gidilecek mesela bu zorunlu eğitici belgesi icin
Yolluk veriliyor mu?

Yada siz Van'da herhangi bir konuda egitim almaya gideceksiniz ilerde. Yolluk veriliyor mu?

Bir de okul gezisi meselesi var. Bu okul gezileri için de para mara vermiyorlarmış.

@cimenwd yanlış bilgi verme hemşerim. Eğitici ol ondan sonra sallarsın :) Soruyu soran arkadaşım kadronun bulunduğu yer dışında görevlendirilirsen tabi ki yolluk alırsın ama ancak mahkeme kararıyla. :) Onun dışında Ankaraya Vana kursa gidince cepten bişi çıkmaz. Biz 21 Ocak/8 Şubat Web tabanlı yazarlık kursu için 3 hafta Aksarayda kaldık. Hizmetiçi eğitim enstütüsü idi yedik içtik üstüne bide 280 lira kaldı Daha elimize geçmedi ama:) Haaa Ankarayta kursun çıkarsa Akşam sanatın misafirhanesinde kalırsın öğlen yemeği zaten eğitekten 25/30 milyon verdin mi 1 ay yersin akşam yemeğini de beşevler özantep tabldottan halletin mi cebe para bile kalır. Miller neden eğitici olmak istiyor sorusuna bir cevap işte. Senede Ankaraya 3 kursa git yevmiyeyi doğrult :)

Yalnız işin şurası var eğitek kurs vermek için eğiticler arasından eleman seçiyor. Onlardan olursanız o zaman zarardasınız :)

Haftalık 18 saat görevli olduğun için kesilmez @cimenwd sebebi eğitek hep kursları resen açması :) Mesele para değil zaten eğitek yeni bir yapılanma içinde eğiticilere iyi haklar verilecek ama çalışmayana kapı gösterilecek.

Geri