Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ebitefo sınavı son durum

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında hanifisanal tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. hanifisanal

  hanifisanal Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  25
  Beğeni:
  0
  ÖNEMLİ NOT 2

  Yalnızca Bakanlığımızın eğitim öğretim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenler için 24 Şubat 2008 tarihinde düzenlenecek olan “Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı”na yapılan başvurular sırasında Bakanlığımıza telefonla sorulan sorulardan, bazı konularda tereddütlere düşüldüğü tespit edilmiştir. Söz konusu tereddütlere ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

  A. Belirtilen sınava katılacak olan katılımcılar iki ayrı grupta yer almaktadır.

  1. Birinci grupta yer alan katılımcılar; elinde “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi” bulunmayan ve bu sınava söz konusu belgeye sahip olmak için katılacak olan adaylardan oluşmaktadır. Söz konusu belgeye sahip olmayan adayların, sınav kılavuzunun 1.2.1. maddesinin c. bendinde yer alan şart dışındaki diğer bütün şartları yerine getirmesi istenmektedir. Bu sınavın birinci amacı; halen bu konuda bütün il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan 600 civarındaki mevcut “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen” grubuna ilave olarak yeni “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adayları”nın seçilmesini/belirlenmesini sağlamaktır.

  2. İkinci grupta yer alan katılımcılar; “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi”ne sahip olan ve/veya il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen” olarak görev yapan öğretmenlerden oluşmaktadır. Bu sınavın ikinci amacı; ise söz konusu belgeye sahip olan ve/veya halen bu görevi yürütmekte olan “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen”lerin bilgi düzeylerini ve uzmanlaşabilecekleri alanları ölçmektir.

  B. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 1. grupta yer alan “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adayları”, başvuru ekranında bulunan yalnızca “Başvuru Klavuzunu Okudum tüm şartları sağladığımı kabul ediyorum.” seçeneğini işaretleyecektir.

  C. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 2. grupta yer alan;

  1. “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi”ne sahip olup da “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen” olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde Bakanlık Makamından alınan onayla bu görevi halen “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen” olarak yürütenler yalnızca “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahibim ve/veya halen Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen olarak görev yapıyorum.” seçeneğini,

  2. “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi”ne sahip olup da “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen” olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen görev yapmayanlar, “2006-2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yaptım.” seçeneğini işaretleyecektir.
   
 2. biltek2007

  biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.613
  Beğeni:
  3
  Ama biz bilgisayar öğretmenleri, Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip değiliz.
  Fakat bu kursun bilgisine fazlasıyla sahibiz.
  Neden bizler iiçin ayrı bir seçenek yapmamışlar. Amaç bilgisayar öğretmenlerini değerlendirmek değilmiydi????
  Kazanırsak bu kursu almak durumunda mı kalacağız??
   
 3. ilon

  ilon Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.084
  Beğeni:
  19
  Kafa karışıklıkları giderilsin diye açıklama yapılmış ama daha çok kafa karıştırıyor...
   
 4. CadCam67

  CadCam67 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  323
  Beğeni:
  1
  Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kursunda 4 alanda eğitim verilmektedir.
  Dreamweaver
  Flash
  C# , SQLSERVER
  Windows Server
  Bunların hepsinde kendizi yeterli ve fazlasıyla bilgi sahibi olduğunu söylüyorsunuz değilmi..? Yoksa benmi yanlış anladım..
   
 5. biltek2007

  biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.613
  Beğeni:
  3
  Yani bilgisayar bilen bütün öğretmenlerin bu sınava girmesini istiyorlar. Belge önemli değil. Biz sonra nasıl olsa eğitiriz kurslarla diyorlar. İlginç bir yaklaşım.
   
 6. biltek2007

  biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  8 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.613
  Beğeni:
  3
  Ben Bütün öğretmenlerle aynı derecede değerlendirilmemize anlam veremedim. Konuların hepsinde uzmanım diye bir iddiada da bulunmuyorum. (SQLSERVER hariç) Kursta öğreneceklerimizden daha fazlasını biliyorum diyorum.
   
 7. badboys

  badboys Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  291
  Beğeni:
  0
  iyide arkadaşlar eğitici formatör kursu 4 hafta sürmüş 4 haftada mı öğrenmişler bunları
  valla bravo
  birde formatör bir adam C# ı okulda ilköğretimde nerde kullanır veya sql serveri biri bana anlatsın
  yazık bukadar paraya savurganlığa
   
 8. hanifisanal

  hanifisanal Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  25
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar bakanlık eğitici bilgisayar formatör öğretmenlik işini bitiriyor. Yerine Tüm branştan öğretmenlerin katılımı ile eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenlik kavramını getiriyor. Amaç Bilişim teknolojilerinin tüm derslerde kullanımını sağlamak.( işin formasyon kısmı) Bunu sınavda sorulacak olan 40 adet öğretim becerileri sorularından da anlayabilirsiniz. Şu durumda Eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenlik kurumu hiç bir branştan öğretmenin tekelinde değildir. Boşuna birbirimizi yıpratmayalım.
   
 9. badboys

  badboys Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  291
  Beğeni:
  0
  :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
   
 10. halukk

  halukk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  250
  Beğeni:
  0
  İyi o zaman işte branşından memnun olmayan arkadaşlar buyursunlar, biz nasıl olsa bilgisayar öğretmenliği yapıyoruz + Eğitici belgesi ile çalışmak istemeyenler olduğunda bir görevlendirme ile bilgisayar koordinatörü yapılıyoruz + formatör olsa da olmasa da okulumuzun tüm teknik sorunlarını halletmeye çalışıyoruz ... Siz de eğitici olun boş kalmasın, önemli değil ne eğitim aldığınız almadığınız. :sleep:
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal