EBİTEFO mu,BTR mi?

Kodla Büyü

fırtına086

Aktif Üye
malum okullarda çalışan btr öğretmenlerine de ebitefo olmlararı için sınavsız teklif yapılıyor bu hafta başvurular alınıyor. ben btr''yim tatile çıktım şu an, EBİTEFO olmam için teklif geldi fatih eğitmeni olduğumdan. siz olsanız tercih eder miydiniz, nasıl bişey ebitefo,çalışma şartları nasıldır?

Görev yeriniz olan ilçedeki şartları bilmiyorum ama şahsen önermiyorum.
BTR iken bir müdürünüz, yanına müdür yardımcıları ve diğer öğretmenlerle işiniz olur.
EBİTEFO iken ilçe mem de elinizi sallasanız X müdürüne, şefine çarpar üzerine bir çok da memur vardır. Donanımsal , yazılımsal arızalar, Site güncellemesi , bilgisayarı çok iyi bildiğini iddia edip bir word tablosu, excel formülündeki çok basit düzenlemeleri yapamayan insanların sorularına muhatap olursunuz . Okuldaki bazı idarecilerle-öğretmenlerle yaşadığınız sıkıntıların fazlasını yaşarsınız. Küçük ve personel sayısının az olduğu yerlerde pek sıkıntı olmayabilir. Yine haftada 18 saat ek dersinizi alırsınız.

Kadronuz düzgün bir okulda ve en az 22-23 saat de dersiniz varsa ikisine de bulaşmayın.

fahrican' Alıntı:
Görev yeriniz olan ilçedeki şartları bilmiyorum ama şahsen önermiyorum.
BTR iken bir müdürünüz, yanına müdür yardımcıları ve diğer öğretmenlerle işiniz olur.
EBİTEFO iken ilçe mem de elinizi sallasanız X müdürüne, şefine çarpar üzerine bir çok da memur vardır. Donanımsal , yazılımsal arızalar, Site güncellemesi , bilgisayarı çok iyi bildiğini iddia edip bir word tablosu, excel formülündeki çok basit düzenlemeleri yapamayan insanların sorularına muhatap olursunuz . Okuldaki bazı idarecilerle-öğretmenlerle yaşadığınız sıkıntıların fazlasını yaşarsınız. Küçük ve personel sayısının az olduğu yerlerde pek sıkıntı olmayabilir. Yine haftada 18 saat ek dersinizi alırsınız.

Hocam bana da aynı teklif yapılmıştı. Ben de kararsızdım. Özellikle yazın tatil olmaması ve il milli eğitimde herhangi bir oda verilmemesi düşündürüyordu beni. Aydınlattığınız için teşekkür ederim. Kararımı vermem de yardımcı oldunuz.

Şahsen hiç düşünmem ebitefo olmayı. 2.30 da çıkıp gitmek varken hangi akla hizmet 5 te çıkayım

evet aynı teklif bana da yapıldı, çevreme danıştığımda ise kimse tarafından önerilmedi.

valla arkadaşın dediği gibi fatih eğitmeni olarak 3 sefer kurs verdim, okulumda 28 saat dersim var. bide satranç egzersizi açtık mı tamamdır?
yeni kurtulmuştuk 5 te çıkmaktan hiç bulaşılmaz, yaz tatili olsa belki düşünürdüm. neden derseniz felsefe ve sınıf öğretmenleri eğitici olunca gücüme gidiyor açıkçası, yada bu işe değecek bir maddi getirisi olsa?

Ebitefo sınav kazanmadan olamazsınız, birçok Bt öğretmeni sınava girip barajı geçememişti. Ebitefo ları bakanlık emri ile il mem ler görevlendiriyor. Ebitefolar şu anda fatih eğitmeni olarak görevlendiriliyorlar. Teklif üzerine görevlendirilemezsiniz.

kaynak: http://eogrenim.meb.gov.tr/

wswswq' Alıntı:
Ebitefo sınav kazanmadan olamazsınız, birçok Bt öğretmeni sınava girip barajı geçememişti. Ebitefo ları bakanlık emri ile il mem ler görevlendiriyor. Ebitefolar şu anda fatih eğitmeni olarak görevlendiriliyorlar. Teklif üzerine görevlendirilemezsiniz.

hocam yanlış yorumluyorsunuz, dediğiniz önceden oluyordu, ama yeni yazıda sınava gerek olmadan okullardaki btr olarak çalışan fatih eğitmenlerine ebitefo teklifi yapılıyor.

wswswq' Alıntı:
birçok Bt öğretmeni sınava girip barajı geçememişti.
Yok da bu kısma takıldım neye göre bir çok? Ve neden yazma gereği hissettiniz. Emin olun bir çok BT öğretmeni sınava girmedi bile. Girmeyide düşünmüyor!

Hocam rahat ve rahatsız olursunuz gibi söylemler var tercih meselesi.
Ebitefo olarak da görev yaptım, evet 8-5 çalışıyorsunuz, 2.30 eve gidip yatmayı, uyumayı, gezmeyi vs yapabilirsiniz dediğim gibi tercih meselesi.
Ama ne kazanırsınız,
kurslar verirsiniz, kurslar alırsınız dünyanız okul -ev arasında kalmaz. okullarla, diğer illerle paylaşımlarınız kazanımlarınız olur.
Ben bu kurslar sayesinde birçok ildeki arkadaşlarla tanışma fırsatım oldu. Paylaşımlarımız oldu, birbirimize kattığımız şeyler oldu.
Oturdum uğraştım tüm okullardaki BT sınıflarındaki her bilgisayar çeşidinden bir tane alıp temiz sistem kurup gerekli yazılımları yükleyip otomatik kurulumlu dvd ler hazırladık. yorulduk. ama değdi.
Yeri geldi eften püften işer yaptık, ama zaten okulda da olsak yapmıyormuyuz.
Bunu kabullendim, doktorlar gibi nasıl hastalık akla geliyorsa insanlar beni gördüğü zaman bilgisayarındaki problemler aklına geliyor direk,
hatta bazen beni görünce sorunu aklına gelmezse durup düşünen bile oldu yakalamışken bişey sorayım diye bu mem dede böyle oldu okulda da, misafirlikte de.

Özetle hocam,kafasal muhasebeni yap, gerekirse ortamı gör kararı sen ver hocam. Burada herkes iyi kötü tecrübelerini aktarır sana haliyle.

wswswq' Alıntı:

verdiğiniz adresi incelediniz mi bilmiyorum ama orda şu yazıyor:
"İlgi Bakanlık Makam Onayı ile görevlendirilen öğretmenler istemeleri halinde
öncelikle teklif edilecektir. İhtiyaç halinde http://fatihprojesi.meb.gov.tr/icerikeklenti/
e110613154659.pdf adresinde bulunan “FATİH Projesi Eğitmen Listesi” nde yer alan
öğretmenlerden, verdiği eğitim sayısı dikkate alınarak görevlendirme teklifi yapılabilecektir.
“FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” eğitimi vermeyen proje eğitmenleri
teklif edilmeyecektir."

Ebitefo kabul edersek (olursak) görev yerimiz neresi oluyor? Kadrosu il merkezindeki okullarda olanlar ile kadrosu ilçelerde olanlar Ebitefo olduklarında yine bulundukları il/ilçe demi oluyorlar, yoksa ne biliyim il mem'de mi çalışmaları gerekiyor :?:

Bir de bu görevlendirmeler Aralık'a kadar, ya sonra :scared:

slm6713' Alıntı:
Tesekkur ederim hocam yakin zamanda bununla ilgili bildiginiz bir kurs var mi?
Cok sey sordum farkindayim ama kusura bakmayin hocam :))
Hocam yanlış olmasın ama dün MEBBİS den baktığımda birkaç tane merkezi Fatih kursu gözüküyordu. Başvurunuzu yapın isterseniz...

wswswq' Alıntı:

Hocam yanlış anlamada ben 2007 yılından bu yana çalışıyorum ve ciddi ciddi üniversiteden üst sınıflar olsun kendi arkadaşlarım olsun ya da sonradan tanıştığım olsun hemen hemen hiç kimse bu yapılan sinava girmedi. Sizde bu sinava giren arkadaşların çoğunluk olduğunu gösteren bir veri varsa bizimlede paylaşırmısınız

kakababa' Alıntı:
wswswq' Alıntı:

Hocam yanlış anlamada ben 2007 yılından bu yana çalışıyorum ve ciddi ciddi üniversiteden üst sınıflar olsun kendi arkadaşlarım olsun ya da sonradan tanıştığım olsun hemen hemen hiç kimse bu yapılan sinava girmedi. Sizde bu sinava giren arkadaşların çoğunluk olduğunu gösteren bir veri varsa bizimlede paylaşırmısınız
Hocam, arkadaş sanırım sınava giren 3-5 tane BT öğretmenini çoğunluk olarak adlediyor. Fazla göz önüne almamak lazım!

AKADEMİA' Alıntı:
Ebitefo kabul edersek (olursak) görev yerimiz neresi oluyor? Kadrosu il merkezindeki okullarda olanlar ile kadrosu ilçelerde olanlar Ebitefo olduklarında yine bulundukları il/ilçe demi oluyorlar, yoksa ne biliyim il mem'de mi çalışmaları gerekiyor :?:

Arkadaşlar bu sorulara cevap yazabilir misiniz lütfen.

AKADEMİA' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Arkadaşlar bu sorulara cevap yazabilir misiniz lütfen.

Arkadaşlar bu sorular hakkında bilgisi olan var mı?

Geri