Ebitefo İl İl Eski Yeni Kontenjan sayıları ve İhtiyaç Sayıları

Kodla Büyü

CadCam67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kod:
İLİ	Yeni Kontenjan	Eski Kontenjan	İhtiyaç
ADANA	26	14	12
ADIYAMAN	16	6	10
AFYONKARAHİSAR	15	9	6
AĞRI	12	3	9
AKSARAY	10	4	6
AMASYA	9	4	5
ANKARA	45	20	25
ANTALYA	22	11	11
ARDAHAN	6	2	4
ARTVİN	7	3	4
AYDIN	18	10	8
BALIKESİR	20	10	10
BARTIN	5	3	2
BATMAN	12	5	7
BAYBURT	6	2	4
BİLECİK	5	3	2
BİNGÖL	8	3	5
BİTLİS	10	3	7
BOLU	6	2	4
BURDUR	6	3	3
BURSA	27	15	12
ÇANAKKALE	12	5	7
ÇANKIRI	6	3	3
ÇORUM	15	7	8
DENİZLİ	15	10	5
DİYARBAKIR	28	9	19
DÜZCE	7	2	5
EDİRNE	8	4	4
ELAZIĞ	10	4	6
ERZİNCAN	6	3	3
ERZURUM	23	11	12
ESKİŞEHİR	12	6	6
GAZİANTEP	22	10	12
GİRESUN	10	3	7
GÜMÜŞHANE	7	3	4
HAKKARİ	10	3	7
HATAY	22	13	9
IĞDIR	6	3	3
ISPARTA	8	6	2
İSTANBUL	73	35	38
İZMİR	40	24	16
KAHRAMANMARAŞ	16	11	5
KARABÜK	5	3	2
KARAMAN	6	3	3
KARS	10	2	8
KASTAMONU	10	4	6
KAYSERİ	24	11	13
KIRIKKALE	5	4	1
KIRKLARELİ	6	4	2
KIRŞEHİR	5	3	2
KİLİS	4	3	1
KOCAELİ	22	10	12
KONYA	35	21	14
KÜTAHYA	12	6	6
MALATYA	20	7	13
MANİSA	22	12	10
MARDİN	18	6	12
MERSİN	22	14	8
MUĞLA	14	7	7
MUŞ	10	4	6
NEVŞEHİR	10	5	5
NİĞDE	10	5	5
ORDU	17	8	9
OSMANİYE	8	4	4
RİZE	9	4	5
SAKARYA	20	8	12
SAMSUN	25	11	14
SİİRT	12	3	9
SİNOP	7	3	4
SİVAS	21	9	12
ŞANLIURFA	30	9	21
ŞIRNAK	10	2	8
TEKİRDAĞ	11	6	5
TOKAT	20	9	11
TRABZON	20	8	12
TUNCELİ	5	2	3
UŞAK	10	3	7
VAN	26	4	22
YALOVA	4	3	1
YOZGAT	16	8	8
ZONGULDAK	12	6	6

Ayrıca Haziranda döneminde yaklaşık bir 100 kişi kendi isteği ile eğiticiliği bırakacaktır. İzlenimler bu yönde

Ekli dosyalar

• kontenjan.rar
    5.4 KB · Görüntüleme: 288
bu saylara ayrıcalıklı zümre dahilmi.eğer değilse biz çekilelim beyzadelere ayıp olmasın.şimdi sınav mınav adamların canları sıkılmasın

crazy_formator' Alıntı:
bu saylara ayrıcalıklı zümre dahilmi.eğer değilse biz çekilelim beyzadelere ayıp olmasın.şimdi sınav mınav adamların canları sıkılmasın
Sayın crazy_formator;

İkide bir ayrıcaklı zümrelerden bahsediyorsun, ben daha önce bir topicte mesaj yazmıştım ama siz inadına nispet yapar gibi mesaj atıyorsunuz.

Şimdi işin özü şu; sınav girmeyecek olan yaklaşık 25 arkadaş var. Bunların sınava girmeme sebebi ise sınav komisyonunda olduğu için, Yoksa hem soru hazırla hemde sınava gir..Çok ilginç olurdu yani...
Ayrıca Torpil vardı ye tutturuyorsun bir kere bu arkadaşlara torpil olsa idi..
1. Nuh Hoca Elazığ il Eğiticisi ( Server Grubu )
2. İsmail Karagöz Bolu İl Eğiticisi (server Grubu)
3. Gökay Bugut Kırklareli ( C# Grubu )

Bu Arkadaşlara Ocak 2008 görevlendirmesi çıkmamıştır, Bu nasıl bir torpil anlayışı bana izah ederseniz memnun olurum

Bikere
1.Eğitek bu sınavı her türlü kurum ve kuruluşa hazırlatabilir.(üniversiteler,özel kurmlar dahil)
2.Görevlendirme çıkmamasının sebebini çok iyi biliyoruz sizin mazeretle alakası yok
3.Biz nasıl tepki veriyorsak sizde zamanında tepki verip görevi akbul etmeseydiniz(diğer bi deyişle istemem yancebime koy hikayesi)
4.O grutakilerin çoğunu tanıyoruz.Bu arkadaşlar sınav sorularını nasıl muhafaza edecekler.Biliyosunuz teknoloji gelişti.....Anında kaç kişiye ulaşabiliyosunuz.(Tabi istediklerinize)

Beraber çalıştığınız emek verdiğiniz arkadaşlarınız belkide sizin öne sürdüğünüz bir yöntemle elenecekler demekki hiç vicdan muhasebesi ve vefa duygunuz yokmuş.İş bilgisayarcı formatör kavgasına dönüşürken bilgisayar öğretmeni olmadığınız halde yerim sağlam olsun mantığı ile ayak uydurmuşsunuz sizi gönülden tebrik ederim

bu ne kompleks ya heryerde torpil var deniyor burda torpil yok al puanını başla göreve.Bu kadar basit bu iş. Eğer alırsan 50 giremezsin tabiki tüm kompleksiz arkadaşlara bu sınavda başarılar dilerim.

hayatsuyu1979' Alıntı:
bu ne kompleks ya heryerde torpil var deniyor burda torpil yok al puanını başla göreve.Bu kadar basit bu iş. Eğer alırsan 50 giremezsin tabiki tüm kompleksiz arkadaşlara bu sınavda başarılar dilerim.
onuniçinmi burada başka pm de başka yazıyosun.torpil tabiki var 25 kkişi de eğitici formatör ve hiçbir ayrıcalıkları yok.demekki sende bu ekiptensin ve gocunuyosun seni gidi seniiii.Bende diyodum bu arkadaş bu 25 kişi olayını neden hep es geçiyor diye.Yakışır size siz zaten olmasanız bu sınav sorularını kimse hazırlayamaz seiz olmasanız eğitek çöker

crazy_formator' Alıntı:
Bikere
1.Eğitek bu sınavı her türlü kurum ve kuruluşa hazırlatabilir.(üniversiteler,özel kurmlar dahil)
2.Görevlendirme çıkmamasının sebebini çok iyi biliyoruz sizin mazeretle alakası yok
3.Biz nasıl tepki veriyorsak sizde zamanında tepki verip görevi akbul etmeseydiniz(diğer bi deyişle istemem yancebime koy hikayesi)
4.O grutakilerin çoğunu tanıyoruz.Bu arkadaşlar sınav sorularını nasıl muhafaza edecekler.Biliyosunuz teknoloji gelişti.....Anında kaç kişiye ulaşabiliyosunuz.(Tabi istediklerinize)

1979 hadi bakalım hala cevap bekliyoruz bırakın laf cambazlığını

crazy_formatör eğitici formatör öğretmenlikle ilgili başınıza gelen bir olaymı var...paylaşın bizde bilelim..

Bu şekilde devam ederek soruna çözüm bulamazsınız varsa bir derdiniz kendinze bir konu başlığı açın ,tartışmak isteyenlerle tartışın...Siz haklısınız diye her konuda tartışma açarsanız bir sürü insanın hakkını yemiş olursunuz.

Elenme diye bir Şey Yok ki arkadaşlar onu nereden çıkarıyorsunuz,
İki Tane resmi yazı çıktı ikisinde de böyle bir yok idi
Sadece Şunu diyor, Eksik görülenler için Tekamül kurslarında bahsetmiş...

Soru 1:1.Eğitek bu sınavı her türlü kurum ve kuruluşa hazırlatabilir.(üniversiteler,özel kurmlar dahil)
Cevap 1: OKs sınavları , motorlu taşıt sınavları v.s. oluyor bu sorular gölbaşında hazırlanır, Sorarım size hangisini bu bahsettikleriniz hazırlamış.. Meb yaptığı tüm sınavlarda kendi personelini kullanır.

Soru:2.Görevlendirme çıkmamasının sebebini çok iyi biliyoruz sizin mazeretle alakası yok..
Cevap:Neyi biliyorsun anlamadım, Tam ayrıntılı anlat herkes öğrensin, bende kendi bildiklerimi anlatayım vede bizzat yaşadıklarımı..
1. Nuh Hoca Elazığ il Eğiticisi ( Server Grubu )
2. İsmail Karagöz Bolu İl Eğiticisi (server Grubu)
3. Gökay Bugut Kırklareli ( C# Grubu )

Bu üç arkadaş da OCAK 2008 görevlendirmesi istediler ve hatta ilden isimlerini bile yazdırdılar, Ankarada listeden isimleri çıkartıldı..Hani nerde senin bahsetmiş olduğun torpil olayı

Soru:3.Biz nasıl tepki veriyorsak sizde zamanında tepki verip görevi akbul etmeseydiniz(diğer bi deyişle istemem yancebime koy hikayesi)

Cevap: Bizi çağıdıkları zaman ne olduğunu biliyormuyduk ki, istemem diyeceğiz, Bizi devamlı çağırırlar zaten genellikle eğitim amaçlı çağrılırız, Bunuda öyle bir şey sanıyorduk,
Oraya gittiğimizde öğrendik. Vede biz sınava gireceğimiz zannediyorduk, son gün bize siz komisyondasınız sınava giremessiniz dendi..
Ayrıca ben niye tepki vereyim ki.. Bu bir görevlendirmedir vede isteye bağlı.. İşine gelmesse çekip gidersin..
Soru 4:4.O grutakilerin çoğunu tanıyoruz.Bu arkadaşlar sınav sorularını nasıl muhafaza edecekler.Biliyosunuz teknoloji gelişti...
Senin için fesatsa millet ne yapsın..
Gelecek uzman arkadaşlarlar beraber çlışacağız, Sen istemisin bir o konudan anlamayan birisinin yanına gelmesini.
Eğer ben herhangi bir kişiye bir tane soru verdiysem Allah benim belamı versin.. Aynı Şekilde bunu idda edenlerede....

Son olarak şunu söylüyorum, Bu Forumun amacı ona buna sataşma değil, forumda tartışma çıkarmak değil, bilgi paylaşımıdır. Ve bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
58 adet mesaj göndermişşsin bir tane paylaşımın yok.. Hep muhalefetsin gibi
Bundan sonra sana hiç bir şekilde karşı mesaj yazmıyacağım, sen çoktan kabullenmişssin bir çok şeyi..

Ne oluyor arkadaşlar çekmiş herkes kılıçlarını , bakalım sonu nereye varacak?

Öncelikle formatörlük ile ilgili olarak soru hazırlama ve tepe noktadaki insanların bu forumda olması bu forumun kalitesini artırır. Bu yüzden gerçekten sevinçliyim.

Gördüğüm kadarı ile tartışmalar var olsun zararı yok. Kol kırılır yen içinde kalır (galiba öyleydi söylenişi) derler. Burada çözülür biter.

Problem+tartışma= Çözüm olacaksa hepsine varım.

Teşekkür ederim .

Bak Crazy Formatörüm sen evinde otururken millet ankarada İngilizce sınava giriyordu.Herkes bu yollara kolay gelmedi Çalış seninde olur.Sende CCNA Boğaziçi eğitimivarmı , MCSE Server Eğitimin varmı
Sana tavsiyem araştırmadan yorum yazma,o Eğiticiler kaç kişinin girdiği İngilizce sınavla seçildi biliyormusun bunları.
Hepimiz aynı camiadanız bunları yakıştıramadım.
Haksız yere seçilen bir kişi gösterebilirmisin bana.

arkadaşlar eski eğitici formatörler barajı aştıklarında bir ayrıcalık veya öncelikleri olacakmı acaba.Olmayacaksa sanki elenme haberleri doğru gibi.

Bildiklerinizi açık açık yazarsanız biz de öğrenmiş oluruz. Bu 25 kişi olayı nedir? soruların muhafazası denilmiş???? Bu oalabilir mi cidden?

3. Gökay Bugut Kırklareli ( C# Grubu :) Benim 3 yıllık ev arkadaşım ve yakından tanıdığım bir kişidir. 2006 sınavında Türkiye 7. oldu :) Ama öyle bir kadro alamadı ve 2008 sınavında ise puanı geçersiz sayılıyor. Şu anda İstanbul'da bir okulda bilgisayar öğretmeni

Gezgin-®' Alıntı:
3. Gökay Bugut Kırklareli ( C# Grubu :) Benim 3 yıllık ev arkadaşım ve yakından tanıdığım bir kişidir. 2006 sınavında Türkiye 7. oldu :) Ama öyle bir kadro alamadı ve 2008 sınavında ise puanı geçersiz sayılıyor. Şu anda İstanbul'da bir okulda bilgisayar öğretmeni

Evet benim de çok yakın arkdadaşım olur kendisi
Şu an büyükçekmecede (mecburihizmet)

Bazı mesajlar silindiği için bu mesajın bir anlamı kalmamıştır. Yönetici lütfen bunu da silsin.

Bilgisayarcı arkadaşlar A plus sor türlerini neden yazmıyılar.Okullarda görmedinizmi bu tip sorular

Sınav sorularını çok başarılı buldum. Yıllarca bu işte çalışan arkadaşlarım da hem fikir. Bunlardan biri MCSE eğitimi veriyor.
Haksızlık sınav sorularını yazanlara yapılıyor gibi. Bir iki soru da yanlışlık söylentileri olsa da mühim değil. Profların hazırladığı ÖSS, YDS, KPDS vs. sınavlarında çıkan yanlışlardan azdır.

Sizi hazırladığınız sorulardan ötürü tebrik ederim. Hak ettiğiniz değere ve saygıya kavuşmanız dileklerimle.

Eğitim sorularını beğenen var mı bilmiyorum.Uzman öğretmenlik sınavındaki eğitim sorularına bitmiştim. Soru çok netti ve hayatın içindeydi.Gardner ne yapmış Bloom ne demiş tarzı değil.O yüzden eğitim sorularını hazırlayan,hatta bu tarz bir sınavın içine koyan arkadaşları kınıyorum. AMMA... bilisayar sorularına mana bulan arkadaşlara da hayretle bakıyorum.Bilgisayar,klavye kısayol tuşu bilgisi değildir. AŞALIM bunları. Mekanik ve mantık olarak O KASAYI kavrayamazsan kısayol tuşları ile oynamak için atari klavyesi kullanırsın.

Re: Ebitefo İl İl Eski Yeni Kontenjan sayıları ve İhtiyaç Sayıla

Peki ilçe ilçe ihtiyaçlar var mı acaba?

Bırakanların sayısını bilseydik iyi olacaktı.Forumdaki eğitici arkadaşlar bırakacakların oranından az çok haberdardır. Bizi bilgilendirirlerse iyi olacak.

ilçe kontenjanları belirtilmemiş ama il kontenjanları eklediğim dosyada var.

buradaki kontenjanlara mevcut eğitici formatörler de dahil sanırım.

http://kocasinan.meb.gov.tr/web/index.php

Ekli dosyalar

• ebitefo.rar
    101.3 KB · Görüntüleme: 53
Geri