Ebeveynler için Çocuk Takip Cihazı

Kodla Büyü

sugibi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Medyadaki çocuk tacizi-kaçırılma-vs... haberler bu kadar ivme yapmamıştı -ki ben daha çocuk sahibi bile değilken, "Çocuğum olsa, bir sıkıntı olsa, nasıl takip ederim? Yerini nasıl bulabilirim?" diye araştırmaya başladım. Benim gibi ebeveynlerin, bu konunun üzerine bu aralar bir başka düşeceğine de eminim. GPS ile takip donanımı arıyoruz. Sorun şudur ki birkaç yıl önce araştırmaya başladım ancak ,
  • Küçük
  • Kötü niyetli kişiler tarafından fark edilmesi zor
  • Hassas konum bilgisi veren bir GPS takip cihazı bulamadım.

Telefon demiyorum lütfen dikkat!!!
Telefon uygulamaları ile(İz kaydı=GPS Tracker) ya da
Sürekli arayarak "Yavrum neredesin...?" nevinden bir takipten bahsetmiyorum.

Çünkü bilince ulaşmış bir çocuğun telefonunu aramak ya da Google Play'den o an nerede olduğunu bulmak, başına bir iş gelmemiş bir çocuk için sorun değil. Ancak kötü niyetli birisi, çocuğun üstünde farkedilecek iletişim cihazlarını(Telefon,Saat) yok edecektir. Daha ziyade bakıcıya emanet edilen, parka götürülen, alışverişte-caddede-kapı önünde bir dikkatsizlik anında aklı çelinebilecek küçük çocuklar ya da büyük olsa da telefonu taşıyamayacağı bir durumda olan çocuklar konumuz. Bu çocuklarımızı nasıl takip edeceğiz? İletişim aracı sahibi değiller. Lütfen konuyu yanlış yorumlamayalım. Telefon kullanan çocuğa ulaşmak zaten sorun değil. Mevzu, çocuk ile haberleşme değil kayıp bireyi bulmak...

GPS ile takip cihazlarındaki sıkıntılardan bahsedecek olursak;
* Bazı cihazlar saat kadar veya büyük bir anahtarlık şeklinde ve ben buradayım diyor; gizlisi saklısı kalmıyor. Hemen farkediliyor.
* Bazı cihazlar ise küçük-kıyafetlere iliştirilebilir, güzel ancak konum bilgisini doğru-yakın vermiyor.

Untitled.jpg

Bu konuda hem aileleri hem de zaman zaman gelebilecek sorular üzerine aileler ile bu konuda konuşmak durumunda olacak öğretmenlerimizi bilgilendirmek için ÖZELLİKLE UYGULAYIP SONUÇ ALMIŞ arkadaşlarımızın Çocuklarının konumlarını takip etmek için kullandıkları DONANIMLARI(Kesinlikle Telefon ya da Telefon uygulaması değil!!! Küçük çocukları da düşünelim) burada paylaşmalarını rica ediyorum.

Çocuğum ellerinizden öper; henüz 20 aylık ancak ülkenin, insanlığın gidişatı iyi değil ve öpmeye kıyamadıklarımıza insan müsvetteleri kıyıyor. Önem verip bilgilerinizi paylaşırsanız minnettar olurum.

DİPNOT: Yönetici arkadaşlarımız da uygun görürlerse bu konunun bu aralar sabitlenmesini talep ediyorum.

Son düzenleme:
Bu devir de en iyi takip cihazı sizsiniz hocam! Mağlesef evlatlarımızı gözümüzün önünden ayırmıyacağız artık devir değişti, bırakalım da tek başlarına sokakta oynasınlar dönemi artk yok!

Hafta ici okulda iken mecbur küçük ve ince bir ceo telefonu mutlaka taşıyacak.O operatörün gps yada nerede olduğunu bildiren bir servisi varsa bu kullanılacak
Bizim yeğen ilkokul 3.sınıf öğrencisi üstünde cep tel taşıyor.Arama konuşmaya açık.Ama okulda sınıfta çıkarmıyor tembihledik.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_wıky-watch-ver-2-mavi-akıllı-çocuk-saati-1175690.html
benim çocuk ta 3 senedir telefon taşıyordu, bu sene saate geçtik. saatten karşılıklı görüşebiliyoruz. acil yardım tuşuna basınca hem bizi arıyor hem mesaj gönderiyor. gps, telefon şebekesi ve internet üzerinden takip edebiliyoruz. sesli yad yazılı mesaj gönderebiliyoruz.
hem çocuk telefon taşıma derdinden kurtuldu hemde biz telefonda oyun oynamasından kurtulmuş olduk.:)

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_wıky-watch-ver-2-mavi-akıllı-çocuk-saati-1175690.html
benim çocuk ta 3 senedir telefon taşıyordu, bu sene saate geçtik. saatten karşılıklı görüşebiliyoruz. acil yardım tuşuna basınca hem bizi arıyor hem mesaj gönderiyor. gps, telefon şebekesi ve internet üzerinden takip edebiliyoruz. sesli yad yazılı mesaj gönderebiliyoruz.
hem çocuk telefon taşıma derdinden kurtuldu hemde biz telefonda oyun oynamasından kurtulmuş olduk.:)
hocam küçük çocukların koluna olur mu bu saat? 3 - 4 yaş mesela

@Phascolarctos cinereus şu an çocuğu adanaya memlekete gönderdim ben yaz kursu dolayısı ile gidemedim. 3-4 yaş çocuğa gelirmi bilemedim ama kolunda kaba durur diye tahmin ediyorum. uymasa bile kordona bir delik açarsın hocam ne olacak.:)

@hasari 430 tl fark var arada. saatgelene kadar benim çocuk heyecandan 4 gün karın ağrısı çekti, 2 ay dayanabileceğini sanmıyorum. ama aradaki fark çok büyük gerçekten. imei kaydı garantisi falan oluyormu alibaba dan alınca?

Her 24 saatte 32 kayıp vakası olan ülkemizde, iyi düşünülmüş bir başlık.
Çocuklar için en güzel çözüm bence de bu tür bir saat. Hatta 1-2yıl önce bu saati kullanan bir kayıp çocuk kolayca bulunmuştu.
Bilgi olarak, konum bildiren her cihaz, sim kart kullanır. Tabiki imei kaydı yapılırmı? Araştırmak gerek.

@hasari 430 tl fark var arada. saatgelene kadar benim çocuk heyecandan 4 gün karın ağrısı çekti, 2 ay dayanabileceğini sanmıyorum. ama aradaki fark çok büyük gerçekten. imei kaydı garantisi falan oluyormu alibaba dan alınca?
Garantisi olmuyor mesaj ile imei atılabiliyor. Bize 2 hafta gibi bir sürede geldi.

Son düzenleme:
Hocam arkadaşınız memnun kalmış mı? Bende ogluma almayı düşünüyorum
Hocam 2 adet satın aldık birinde sıkıntı yokmuş diğeri su aldığından sıkıntı olmuş şuan ne durumda bilmiyorum ama bilgi alırım. q90 lar dokunmatik özellikli arkadaşım dokunmatik olmasa daha iyi olur diye belirtti. Ayrıca bu saatlerin bir özelliği de saati kolundan çıkarınca ayrıca uyarı geliyormuş.
Kökü 100 TL denemekten zaten zarar gelmez bende almayı düşünüyorum ama henüz kendime almadım.:)

Hocam 2 adet satın aldık birinde sıkıntı yokmuş diğeri su aldığından sıkıntı olmuş şuan ne durumda bilmiyorum ama bilgi alırım. q90 lar dokunmatik özellikli arkadaşım dokunmatik olmasa daha iyi olur diye belirtti. Ayrıca bu saatlerin bir özelliği de saati kolundan çıkarınca ayrıca uyarı geliyormuş.
Kökü 100 TL denemekten zaten zarar gelmez bende almayı düşünüyorum ama henüz kendime almadım.:)
Teşekkürler hocam.

Yeni hesap ile alım yaparsanız 18 TL civarı indirim yapıyor. 4$ yeni üye kuponunu kullanmayı unutmayın. Dün bende sipariş verdim.

almayı düşünen arkadaşların dikkat etmesi gereken birşey var. akıllı saat diye arattığınız zaman arama özelliği var diye yazıyorlar ama o saatler cep telefonu ile birlikte kullanılıyor, yani cep telefonuna bluetooth ile bağlanıp cep telefonu üzerinden arama yapıyor telefon olmadan karşılıklı konuşma yapamıyorsunuz, aman dikkat!

Yani bu saat sadece gps ve bluetooth tan ibaret. İçine sim kart vs. Gerekmiyor. İmei sıkıntısı vs de olmaz. Çünkü saati kullanan kişi bir de cep tlf taşıyacak.
Lakin aynı işi bir akıllı telefon a yüklü takip programı da görür.
O halde ne gerek var saat gibi bir fazlalığa?
(Eğer akıllı saat tek başına takip işi yapmıyor ise)
Yekpare bir ekipman buldum. Video su da iyi. Satış sayısından anladığım kadarı ile de Epeyce satılıyormuş.

Son düzenleme:
Benim önerdiğim bildiğin telefonlu saat yani sim kartlı saat. Ayrıca telefon taşımaya gerek yok.

Benim önerdiğim bildiğin telefonlu saat yani sim kartlı saat. Ayrıca telefon taşımaya gerek yok.
E yani.
Madem konum bilgisini telefona istiyoruz. GSM şebekesi, yani simkart şart. Zaten benim verdiğim örnek te aynı.Kemere takılıyor.

akıllı saatlerin farklı özellikleri var, benim paylaştığımda hasarinin paylaştığı da telefon şart olmayan modeller. ama telefon suz arama yapmayan modellere dikkat edin diye yazdım.
3 model var bunlarda
1. sim kartsız
2. sim kartlı ama sadece telefona bağlanıp görüşüyor
3. telefon olmadan görüşülüyor

Alacaksanız sim kartlı saat alın çocuk istediğinde size sesli mesaj atıyor, arama yapabiliyor ve acil butonuyla(sos) belirlenen telefonu arayabiliyor. Genede siz bilirsiniz.:)

Bu satten toplamda 10 tane kadar aldım. 1 tanesi harşç hepsi sorunsuz çalışıyor. o çalışmayanıda yenisi ile değiştirdiler.
Sim Kart gerekli.
Haritadan anlık yer tespiti yapılabiliyor
Sesli mesaj gönderilebiliyor (Karşılıklı Olarak)
10 kişilik rehberi var ve sizin tanımladığınız numaraları arayabiliyor saat, aynı şekilde o numaralardan başkası saati arayamıyor.
İMEI kopyalaması çok basit
Adım Sayar, Nabız gibi özellikleri mevcut
Su geçirmez vs vs

Alıp kullanımında sıkıntı yaşayanlara yardımcı olabilirim

Geri