Batman merkezli omurmobilya.com sitesinden alışveriş yapan var mı

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar omurmobilya.com sitesinden alışveriş yapaniniz yada Batman'da olup da mağazasından ürün alan oldu mu. Airfryer alacağız. Fiyatlar Piyasaya göre çok uygun geldi bana. Sizlere danışmak istedim

Bu firmanın Batmanlılarla ilgisi yoktur büyük olasılıkla Batman bilmem hangi karar ve yasayla vergiden muhaf tutulmuştur bundan dolayı vergi vermek istemeyen bazı büyük başlar burayı merkez olarak gösteriyor buda Limak kuruluşu bide bir hastane grubuda vardı onunda merkezi orası diye biliyorum Bu arada Batman çok gelişmiş bir şehir:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: aak
Takipteyim, şehirdışı alışveriş yapan olursa ürün teslimi yapıldıktan sonra yorum atarsa memnun oluruz

• Beğen
Görünce bende bir bakayım dedim alışveriş yapmadım siteden ama https://omurmobilya.com/hakkimizda/ sayfasından Cüneyt Akınsoy un resmini google lens ve yandex image ile arattım aynı adam http://master.web68.ru/ adresinde yorum yapan biri çıktı ilginçç

Gürkan Emirdağ da galiba bu

• Beğen
11 gün önce alınmış alan bir adı

Limak holding sitesinde olmayan bir şirket:

• Beğen
Teşekkürler arkadaşlar. Ortak karar dolandırıcı olma ihtimallerinin yüksek olduğu yönünde olmasından dolayı vazgeçiyorum.

Site çok cafcaflı hazırlanmış; fakat iletişim olarak bir ceptelefonu var, ürün almak istediğinizde havale yolu ile fiyat çok uygunken, kredi kartı seçeneği işaretlendimi fiyat 2 katına çıkıyor yani havale yapmaya teşvik ediyor. Adres bilgisi google da yok. vs.

Hocam firma gerçek anlamda Limak bünyesinde değilse bilgilerin çoğu uydurma gibi duruyor. Mesela hakkımızda kısmındaki fotoğraflara göz attım fakat normal gelmedi. Yapay zekanın ürettiği fotoğraflar büyük ihtimal. Öyle siteler var rastgele insan yüzü oluşturuyor. Site de hazır şablon olarak alınmış kullanılıyor olabilir.

Hatta biraz daha bakayım dedim isimlere. Rukiye Shevenkov ismini de Hepsiburada Teknoloji Grup Başkanı Alexey Shevenkov'dan almışlar gibi duruyor. Ve isimler internette hiç bir yerde yok. Resimler gibi isimler de hayali büyük ihtimal.

Son düzenleme:
  • Beğen
hocam sonuçta etbis e kayıtlı bir şirket limak deyince illa bildiğimiz limak holding olmak zorunda değil. e-Ticaret lisansı olan bir şirket olduğu için alışveriş yapılmasında bir sakınca yok ama tabii ki yasal olarak bir problem yok diye şirketin ürün garanti şartlarını koruması da beklenmiyor maalesef ülkemizde.

• Beğen
hocam sonuçta etbis e kayıtlı bir şirket limak deyince illa bildiğimiz limak holding olmak zorunda değil. e-Ticaret lisansı olan bir şirket olduğu için alışveriş yapılmasında bir sakınca yok ama tabii ki yasal olarak bir problem yok diye şirketin ürün garanti şartlarını koruması da beklenmiyor maalesef ülkemizde.
Hocam etbis sitesinde kayıtlı olması güvenilir satıcı olmayacağını söylüyor ben de vazgeçtim. Pttavm den daha ucuz marka tercih ettim

Öyle yaptığını sanmıyorum
Çünkü site sözde havale/eft yapanlara indirim yapıyormuş …

6000 lira olan ürün eft'de kredi kartına geçtiğiniz 12000 oluyor. Tamam kredi kartı ödemelerinde aracı firma iyzico vb. yerler %8-15 iskonto alır, parayı bir ay sonra verir o yüzden eft'yi cazip yapmak iyi hoş da 2 kat fiyat farkı nedir :D Site ben adam dolandırıyorum diye bağırıyor gibi o_O

başka bir istanbulbilisim vakası sanırım
8bin tl lik ürün havale ile 6bine kredi kartı ile 16bine çıkıyor :))

Şikayet için önerisi olan var mı?
Nereye bildirim yapabilirim
hocam elinizde bulunan ne belge varsa (whatsapp konuşmaları, eft dekontu ... gibi)onlarla beraber ikametgahınızın olduğu karakola şikayet dilekçesi ile başvurun, onlar sizden ifade alıp gerekli işlemlere başlıyorlar. Ayrıca şikayetvar a da yazın başkaları da aldanmasın. Geçmiş olsun

Websitesi uçmuş, şuan site çalışmıyor, göz göre göre gerçekleşmiş.

İletişim bilgileri duruyo yine de işlem yapılmaz mı

Ekli dosyalar

• C36379DE-8922-4C5F-B2E5-B29EB8AFC189.png
    C36379DE-8922-4C5F-B2E5-B29EB8AFC189.png
    141.2 KB · Görüntüleme: 105
Geri