Ebeveyn Denetim Uygulaması

Kodla Büyü
Merhaba sevgili arkadaşlar,

Velilerimiz okul dışı saatlerde çocuklarının bilgisayar, tablet kullanımını kısıtlamada sorun yaşadığından bahsediyorlar. Bazıları gelip program tavsiyesi istiyor. Öğrencilerimizin çoğunun Andorid kullandığını düşünürsek bildiğiniz gerçekten işe yarayan ve ücretsiz olan bir ebeveyn denetim yazılımı var mı?

Not: Ben daha önce Norton Family'nin ücretli versiyonunu kullandım. iPhone'da da ekran süresi kısıtlamaları iş görüyor. Ama burada Andoid'in eski sürümleri ile de uyumlu ve pratik olan bildiğiniz bir yazılım varsa onun tavsiyesini istiyorum.

Bilgisayar için Microsoft Family hesabını kullanıyorum ama tablet olmadığı için hiç araştırmadım. Telefonumuza a dokunmazlar çocuklar zaten. Bilgisayar günlük 15 dakika ile sınırlı olunca ona da bakmıyor oğlum artık şükür. Arada bir açıp oynuyor ama 2-3 haftada birkaç gün sadece.

Google kendi uygulaması Family Link

günlük ekran saati , uygulama bazlı sınırlamalar total saat sınırlaması (günlük haftalık), uygulama yükleme onaya düşmesi ben uzun zamandır kullanıyorum.
youtube çocuk sınırlaması ve google arama filtresi zaten mevcut.

ücretsiz

günlük ekran saati , uygulama bazlı sınırlamalar total saat sınırlaması (günlük haftalık), uygulama yükleme onaya düşmesi ben uzun zamandır kullanıyorum.
youtube çocuk sınırlaması ve google arama filtresi zaten mevcut.

ücretsiz

Teşekkürler arkadaşlar, ben şahsım adına çocuklarım küçük olduğu için temelli teknolojiyi kısıtladım ama soranlara da yardımcı olmak istiyorum. Family Linki tavsiye ederim.

IMG_20211031_092317.png

Hocam, yukarıdaki uygulamaları tavsiye etmişler.

bana da bu tur bir program lazım.oneriyi dikkate alıp kurayıp dedim.ama google play da yorumlar cok kotu.Bir tanesini paylasayım:Nerden bulaştım bilmiyorum. Çocuklarımın hesaplarını silmekle tehdit ediyor beni. Herşeyi engelledi. Artık kaldıramıyorum da family linki bulaşmayın. Kurtulmanın yolu cocugunuzun mailini silmek. Yani tum oyunlarını geçmişini silmek. Başka türlü kurtulamiyosun. Menüler karışık. Sanki hepimiz google çalışanıyız. Ya da bilgisayar muehndisiyiz gibi. Halka inememis bir uygulama. Buda calisan kişilerin toplumdan kopuk olduğunu gösteriyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben ebeveynim benibile kisitliyo

bana da bu tur bir program lazım.oneriyi dikkate alıp kurayıp dedim.ama google play da yorumlar cok kotu.Bir tanesini paylasayım:Nerden bulaştım bilmiyorum. Çocuklarımın hesaplarını silmekle tehdit ediyor beni. Herşeyi engelledi. Artık kaldıramıyorum da family linki bulaşmayın. Kurtulmanın yolu cocugunuzun mailini silmek. Yani tum oyunlarını geçmişini silmek. Başka türlü kurtulamiyosun. Menüler karışık. Sanki hepimiz google çalışanıyız. Ya da bilgisayar muehndisiyiz gibi. Halka inememis bir uygulama. Buda calisan kişilerin toplumdan kopuk olduğunu gösteriyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben ebeveynim benibile kisitliyo
Bence kullanan kişi olayı çözememiş.
Kendisini de kısıtlamıştır. Bu kadar sorunlu bir uygulama değil.

... Halka inememis bir uygulama. Buda calisan kişilerin toplumdan kopuk olduğunu gösteriyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben ebeveynim benibile kisitliyo

Google Play'de yorum yazanların büyük çoğunluğunun temel seviyede teknoloji okuryazarı olmadığını düşünüyorum. Düşünün ki bir uygulamayı indiren, daha onun ne işe yaradığını bilmiyor. Yetmiyor, olumsuz yorum, yetmiyor düşük puan,... Sen o uygulamayı geliştirmek için aylarını harcamışsın, cahilin teki senin itibarınla çocuğun oynadığı gibi oynuyor. Benim edindiğim intibâ; olumsuz yorumların aşağı yukarı diline bakarak ciddiye alınacak bir yorum olup olmadığı anlaşılabiliyor. Safekids'i kullanıyorum bu arada.

Geri