EBA'dan Öğrencilerine Çalışma Kağıdı Gönderenler Burada Paylaşabilir Mi?

Kodla Büyü
Tatilin ilk haftası bir Metin gönderdim sadece 2 kişi girip bakmış ebaya 3 haftada. Çocuklarda PC yok internet yok . Olanlar da ebaya giriş yapamamış sanırım . Olmucak bu işler zor görünüyor. Fırsat eşitliği yok ki şuanda. Keşke Fatih projesi ilk başladığı gibi devam etseydi her çocukta tablet olsaydı vsınıf uygulaması ile falan bi tık daha iyi olurdu bu işler
Hocam ellerinde akıllı telefonlar var. Merak edip de girmiyorlar bile. İmkansızlıklarla ilgisi yok gibi. Benim çalıştığım okul çevresi imkanı olan ailelerle dolu ama değişen birşey yok.

Hocam ellerinde akıllı telefonlar var. Merak edip de girmiyorlar bile. İmkansızlıklarla ilgisi yok gibi. Benim çalıştığım okul çevresi imkanı olan ailelerle dolu ama değişen birşey yok.
Okumuş cahil veliler çok.Bu tip insanları hasan sabah gibiler cok iyi kullanabilir.Sorun önceki nesillerin kulaktan dolma bilgilerle bir yerlere gelmesi.Yani araştıran birey yok.2. bir neden ise maslow hiyerarsişine göre güvenlik basamagında olmamız buda baya etkili.hastalık,gelecek korkusu ve aclık korkusu bireyi temel ihtiyaçlar seviyesine düşürdü.önemli bir nedendir bu.insanlar çok kaygılı ve korku içinde iken hiçbir şey ögrenemez.

Okumuş cahil veliler çok.Bu tip insanları hasan sabah gibiler cok iyi kullanabilir.Sorun önceki nesillerin kulaktan dolma bilgilerle bir yerlere gelmesi.Yani araştıran birey yok.2. bir neden ise maslow hiyerarsişine göre güvenlik basamagında olmamız buda baya etkili.hastalık,gelecek korkusu ve aclık korkusu bireyi temel ihtiyaçlar seviyesine düşürdü.önemli bir nedendir bu.insanlar çok kaygılı ve korku içinde iken hiçbir şey ögrenemez.
hem haklısınız, çok güzel açıklamışsınız ama hem de ellerinin altında telefonlar,tabletler, internet varken EBA'yı takip etmeme lüksleri olmamalı. 11 yaşında taş taşıtmıyordur heralde aileleri. nicemizin ailesi gece gündüz çalışırken bizlerin de bir şekilde öğretmen olmamıza vesile oldular. ama sevdirerek ama zorla :)Yani yine de o korkuyu atlatıp takip etmeliler. sorumluluk almalılar.Bir yandan da ekonomik sıkıntıya düşen ailelere Allah yardım etsin.

Hani bir göz atsalar paylaştığımız materyallere de sonra sıkılsalar ilgilenmeseler neyse...Hiç bakmıyorlar ki

Geri