Ebada oluşturduğum sınavı pdf alma

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar ebada oluşturduğum bir sınavı pdf olarak indirebiliyor muyum? Öğrencilerde yazdır diye bir buton çıkıyor öyle indirebiliyorlar ama öğretmende birtürlü bulamadım

Evet sizin için girdim yazdır bölümüne gelince sağ altta pdf indir butonu çıkıyor...

Hocam çok sağolun bende yazdır bölümü de görünmüyor rica etsem resim olarak atabilir misiniz? Öğrencilerdeki yazdır bölümü bende yok

Öğrencilerde şurada en altta yazdır var ama bizde yok

Ekli dosyalar

• deneme.png
    deneme.png
    24.4 KB · Görüntüleme: 179
Sınavlar bölümüne girdim. Herhangi bir sınavı seçip yazdıra tıkladım. Açılan sayfadaki (sınav) sağ alt köşede pdf indir var...

Ekli dosyalar

• Screenshot.png
    Screenshot.png
    16.8 KB · Görüntüleme: 151
  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    4.4 KB · Görüntüleme: 140
Bende çıkmıyor hocam öyle bir seçenek. Farklı bir sınav türünde çıkıyordur muhtemelen.

eba.jpg

Bende de çıkmadı sanırım sorun sınavın hala devam etmesi, süresi geçmiş sınavlarda yazdır çıkıyor ama bu sınavın süresi hala devam ettiği için çıkmıyor, çok teşekkür ederim Damien Hocam

Bende de çıkmadı sanırım sorun sınavın hala devam etmesi, süresi geçmiş sınavlarda yazdır çıkıyor ama bu sınavın süresi hala devam ettiği için çıkmıyor, çok teşekkür ederim Damien Hocam

Rica ederim, evet sınav bitince tekrar denersiniz...

Quiziz i öneririm. Çok kolay soru ekleyip sınav oluşturabiliyorsunuz. Baskalarinin oluşturmuş olduğu sınavları aratıp oradan sınavıniza soru ekleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturulan sınavlarınızı PDF olarak yazdırabilirsiniz.

Quiziz i öneririm. Çok kolay soru ekleyip sınav oluşturabiliyorsunuz. Baskalarinin oluşturmuş olduğu sınavları aratıp oradan sınavıniza soru ekleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturulan sınavlarınızı PDF olarak yazdırabilirsiniz.

Örnek bir sinav

Ekli dosyalar

• Bilişim Teknolojileri ve Yazılım-Etik-Güvenlik-Bilgisayar Ağ _ Print - Quizizz.pdf
    80.5 KB · Görüntüleme: 64
Yazdır butonu gelenler tipini gitdiklerim KTT, GTT gibi tipini girmediklerimde yazdır butonu yok sonradan tipini nasıl değiştirebilirim ki?

hocam oluşturduğunuz sınavın içerisine eşleştirmeli soru eklediğinizde sınav türü seçme kutusu açılmıyor o yüzden başında ? çıkıyor. tamamı çoktan seçmeli olduğunda sorun olmuyor tür seçilebiliyor.

hocam oluşturduğunuz sınavın içerisine eşleştirmeli soru eklediğinizde sınav türü seçme kutusu açılmıyor o yüzden başında ? çıkıyor. tamamı çoktan seçmeli olduğunda sorun olmuyor tür seçilebiliyor.
Aynen hocamın dediği gibi, soruların içinde sadece görselden oluşan, doğru yanlış eşleştirmeli sorular olmamalı. Tamamı çoktan seçmeli olduğunda eba formatında indirilebiliyor.

Aaaa iyiki söylediniz Hocam sağolun sınavı kağıda yazıp sonra tekrar ebada oluşturacaktım olmayacaktı deli olacaktım

Aynen hocamın dediği gibi, soruların içinde sadece görselden oluşan, doğru yanlış eşleştirmeli sorular olmamalı. Tamamı çoktan seçmeli olduğunda eba formatında indirilebiliyor.
eba formatında indirmek nasıl Hocam ben ne çıktı alabildim ne pdf oluşturabildim, ebaya giremeyen öğrenciler için whatsapp dan atacaktım gruplara hiçbir şekilde alamadım

@Enterprise hocam, sınavı düzenle deyip içindeki eşleştirmeli olan soruları çıkarınca sınav türünü seçebiliyoruz. Sınavı tümden silmenize gerek kalmıyor.

eba formatında indirmek nasıl Hocam ben ne çıktı alabildim ne pdf oluşturabildim, ebaya giremeyen öğrenciler için whatsapp dan atacaktım gruplara hiçbir şekilde alamadım
Eba formatı derken, bizim hazırladığımız değilde Eba arşivinde var olan sınavların taslağında demek istedim. Eşleştirmeli vb. soruları çıkarınca bizim testlerimizde o formatta indirilebiliyor.
Siz soruları ayıklayın, sorun kesin çözülecektir. (Bazı sorular çoktan seçmeli görünebilir, tüm sorunun görsel olarak yüklenmediğinden emin olun hocam)

Emreaydın ve Sysop hocalarım çok sağolun evet sorun böyle çözüldü

Geri