Eba'da öğrenci tarafından yapılan çalışma görünmüyor

Kodla Büyü

duygu03

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, EBA'da öğrencilere bir uygulama gönderdim. Öğrencilerin çoğu yapmış. Fakat tamamlanma yüzdesi %0 görünüyor. Bende de aynı şekilde benim sayfamda da sadece başladı yazıyor, tamamlanma kısmı %0...Bunun sebebi nedir acaba?

Valla benim gönderdiğim etkinliklerde her siniftan 2-3 kişi yaptı görünüyor, eğer öyle onlar da yapmadı görünürdü diye düşünüyorum.

Benim gönderdiğim etkinlikte 5 sınıftan sadece 1 öğrenci %100 tamamladı yazıyor diğerlerinde başladı yazıyor ama tamamlama yüzdeleri %0 anlamadım bir türlü

Geçtiğimiz hafta, uzaktan eğitimin başlamasıyla birlikte, yoğunluktan dolayı sistemin olumsuz etkilenmemesi için öğrencilerin EBA’yı kullanımı sınırlandırıldı. Hafta içi öğrenciler EBA’yı sadece, televizyondan da izleyebildikleri dersler için kullanabiliyorlar. Diğer taraftan öğretmenlerin gönderdiği tartışma, oylama ödev ve test gibi çalışmalar için ise sadece hafta sonu-pazar günü istifade edebiliyorlar. Tabi bu söylediğim, evinde bilgisayar ve interneti olanlar için. EBA’dan sadece mobil uygulamayı kullanarak istifade edenler bunu da yapamıyor, çünkü EBA mobil sadece uzaktan eğitim derslerinin açılmasına izin veriyor. Bütün bu nedenlerden dolayı, EBA’da mesleki gelişim alanı içerisinde yer alan “EBA ile uzaktan eğitim kursu”nda belirtilen hususların yerine getirilmesi mümkün görünmüyor. Bununla ilgili EBA desteğe mesaj attım değişiklik yok.

bugün bir öğretmen de bu durumu bana sordu. bazı öğrenciler tamamlamış görünürken bazıları tamamlamasına(öğrenci şifresiyle kontrol edildi) rağmen %0 görünüyor.
Çözüm ne ola ki?

Ben de bir öğrencinin şifresiyle girip denedim. Etkinliği bir kaç sefer kendim de tamamladım ama yine de ekrana yansımadı :( Sadece bir öğrencide %100 yazıyordu. Etkinliği iptal edip denemek için tekrar gönderdim. %100 olan çalışma da gitti :) Nedeni ne ben de anlayamadım?

Ben de bir öğrencinin şifresiyle girip denedim. Etkinliği bir kaç sefer kendim de tamamladım ama yine de ekrana yansımadı :( Sadece bir öğrencide %100 yazıyordu. Etkinliği iptal edip denemek için tekrar gönderdim. %100 olan çalışma da gitti :) Nedeni ne ben de anlayamadım?
aynı hocam bizdede sadece başladı yazıyor.cocuk yaptım diyor ama 100 tamamlanmış görünmüyor

Bizde de aynı problem oluyor. Öğrenciler yapsa da tamamlandı olmuyor. Bazı etkinlik ve videolar da hiç açılmıyor.

Geri