EbaAdmin Şifresini Kaldırma

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BTR il koordinatoründen EbaAdmin şifresini aldım. Her değişiklik yapmak istediğimde şifre istiyor. Bu şifreyi nasıl kaldırabilirim, kaldırmak problem yaratır mı?

hocam kaldırma. bilgisayarım sağ tık yönet de, yerel kullanıcılar ve gruplar altından administrator kullanıcısını etkinleştir ve parola ver... bişey kurarken bunu kullan...

ebaadmini meb uzaktan kullanıyor.

Bizim Müdür de kaldır hocam dedi,bu başlığa benzer bir konu açacaktım. Kaldırmayım bari

arkadaşlar ben şifreyi not defterine yazdım flash belleğime attım. tahtaya belleği takıyorum şifre kısmına kopyala yapıştır yapıyorum kolay oluyor.

Arkadaşlar program yüklemek istiyorum örneğin office 2007, drive vaccine PCrestore vs. setup dosylarını açmıyor. sebep ne olabilr

özelden mesaj yazan arkadaşlar elimde EbaAdmin şifresi var bazı ayarları yapabiliyorum ancak setup dosyaları açarken hata veriyor. Diyeceksiniz ki dosyanız bozuk, dosyalarda sıkıntı yok normal masaüstünde rahatlıkla çalışıyor. Sorun ne olabilir? Bu arada Ademola arkadaşımızın dediği bilgisayarım sağ tık yönet de, yerel kullanıcılar ve gruplar altından administrator kullanıcısını etkinleştir ve parola ver kullanarakta işlem yapmak istediğimde bu kez mebsbsuser buna benzer kullanıcı adının parolasını istiyor.

Arkadaşlar sakın kaldırmayın.. Başınız ağrır, rezillik çekersiniz..
1- Anladığım kadarıyla EbaAdmin Meb uzaktan kontrol etsin diye yapılmış bir uygulama...
2-Öğretmenler yönetici olarak giriş yaparlarsa çıkan sorunları düzeltmesi size kalır.. Sorun çıkmasında, kalmasında..

Ne yapcaksınız? Benim yaptıımı yazayım. Belki fikir verir..

Benim yaptığım işlem:
1-bir usb belleğe admin şifresini (not defteri) kaydettim.
2-acrobat, winrar, chrome, mplayer codek..+ bir iki programı da usb belleğe attım.
3-sınıf sınıf dolanıp kendim kurdum, ip veriyorum.
4-Resmi yazı çıkartım.İçeriği: ip dağılım listesi ve "lisansı ücretli programların kurulması durumunda tüm sorumluluğun öğretmene ait olduğu.."
5- Libreoffice'de sadece kaydetme ayarlarını gösteriyorum (Farklı kaydet-->Kayıt Türü). MS Office'e gerek olmadığını gösteriyorum.. excell, power point ve word ile bire bir aynı işlevi yapan bir program olduğunu gösteriyorum

hasan' Alıntı:
Arkadaşlar sakın kaldırmayın.. Başınız ağrır, rezillik çekersiniz..
1- Anladığım kadarıyla EbaAdmin Meb uzaktan kontrol etsin diye yapılmış bir uygulama...
2-Öğretmenler yönetici olarak giriş yaparlarsa çıkan sorunları düzeltmesi size kalır.. Sorun çıkmasında, kalmasında..

Ne yapcaksınız? Benim yaptıımı yazayım. Belki fikir verir..

Benim yaptığım işlem:
1-bir usb belleğe admin şifresini (not defteri) kaydettim.
2-acrobat, winrar, chrome, mplayer codek..+ bir iki programı da usb belleğe attım.
3-sınıf sınıf dolanıp kendim kurdum, ip veriyorum.
4-Resmi yazı çıkartım.İçeriği: ip dağılım listesi ve "lisansı ücretli programların kurulması durumunda tüm sorumluluğun öğretmene ait olduğu.."
5- Libreoffice'de sadece kaydetme ayarlarını gösteriyorum (Farklı kaydet-->Kayıt Türü). MS Office'e gerek olmadığını gösteriyorum.. excell, power point ve word ile bire bir aynı işlevi yapan bir program olduğunu gösteriyorum
Bende düşünüyordum mesajınızdan sonra vazgeçtim hocam. Tam olarak hangi programları kurdunuz?

Ben bugün etkullaniciyi admin yaptım yönetici hesabına cevirdim yani otomatikman şifre kalktı böyle yapan oldu mu acaba deneme amaclı yapmıştım fena da olmadi aslında sistem wimdows8. 1 faz2

Geri