Eba Toplu Şifreyi Yaptım :)

Kodla Büyü
Hala toplu şifreyi ne yapacaksınız ben anlamadım. Okul 3000 kişi olsa perşembe cuma cumartesi pazar tek tek şifre alarak şimdiye kadar gene biterdi.

ben de aynı hatayı alıyordum. 5. sınıfları sildim şuan çalışıyor. 6-7-8 ler de sıkıntı yok

şifreyi aldım. nasıl derseniz

tcleri programı yükledim. program içindeki browser içinden giriş yaptım. programla birlikte açılan kitap1.xls açık bıraktım. sorgulamaya başlaya tıkladım. "lütfen boş geçmeyin Tc kimlik numaralarını kontrol edin. Boş geçmeyin. Eba'ya giriş yapın." uyarısı aldım. hepsine tamam dedim kapattım.
sonra tekrardan bi daha sorgulamaya başla. butonuna tıkladım. şifreleri kitap1.xls kayıt etti.

ya benimde bi sınıfta hata vermedi diğerleri aynı formatta ama hata veriyor:( ilk öğrenciye veriyor sonrakine vermiyor mesela

sulsen' Alıntı:
ya benimde bi sınıfta hata vermedi diğerleri aynı formatta ama hata veriyor:( ilk öğrenciye veriyor sonrakine vermiyor mesela
excelde tcleri kayıt ettiysen. tablo içine al. ilk satırı boş bırak. tablo biçimlerin diğer aldığın diğer sınıflar ile aynı olmalı.

ahmet27' Alıntı:
tcleri programı yükledim. program içindeki browser içinden giriş yaptım. kitap1 açık bıraktım. "lütfen boş geçmeyin Tc kimlik numaralarını kontrol edin. Boş geçmeyin. Eba'ya giriş yapın." uyarısı aldım.
tcleri sayı ve metine dönüştürdüm. yine aynı hatayı aldım. sorunu bilen var mı? siz nasıl aldınız.

Listenizde sadece aktif öğrenciler olsun. bazı öğrenciler eğitim çağı dışına falan çıkmış oluyor onlardan dolayı sorun çıkabiliyo. Birde program kendisi bir excel sayfası açıyor onu kapatmayın. Ben az önce 200 öğrenciyi sorunsuz aldım. Birde programdan ziyade eba-e okul kaynaklı sorunlar daha büyük sıkıntı,bi türlü stabil çalışmıyor.

Zamanında deselerdi ki bilişime kurs yok hiç uğraşırmıydım şu eba işiyle...

İyi kandırıldık ama...

Arkadaşlar bendeki internet explorer'ın versiyonu yüzünden programla EBA'ya giriş yapamadım. Tarayıcıdan girmeye çalıştım bu sefer kimlik no ve şifre alanlarına tıklanmıyor. Eğer başınıza gelmişse çözümünü buldum. Tab tuşuna basarak alanlar arasında geçiş yapın. Kimlik no ve şifreyi girdikten sonra ENTER tuşuna basın. Giriş yaptığını göreceksiniz.

Arkadaşlar eba dan toplu şifre almıyorum. adres bulamıyor. http:// ... yerine https:// olacak. bu sorunu nasıl çözdünüz

Arkadaşlar ben tarayıcıdan eba ya giriş yapıyorum. Ama toplu şifre verme programından kullanıcı adınız veya şifreniz yanlış diyor. yardımm

burhaneren' Alıntı:
hocam programda ufak tarayıcı açılıyo. ordan giriş yapmıyormusunuz ?

hocam bu programa ne ile giriş yapılıyor? siz giriş yapın demişsiniz de;
1-idare'nin eokul şifresiyle mi giriş yapılıyor?
2-idarecilerden birinin eba şifresiyle mi giriş yapılıyor?
3-kendi eokul şifremizle mi giriş yapılıyor?
4-kendi eba şifremizle mi giriş yapılıyor?

en önemli yeri giriş yapılıyor diye yazmışsınız da hepsini denedim hiçbiri işe giriş yapılamıyor,kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor ve ufak tarayıcı var arkada oraya yazınca da "Dosya Yükleme bu programı açmak veya kaydetmek üzere çevrimiçi olarak bir program bulmak istermisiniz diye küçük bir pencere açılıyor"
acil yardım edebilir misiniz hocam? teşekkürler.

hocam kendi eba kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapacaksınız. yani başka bir yol olsa belirtirdim idare,e okul vs.ile giriş yapın diye. Normalde eba ya girerken idare şifresiyle girmediğimize göre kendi şifremizle gireceğimiz anlaşılır diye ayrıyeten belirtmedim. zaten konudaki mesajlara bakarsanız e okul şifresiyle ya da idare eba şifresiyle giriş yapan arkadaşları uyardığımızı da görürsünüz. Sizin için bir daha söyleyeyim. Kendi eba şifrenizle giriş yapmanız gerek.
http://i.hizliresim.com/Y4Zz7k.jpg

burdaki ekran açılmıyormu hocam sizde. oraya kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp oturum aça basacaksınız. Orası bildiğiniz ebadaki giriş ekranı yani.

burhaneren' Alıntı:
hocam kendi eba kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapacaksınız. yani başka bir yol olsa belirtirdim idare,e okul vs.ile giriş yapın diye. Normalde eba ya girerken idare şifresiyle girmediğimize göre kendi şifremizle gireceğimiz anlaşılır diye ayrıyeten belirtmedim. zaten konudaki mesajlara bakarsanız e okul şifresiyle ya da idare eba şifresiyle giriş yapan arkadaşları uyardığımızı da görürsünüz. Sizin için bir daha söyleyeyim. Kendi eba şifrenizle giriş yapmanız gerek.
http://i.hizliresim.com/Y4Zz7k.jpg

burdaki ekran açılmıyormu hocam sizde. oraya kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp oturum aça basacaksınız. Orası bildiğiniz ebadaki giriş ekranı yani.

teşekkürler hocam zorda olsa giriş yaptım :)

hocam ben geçen sene bu programı kullandım zaten hiç sıkıntı yoktu.
bu sene giremiyorum. eba kulanıcı adınızı veya şifrenizi yanlış girdiniz diyor.

Ekli dosyalar

• eba.png
    eba.png
    147.3 KB · Görüntüleme: 702
destina42' Alıntı:
hocam ben geçen sene bu programı kullandım zaten hiç sıkıntı yoktu.
bu sene giremiyorum. eba kulanıcı adınızı veya şifrenizi yanlış girdiniz diyor.

Hocam keşke konunun birkaç sayfa öncesini okusanız orda sorunuzun cevabı var zaten. Ben yine de yardımcı olayım size. Üstte açılan tarayıcıyı kullanarak giriş yapın. Benim eklediğim textbox ları değilde sitenin kendi girişini kullanarak giriş yapın.

Öncelikle elinize sağlık çok güzel bir program olmuş. Bazı sorunlar yaşıyorum.
K.adı T.c. yi web browser kısmına girmeme rağmen kabul etmiyor ara sıra kabul ediyor.
o sorun değil 10 deneme de kabul ediyor mesela ama dosya indirtmeye çalışıyor indiriyorum kabul etmiyor. 1 44 kişinin şifresini aldım sıkıntı olmadı baştaki programları da yükledim ek olarak.

Tekrar yeni sınıfın tcleri yazdım bu sefer de böyle bi rhata verdi. 1.öğrencinin şifreyi veriyor ama 2.ye geçmiyor (T.c. kimlik noları öğrencilerin güvenliği için kapattım lütfen yanlış anlaşılmasın)

Ekli dosyalar

• eba.jpg
    eba.jpg
    129.4 KB · Görüntüleme: 622
  • eba2.jpg
    eba2.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 621
Geri