Eba Toplu Şifreyi Yaptım :)

Kodla Büyü
burhaneren' Alıntı:
Link ilk mesajda arkadaşlar. 3 bilgisayrda denedim sıkıntı yaşamadım. Ama bazı bilgisayarlarda .net framework'ten dolayı sıkıntı olabilir. Başka bilgisayarda denemelerinde yarar var. Hayırlı olsun. Bakanlık topluyu yapana kadar bunla idare edelim.
Hocam sonuçlar yani şifreler nerede görünüyor. Her şey tamam ama şifrelerin olduğu sayfayı bulamıyorum.

kadiryilmazz' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
Link ilk mesajda arkadaşlar. 3 bilgisayrda denedim sıkıntı yaşamadım. Ama bazı bilgisayarlarda .net framework'ten dolayı sıkıntı olabilir. Başka bilgisayarda denemelerinde yarar var. Hayırlı olsun. Bakanlık topluyu yapana kadar bunla idare edelim.
Hocam sonuçlar yani şifreler nerede görünüyor. Her şey tamam ama şifrelerin olduğu sayfayı bulamıyorum.

Hocam programla birlikte kitap1 excel dosyası açılıyor o açık kaldığı sürece eba'nın ürettiği şifreler o dosyaya yazılıyor.

bir sınıfın şifresini almaya çalışıyorum. mesela 5 kez aynı öğrenciye şifre veri,yor ve geçiyor... oğrenciden sonraki 5 öğrenci gözükmüyor neden olabilir

mrb uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu.....diye bir mesaj kutusu çıkıyor. devam tıklıyorum ama sifre alamıoyrum. ne yapmalıyım

Hocam çok teşekkür ederim. Harika olmuş 1 saatte tüm okul hazır. Ufak tefek sorunlar oldu tabi onları da hallettim. :++:

ibrahimes' Alıntı:
kadiryilmazz' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:

Hocam programla birlikte kitap1 excel dosyası açılıyor o açık kaldığı sürece eba'nın ürettiği şifreler o dosyaya yazılıyor.
SAĞOLUN HOCAM SONRADAN FARKETTİM O KADAR ÇOK EXCEL AÇMIŞIM Kİ ONU FARK EDEMEDİM. ÇOCUKLAR DA BAŞIMDA BEYNİM DÖNDÜ. EYVALLAH HOCAM HALLETİM ŞÜKÜR.

Arkadaşlar bayadır bakamadım foruma. Okulumdan bir arkadaş aradı söyledi soru sormuşlar diye bir gireyim dedim. Öncelikle girişte sorun yaşayan arkadaşlar benim aşağıya eklediğim textboxlar veriyi sanırım yukarıda açılan ufak browserdaki ilgli yerlere yazdırmıyo. Bakmadım ancak muhtemelen textboxların Id leri değişmiş olabilir. Çözüm için;açılan ufak browserı kullanarak kullanıcı adı şifreyi girin en garanti yol bu.Program kendisi otomatik şifre ekranına gider. Şifre verme ekranı gelmeden sorgulatmaya başlamayın. Ard arda aynı şifre verme konusunda sanırım timer bazen arıza çıkarıyo,ona hala çözüm bulamadım ancak excelde tekrarlayan verileri süzerek aynı şifre verilen öğrencileri tekrar sorgulatabilirsiniz. 1300 öğrenciyi falan sorgulatan arkadaşlar olmuş demekki programın çalışmasında büyük ve genel bir hata yok. Eba çok yoğun olduğundan,meb hattından,işletim sisteminden vs. dolayı bazı hatalar alınıyor olabilir. Birkaç bilgisayardan deneyin. Tc lerin olduğu sütundaki verileri sayı yapın,metin yapın değiştirin deneyin. Sütunda başlık olması önemli çünkü ilk satırdan başlamıyor sorgulamaya. Bunun dışında aklıma gelen başka çözüm yok. Sorgulamayı yapan arkadaşlardan eğer samimi olduğunuz yahut güvendiğiniz varsa tcleri yollarsanız size de sorgulasınlar eğer kabul ederlerse.

Güncelleme beklediğinizin farkındayım ancak gerek içinde bulunduğum durum,ortam ve benim psikolojim pek program yazmaya,bilgisayar başına oturmaya malesef müsait değil. Dua eden arkadaşlara teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin yardımcı olamıyorum daha fazlasına.

Ne eba ne de e kurs açılmıyor, nasıl yetişecek yarın bu işler... :scared: :scared: :scared:

sanırım bu program yeni eba işe yaramıyor çalıştırabilen var mı arkadaşlar

Metehan' Alıntı:
sanırım bu program yeni eba işe yaramıyor çalıştırabilen var mı arkadaşlar

Hocam önce bi eba dan normal giriş yap hele. Eba da da 006 hatası alıyosun zaten. Eba'nın kendinden sorgulama yapılmıyoken program nasıl sorgulasın. Daha dün 1300 tane vs. sorgulama yapan arkadaşlar varken yeni ebada çalışmıyo sanırım diyosunuz.

Sistem sorunu olmadan öncede denedim ben hatayı aldım hocam. ezbere yazılmış bir yorum değil. şu anki sorundan kaynaklı bir hata olduğunu da söylemedim ayrıca :)

hatayı sorunu yazdım yardım istedim.

okul şifresi ile giriş yaptıktan sonra;

Kod:
... .......Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni......'yum. Öğrencilerimiz için EBa şifresi alamıyoruz. Sürekli olarak TC doğru ve öğrenciler aktif olmasına rağmen "Öğrenci Bulunamadı! Bu Öğrenci Okulunuzda Kayıtlı Olmayabilir veya T.C. Kimlik No Hatalı Olabilir." hatası alıyor ve öğretmen EBAları da işe yaramıyor. eba.gov.tr adresine öğretmen girişi yaptığımızda ise; öğrenci TC'si doğru olmasına rağmen  "Hata : EBA.006-Process error" hatası veriyor.  Acaba okulumuzun tüm öğrencilerinin EBA şifrelerini kurumsal eposta adresine gönderebilir misiniz? Öğrencilerimiz Kursa gelmek istiyor velimiz kolumuz bağlı. ......@meb.k12.tr

tcleri programı yükledim. program içindeki browser içinden giriş yaptım. kitap1 açık bıraktım. "lütfen boş geçmeyin Tc kimlik numaralarını kontrol edin. Boş geçmeyin. Eba'ya giriş yapın." uyarısı aldım.
tcleri sayı ve metine dönüştürdüm. yine aynı hatayı aldım. sorunu bilen var mı? siz nasıl aldınız.

ahmet27' Alıntı:
tcleri programı yükledim. program içindeki browser içinden giriş yaptım. kitap1 açık bıraktım. "lütfen boş geçmeyin Tc kimlik numaralarını kontrol edin. Boş geçmeyin. Eba'ya giriş yapın." uyarısı aldım.
tcleri sayı ve metine dönüştürdüm. yine aynı hatayı aldım. sorunu bilen var mı? siz nasıl aldınız.
bende aynı hatayı aldım yarım edebilen olursa sevinirim...

Geri