Eba puanınız kaç?

Kodla Büyü
puanlar ne işe yarıyor? bonus paraya çevrilecek mi:);)o_O
Maaş katsayısı ile çarpılıp, sistemdeki iban numaralarımıza yatıralacakmış... :):):):):)
Şaka bir yana Ileride bir işe yaraması planlanma ihtimali söz konusu olabilir düşüncesi olabilir..

Son düzenleme:
Maaş katsayısı ile çarpılıp, sistemdeki iban numaralarımıza yatıralacakmış... :):):):):)
Şaka bir yana Ileride bir işe yaraması planlanma ihtimali söz konusu olabilir düşüncesi olabilir..
Performans değerlendirme çalışmalarının bir basamağı olarak şimdiden planlanmış bile olabilr.

Arkadaşlar bence bakanlık yanlış yapıyor. "Ben eba yaptım, siz kullanın..." iyi de içerik yok, yada öğretmenin haberi yok. Gelip bana (btr) eba kullanılsın diyorlar, bana niye söylüyorsunuz?
Benim derste içerik yok, diğer öğretmenlerinde yöneticisi değilim, hayatında hiç eba'ya girmemiş öğretmene doğrudan deseniz yada niye kullanmıyorsun diye sorsanıza..
Bakıyorum bazı illerde anaokulları il birincisi, bizdeki öğretmenlere soruyorum niye kullanmıyorsunuz diye, içerik yok diyorlar, ya bizimkiler yalancı ya o okullarda sırf il birincisi olmak için gece gündüz bilgisayarı açık bırakıyorlar.. herşeyi bırakın, elektriğe yazık. Bu arada il milli eğitimler ilin puanı yükseldiği için mutlular, en azından ben böyle algılıyorum.
Herkes amirine EBA'dan muhteşem birşeymiş gibi bahsediyor, madem muhteşem niye bazı öğretmenler beğenmiyor, girmiyor veya içerik yok diyorlar....
Amaç reklam ve hava başka birşey değil.

Bence eba iyi bir sistem, benim dersin içeriği yok. Ona rağmen okul birincisiyim... saçmalık?

Bakanlıktakiler sanırım istatistik bölümüne hayatında hiç eba'ya girmemiş öğretmenler, branş branş hiç girmeyenler vs eklemeleri lazım.
....
..
Yaz yaz bitmez... Bu kadar gelişime açık güzel bir sistem ancak bu kadar kötü kullanılabilir.

Puanım :500+

Son düzenleme:
Arkadaşlar bence bakanlık yanlış yapıyor. "Ben eba yaptım, siz kullanın..." iyi de içerik yok, yada öğretmenin haberi yok. Gelip bana (btr) eba kullanılsın diyorlar, ben niye söylüyorsunuz?
Benim derste içerik yok, diğer öğretmenlerinde yöneticisi değilim, hayatında hiç eba'ya girmemiş öğretmene doğrudan deseniz yada niye kullanmıyorsun diye sorsanıza..
Bakıyorum bazı illerde anaokulları il birincisi, bizdeki öğretmenlere soruyorum niye kullanmıyorsunuz diye, içerik yok diyorlar, ya bizimkiler yalancı ya o okullarda sırf il birincisi olmak için gece gündüz bilgisayarı açık bırakıyorlar.. herşeyi bırakın, elektriğe yazık. Bu arada il milli eğitimler ilin puanı yükseldiği için mutlular, en azından ben böyle algılıyorum.
Herkes amirine EBA'dan muhteşem birşeymiş gibi bahsediyor, madem muhteşem niye bazı öğretmenler beğenmiyor, girmiyor veya içerik yok diyorlar....

Bence eba iyi bir sistem, benim dersin içeriği yok. Ona rağmen okul birincisiyim... saçmalık?

Bakanlıktakiler sanırım istatistik bölümüne hayatında hiç eba'ya girmemiş öğretmenler, branş branş hiç girmeyenler vs eklemeleri lazım.
....
..
Yaz yaz bitmez... Bu kadar gelişime açık güzel bir sistem ancak bu kadar kötü kullanılabilir.

Aynen aslında eba güzel bir sistem ben de seviyorum hatta bu yaz tüm içeriğimi eba ya aktarmayı düşünüyorum.

Öğretmenler YouTuber, pardon "içerik üreticisi" olur :)

Olsun hatta en izlenen en çok etkileşim alan içeriklere eba ödül verirse daha da güzel olur gibi :) .

Sistemde Kalma Süresi
108 Saat 14 Dakika
Oturumları
327
Gönderdiği Çalışmalar
24
Ürettiği Sorular
7
Oluşturduğu Sınavlar
19
Gönderdiği İletiler
61
Açtığı Tartışmalar
0
Oluşturduğu Oylamalar
11
Paylaşımları
0

Arkadaşlar bence bakanlık yanlış yapıyor. "Ben eba yaptım, siz kullanın..." iyi de içerik yok, yada öğretmenin haberi yok. Gelip bana (btr) eba kullanılsın diyorlar, bana niye söylüyorsunuz?

....
..

Hocam çok güzel ifade etmişsiniz. Ben de bu kadar gelişime açık güzel bir sistemin bu kadar kötü kullanılmasına üzülüyorum.

anladığım kadarıyla MEB'de EBA puanları ile ilgili resmi bir yazı yok. Millet puanını yükseltmek için uğaşıyor valla tırnağımı bile oynatmam. Oradan notumu da kırıyorlarsa kırsınlar. Sınıfımın ders kitaplarını bile eğitimhaneden indiriyorum. Ders kitabında bir dinleme metni var dinleme metni ebada yok gelip eğitimhaneden buluyorum. Çocuklarla canlı ders yapacağım uygulamalar çakışıyor veliler binbir türlü emeklerle girmeye çalışıyorlar olmuyor en sonunda zoomda toplantı oluşturdum verdim id ve şifre tüm veliler girdi istediğim kadar ders yaptım. Ne uğraşacağım EBA ile bana ne lazımsa eğitimhaneden, dersimiz com dan, ilkokul1 com dan buluyorum. Öğrencilere ödev vereyim dedim eba dan 15 yıldır bilgisayar kullanıyorum web tasarımı grafik tasarımı yapıyorum ebadan bir öde veremedim sınıfa. Öğrenciye şifre oluşturuyorsun gelip tek kullanımlık şifre veriyor. Niye tek kullanımlık o şifre. öğrencinin kredi kartı bilgilerini mi koruyorsunuz tövbe tövbe. Okullar covid-19 dan sonra araya girdiğinde ebaya gireyim dedim giremedim. Haftalarca giremedim. Sonra baktım ki tarayıcımda yüklü olan idm eklentisinden kaynaklıymış. Türkiye'de hangi ev bilgisayarında idm ekli değil ki. Millet nereden bilecek bunların çakışacağını .. yani çok şey söylemek istiyorum da vakit geç oldu...
kalın sağlıcakla

işiniz gücünüz ek ders kıyaslaması. şu öğretmenlerden tiksinmeye başladım.. ek ders olmasa kimse öğretmenlik yapmayacak sanırım dedikleri doğru..

Geri