Eba puanınız kaç?

Kodla Büyü

OGGY46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eba puanınız kaç? Ve puan neye göre belirleniyor...

Eba'nın puanını bize sorarlar, sitenin sıralamasını bize sorarlar :( Başka hiçbir branşta var mı böyle yaw. Bizim bedenciler topu verip düdük çalarak 3500 Tl ek ders alırken onlara kimse bir şey sormuyor :(

Eba'nın puanını bize sorarlar, sitenin sıralamasını bize sorarlar :( Başka hiçbir branşta var mı böyle yaw. Bizim bedenciler topu verip düdük çalarak 3500 Tl ek ders alırken onlara kimse bir şey sormuyor :(
Beden Eğitimi öğretmeni haftada en fazla 15 saat ücret alsa, toplamda 60 saat yapar. 60x15=900 TL yapar. Bu bahsettiğiniz 3.500 TL ücret alan arkadaş; hangi ülkedeki Beden eğitimi öğretmeni...?

30 saate girerse 18 + 2 sınıf + 3 nöbet
yinede 3500 etmez
meslek lisesinde bile bunu alan yoktur

Puanim 9, okul sıralamam 5 imiş.
EBA İstatistiklerim
Sistemde Kalma Süresi
189 Saat 42 Dakika
Oturumları
412
Gönderdiği Çalışmalar
1
Ürettiği Sorular
0
Oluşturduğu Sınavlar
0
Gönderdiği İletiler
0
Açtığı Tartışmalar
0
Oluşturduğu Oylamalar
0
Paylaşımları
0

Kriterler şu şekilde.
Giriş Yapma: Düzenli olarak giriş yaptıkça puan kazanabilirsiniz.

Öğrenci Portfolyosuna Katkı: Öğrencilerinizin akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları projeleri ve ders dışı sosyal aktiviteleri paylaşabildikleri Portfolyo’lara yaptığınız katkılardan puan alabilirsiniz.

İletişim İşbirliği: "Sayfam" alanında, öğretmen arkadaşlarınızla ve öğrencilerinizle iletişim hâlinde olarak eğitsel iş birliği ortamına katkı sağlayabilir, aynı zamanda puanlarınızı artırabilirsiniz.

İçerik: İçeriklerde inceleme yaptıkça puanlarınızı artırabilirsiniz.

İçerik Üretimi Sistemi: İçerik üretimi yapıp öğrencilerinizle paylaştığınızda puan kazanabilir, bu içeriklerin moderasyondan geçmesi durumunda puanınızı yükseltebilirsiniz.

Öğrenme Yönetimi Sistemi: Öğrencilerinizle çalışma, sınav, ders listesi paylaştıkça ve öğrencilerinize ait raporları görüntüledikçe puan kazanabilirsiniz.

Puanim 9, okul sıralamam 5 imiş.
EBA İstatistiklerim
Sistemde Kalma Süresi
189 Saat 42 Dakika
Oturumları
412
Gönderdiği Çalışmalar
1
Ürettiği Sorular
0
Oluşturduğu Sınavlar
0
Gönderdiği İletiler
0
Açtığı Tartışmalar
0
Oluşturduğu Oylamalar
0
Paylaşımları
0

Kriterler şu şekilde.
Giriş Yapma: Düzenli olarak giriş yaptıkça puan kazanabilirsiniz.

Öğrenci Portfolyosuna Katkı: Öğrencilerinizin akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları projeleri ve ders dışı sosyal aktiviteleri paylaşabildikleri Portfolyo’lara yaptığınız katkılardan puan alabilirsiniz.

İletişim İşbirliği: "Sayfam" alanında, öğretmen arkadaşlarınızla ve öğrencilerinizle iletişim hâlinde olarak eğitsel iş birliği ortamına katkı sağlayabilir, aynı zamanda puanlarınızı artırabilirsiniz.

İçerik: İçeriklerde inceleme yaptıkça puanlarınızı artırabilirsiniz.

İçerik Üretimi Sistemi: İçerik üretimi yapıp öğrencilerinizle paylaştığınızda puan kazanabilir, bu içeriklerin moderasyondan geçmesi durumunda puanınızı yükseltebilirsiniz.

Öğrenme Yönetimi Sistemi: Öğrencilerinizle çalışma, sınav, ders listesi paylaştıkça ve öğrencilerinize ait raporları görüntüledikçe puan kazanabilirsiniz.
ben de eba neden yavaş tepki veriyor diyordum meğersem çalışıyormuş yav :D puanı hesaplamaya ayırdıkları vakitleri takılmaları kasılmaları düzeltmekle harcasalar.. kızdım bu sene eba meba yok benim için..

İstanbulda çoğu okulda böyle hocam bizim okulda 4 tane beden eğitimi öğretmeni var 24 saat dersleri var 14 saat dyk ve 2 saat de özel eğitimden derse giriyorlar ve hepsi yaklaşık 3000 tl üzerinde ekders alıyor kimsenin aldığında gözümüz yok ama biz kat ve kat daha fazla çalışırken arda 1000 tl ek ders farkı oluyor

Konu EBA'dan açılmışken inceleyenlerin fikirlerini merak ediyorum. Benim fikrim hâlâ olumsuz. Ayrıca bir siteyi bu kadar güncellerseniz kim kullanacak. İşiniz var giriyorsunuz güncelleme. Dersiniz var girmek istiyorsunuz güncelleme. Onu geçtim site çok geç yükleniyor. Neden kullanayım?

Okulda o kadar yoğun kullanıyor ki, btvy dersinde sadece "burası eba, mesaj gönderdim altına yorum yazabilirsiniz" dedigim icin okul birincisiymişim... acaip yoğun....
Diğer öğretmenlere baktım,
1 -mebbiste 19 olan öğretmen sayısı, burada 68 gözüküyor
2- en çok ödev gönderen öğretmen 8. Sırada
3- matematik, türkçe, fen , sosyal derslerinde okul 0. Olan var.. hiçbir şey yapmadan beni geçmişler.. :)
Komedi... gerçekçil bir çözüm bulmaları lazım. Istatistikler hikaye...
Yönetici olmadigim için genel istatistiği göremiyorum ama faciayla karşılaşmamak lazım...

Sanırım EBA ilk açıldığından beri değerler hesaplanıyor...

ebaya girdiğinizde kullanıcı adından Raporlara tıklıyorsunuz. Orada kaç öğrenci girmiş, ka. öğretmen girmiş, ilçede kaçıncı sıradasınız çıkıyor. Önemli mi? Kimine göre önemli, kimine göre değil :)

Sistemde Kalma Süresi
674 Saat 6 Dakika
Oturumları
846
Gönderdiği Çalışmalar
3 demiş

Dönem Puanı
1
Toplam Puanı: 1
Okul Sıralaması
2.
25
EBA İstatistikleri
İşlemler
Süresi veya Sayısı

Sistemde Kalma Süresi
8 Saat 46 Dakika
Oturumları
27
Gönderdiği Çalışmalar
0
Ürettiği Sorular
0
Oluşturduğu Sınavlar
0
Gönderdiği İletiler
0
Açtığı Tartışmalar
0
Oluşturduğu Oylamalar
0
Paylaşımları
0

Bu puan sizin mi okulun puanı mı o kısmı anlamadım? EBA aktif olarak kullanılmıyor? Bunun için benim mi toplantı yapmam lazım (önceki yıllar bilgilendirme yapıyordum ) yoksa idarenin mi öğretmenlere bilgi vermesi gerekiyor.

Geri