EBA öğretmen giriş raporları

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Okul idaresi öğretmen ve öğrencilerin ne kadar girdiğine dair rapor istiyor, EBA nın içinde var demişler ama EBA ya okul şifresiyle mi girilecek, okulun koduyla EBA şifresi nasıl oluyor, EBA nın neresinde var? ya da EBA nın böyle bir bölümü var mı bilen duyan oldu mu?

Okulun şifresi ile değil. Müdür yada Müdür Yardımcısı kişisel şifresi ile girecek.İsmine tıklayıp açılan menüden raporlar var oradan alabilirsiniz.

gerçekten yanlış veriler var, 40 öğretmenli okulda kullanıcı sayısı 28, 600 öğrenci var kullanıcı sayısı 110 :-1:

acer50' Alıntı:
gerçekten yanlış veriler var, 40 öğretmenli okulda kullanıcı sayısı 28, 600 öğrenci var kullanıcı sayısı 110 :-1:
okul bilgisi güncel olmayan öğretmenler ve görevlendirme öğretmenler yüzünden istatistik hataları oluyormuş. öğretmen eba profilim e girip bilgilerini güncellemeli.

bize de giriş yapmayan öğretmenlerin giriş yapması diye yazı göndermişler ama bu kişilerin kimler olduğunu görebileceğimiz bir bölüm bulamadım. bilgisi olan var mı yoksa tek tek millete hocam giriş yaptınız mı diye soru mu soracağız

Hocalarim 1000 ogrenci var hepsini girdirdik ettik 400 anca oldu.benim cozdugum kadari ile eba derste islem yaptirmak sanirim maharet yoksa istatistige girmiyo eba derste soru cozdurdum kazanimlari izlettik oyle sayi ve sure artti

arkadaşlar sadece eba ders kayıtları tutuluyor. diğer bölümlerde dolaşmanız istatistikleri etkilemiyor. öğretmen sayılarında ki tutarsızlıkta bilgilerin güncel olmamasından öğretmen arkadaşlar sistemden profillerini güncellemeleri gerekmektedir.

Bütün öğretmenlerin şifreleri var. Öğrecilere kurslar için şifrelerini verdik. Herkes tabletini kullanıyor. Ama istatistiklerde öğretmen %33. Öğrenci %25. Nasıl olacak anlamadım bir türlü.

Nakil gelen öğrencilerin okul bilgilerini nasıl güncelleyeceğiz. Öğrencinin sayfasında bilgi güncelleme bölümü yok gibi

halaçoğlu' Alıntı:
Nakil gelen öğrencilerin okul bilgilerini nasıl güncelleyeceğiz. Öğrencinin sayfasında bilgi güncelleme bölümü yok gibi

aynen, öğrenci bilgileri nereden güncelleniyor bulamadım, eba kurs alanında güncelleme butonu var, eba kurs bölümünde okulumuzda gözüküyor tekrar eba ders bölümüne geçiyorum eski okulunda gözüküyor.

Eba'da okulumuzun öğrenci sayısı hala geçen seneki sayı görünüyor. Nasıl Güncelleme yapılacak? Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar idareci hesabından giriş yapıp raporlara baktığımızda sürekli olarak "Bu alan güncellenmektedir" diyor. Ne zaman güncellenecek acaba?

Okul müdürü kendi hesabında Kayıtlı öğrenci sayısını ve aktif öğrenci olduğu halde aktif öğrenci sayısını 0 görüyor. Bilgisi olan var mı acaba neden? Ne yapmak gerekiyor? Öğrencilerin tamamına yakını kayıtlı bu arada.

Okul müdürü kendi hesabında Kayıtlı öğrenci sayısını ve aktif öğrenci olduğu halde aktif öğrenci sayısını 0 görüyor. Bilgisi olan var mı acaba neden? Ne yapmak gerekiyor? Öğrencilerin tamamına yakını kayıtlı bu arada.
Hiç bir şey yapmayın, sadece bekleyin, zamanla düzelir. Müdürünüze de sistemsel bir hata varmış, çalışmalar devam ediyormuş deyin geçin.

• Beğen
Tepkiler: H_M
Bizim okulda 100 öğretmen var Ebada 364 öğretmen görünüyor. Bizden giden öğretmen bilgisini güncellemiyorsa ben nereden güncelleyeceğim ki? Diğer öğretmenler bile 364 kişi görünce şaşırıyor. Biz de burada "Eba yok şöyle güzel, böyle kullanışlı, Ebayı kullanın" diye öğretmenleri teşvik etmeye çalışıyoruz.

Daha kayıtlı öğretmenlerin sorunu bile varken.

Okul idaresi öğretmen ve öğrencilerin ne kadar girdiğine dair rapor istiyor, EBA nın içinde var demişler ama EBA ya okul şifresiyle mi girilecek, okulun koduyla EBA şifresi nasıl oluyor, EBA nın neresinde var? ya da EBA nın böyle bir bölümü var mı bilen duyan oldu mu?
idarenin işi o. müdür kendi şifresiyle girip alacak raporları...

Geri