Eba ödev gönderme-Yeni durum?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

Eba kullanılması yönünde yoğun baskı başlamış durumda.

Eba ödev uygulamasını kullanmayı deniyoruz ancak öğrenci numarası olmayanlara ödev gitmeme sorunu devam ediyor.

Şu an yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı?

34 kişilik sınıfta yaklaşık 24 kişide çalışmalarım bölümü gözüküyor.Kalan 10 kişide çalışmalarım bölümü görünmüyor.Sizce nedeni ne olabilir?Sınıflarım bölümünde 34 kişinin de ismi görünüyor.

eba macerası bu sebeplerden dolayı başlamadan öğretmenlerin gözünde bitti. siz istediğiniz kadar zorunlu yapın. ilk intiba çok kötü. bunu düzeltmek için mevcut durumun üzerine bir de ekstra çaba gerekiyor.

madem yapamadınız niye zorunlu diyorsunuz.

yeni nakil gelen öğrenci hemen listede göründü, öğrenci numarasıyla birlilkte.

diğer öğrenciler görünmüyor hala. e-okuldan öğrenci bilgilerini güncelledik ama sonuç değişmedi

Geçen hafta EBA tanıtımı için bir BTR arkadaş geldi. Etkileşimli tahta üzerinden başladı anlatmaya. Ses, video, döküman derken; Dosya bölümüne geldi. Tıkladı açılmadı. Burası bazen geç açıyor dedi, bekledik bekledik yine açılmadı. Neyse dedi EBA DERS bölümünü inceleyelim dedi, tıkladı Connection Reset hatası aldı. Bütün bölümler açılıyor, bu bölüm açılmıyor. 10 dakika kadar uğraştı ama olmadı. Meğer MEB interneti (ADSL) ile o gün açılmaz hale gelmiş. O anda öğretmenlerin gözünde EBA bitti. Birkaç denemeden sonra baktık ki olmuyor, semineri bırakıp, dağıldık.
İşin garip tarafı da okula tahtalar takılalı neredeyse 8 ay oldu ama fiber internet hala bağlanmadı. Öğretmenlere tablet dağıttık, belki birkaç ay sonra öğrencilere de dağıtacağız ama internetimiz yok. MEB'de haberi EBA'yı kullanın diye veryansın edip, duruyor. Sen önce interneti bir bağla, millet EBA'yı da kullanır, tahtayı da.

Tamam da bizim öğrenciler eba derse girdik çalışmalarım kısmı yok diye geldiler.Ben de öğrencinin şifresi ile edba ders kısmına girdim baktım çalışmalarım kısmı harbiden yok.Hem öğrenci girdi hem ben girdim defalarca girdik sonuç ayın hani ödev alabilecelerdi?

xtasy' Alıntı:
eba macerası bu sebeplerden dolayı başlamadan öğretmenlerin gözünde bitti. siz istediğiniz kadar zorunlu yapın. ilk intiba çok kötü. bunu düzeltmek için mevcut durumun üzerine bir de ekstra çaba gerekiyor.

:+1:

Eyy MEB, daha senin altyapın öğrencilere toplu Eba şifresi vermeye bile müsait değil, tüm öğrencilere ödev verilmesini filan nasıl becereceksin?

kazuo' Alıntı:
xtasy' Alıntı:

:+1:

Eyy MEB, daha senin altyapın öğrencilere toplu Eba şifresi vermeye bile müsait değil, tüm öğrencilere ödev verilmesini filan nasıl becereceksin?

:alkis:

Re: Ynt: Eba ödev gönderme-Yeni durum?

numarasi gorunup de odevlerini yapan ogrencilerin calismalari da dorunmuyor.

siniflari guncelle dedigimizde ogrenci bilgileri guncellenmiyor malesef

Ödev yasak değil mi? Bunun için soruşturma bile yiyen olmadı mı? Ne ödevi. Ben mi karıştırıyorum yoksa

Basın ve medya abartması.
Ödev yasağı vs. yok.

adadeniz' Alıntı:
Ödev yasak değil mi? Bunun için soruşturma bile yiyen olmadı mı? Ne ödevi. Ben mi karıştırıyorum yoksa
Öyle bir resmi yazı olsaydı, idarecilerimiz imza ile duyururlardı.

Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilere artık daha az ev ödevi verilecek. Ödev yoğunluğunu Talim Terbiye belirleyecek. Amaç öğrencinin daha fazla sosyalleşmesi.(...)

adadeniz' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilere artık daha az ev ödevi verilecek. Ödev yoğunluğunu Talim Terbiye belirleyecek. Amaç öğrencinin daha fazla sosyalleşmesi.(...)
Henüz tasarı halinde.
Ayrıca;
Ödev yoğunluğu öğrenciye göre değişir.
Kimi öğrenci 5 soruyu bir günde yapamaz.Kimisi günde 100 soru çözer. (İlkokul 2.sınıf örneği)
Bence meb bu konuya hiç girmesin.
Ya da;
Ödev yapıp yapmamayı veli isteğine bıraksın.

Meb Müsteşar yardımcısının twitterda yaptığı açıklamada;
''Tatilde ödevci okullar Nabi Avcı'ya yakalandı. Nabi Avcı, yemek için gittiği restoranın oyun alanında atlı karınca üzerinde ödev yapan çocukları gördü, ödev yapmaktan şikayet ettiler.Bakan Ankara il Müdürünü arayarak soruşturma talimatı verdi.''
dedi.
Telefonla hem ilgili özel okulun yetkilisini, hem de Ankara İl Milli Eğitim Müdürü'nü arayan Bakan Avcı, konunun araştırılması ve gereken işlemin yapılmasını istedi. Bakan Avcı'nın talimatı sonrasında ödev yapmaktan kurtulan çocukların sevinç içerisinde oldukları görüldü.
http://www.ogretmenlerhaber.com/ogretme ... h1110.html

İş çocuğa kalsa, okullar hergün tatil olurdu.
Ödevi veliye sorsalar, % 90 ı ödevi az bile bulur.
Ödev kalksın diyen % 5 çıkmaz.

Dershane kaklktımı ki? Sadece Adı değişti. Ödev de kalkmaz.Adı değişir.
Benim yan sınıftaki öğretmen arkadaş Ödev bile vermiyor.
Sadece çocukların ebeveynlerinin aldıkları çeşitli yardımcı kitaplardan evde yapmış oldukları "soruların sayısını" kontrol ediyor. (Çocuklar tabiki ben çalıştım diye öğretmenine gösteriş yapıyor) En isteksiz öğrencinin bile bir günde çözdüğü soru sayısı 20 den az değil. (Yine ilkokul ikinci sınıflar için söylüyorum)

Sınav varsa, rekabet var.
Dershane kalksa, etüt ve özel ders var.(şu andaki durum)
Ödev kalksa, test kitabı var.
Test kitabı kalksa, internette soru bankaları var.

Üniversiteye Öğrenci seçmeyi kaldırmaları gerek.
Yani herkes gitsin, (diploma notuna puana bakılmadan) istediği bölüme kaydını yaptırsın.
(Herkese sınavsız iş ve maaş verilmezse sistemi değiştiremezsiniz)
Veli "ilkokul 1. Sınıftaki çocuğu için tıp kazanabilirmi? "diye soruyor.
Niye tıp? ---> iş garantisi var.
Aş iş ekmek varsa çocuğu mutlu olur. Çocuklara gelince, çoğu bu gerçeği zaten 7 yaşındayken biliyor.

hocam ben meb'in yaptığı anlamsızlığı dile getirmek istedim. bir yandan öğretmene soruşturma açarken öte yandan eba'da ödev uygulaması yaptırıyor.
ödeve karşıysan niye uygulama yaptırıyorsun karşı değilsen niye soruşturma açtırıyorsun

Bu çalışma sanırım obezitenin engellenmesi ile ilgili bir programın parçası.
İnşallah tamamen yasaklayan bir sonuç çıkmaz.Böyle olursa illaki ödev isteyen 28 veliye karşın, istemeyen 1-2 velinin şikayeti karşısında, sadece öğretmenler zor durumda kalır.

benim sınıfımda bazı öğrenciler e okul bilgilerini doğru girdikleri halde eba öğrenci bulunmadı hatası veriyor. Kendim de denedim olmadı, sebebi ne olabilir? (cilt no 0 olmadan yazıyoruz)

bana da bu sorunla gelen öğrenciler vardı meğer cilt nonun başına sıfır ekliyorlarmış sıfırları kaldırınca düzeldi. ama siz sıfırsız yazıyoruz yinede olmuyor diyorsunuz o ilginç.

Morpa kampüs kullanımı Eba ders'den yaygın ise birşey konuşmaya gerek yok.

Morpa reklam bile yapmıyor çünkü malı kaliteli.

Meb ise eba için sürekli öğretmenleri zorlama yoluna gidiyor ama olmuyor...

Morpa'yı alıp eba ders'e çevirseler herkes zaten kendi isteği ile girer bence.

Geri