EBA.GOV.TR de bilişim teknolojileri dersi yok

Kodla Büyü

harun erdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
eba'dan bilişim teknolojileri ve yazılım dersimizle ilgili zaten içerik yok. ben kendim soru, konu anlatımı vb eklemek istediğimde müfredat eşleme sayfası çıkıyor fakat dersle ilgili herhangi bir müfredat bilgisi sistemde yok haliyle ekleme yapamıyorum. destek@eba.gov.tr ye yazdım ama cevap veren olmadı. bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz, fikri olan var mı??

bende eba ya ders ile ilgili mesaj atmıştım şimdi baktığımda 5. sınıfta dersimiz görünüyor fakat içerik yok iyi bir adım gibi

Ekli dosyalar

• eba.PNG
    eba.PNG
    7.9 KB · Görüntüleme: 606
Hocam meslek liselerinde de benzer bir durum söz konusu. Bununla ilgili geçici olarak yapabileceğiniz iki şey var. Eğer bir konu anlatımı (pdf, ppt, video) göndermek istiyorsanız dosyalarınıza ekleyip gönder diyerek tüm sınıfa gönderebilirsiniz. Eğer sınıf tanımlamadıysanız sınıflarım gruplarım menüsü altında sınıfınızı oluşturabilirsiniz.
İkinci yol da içerik yönetim sistemine girip sadece materyal oluşturmak. Çünkü ders akışı oluşturmak için dersinizin ebada tanımlanmış olması gerekiyor. Tanımlı olmadığı için sadece materyal üretebilirsiniz. Sonra bu materyalleri yine öğrencilerinize gönderip bakıp bakmadıklarını raporlayabilirsiniz.

fuko88 hocam zaten materyalde sıkıntı yok, materyal gidiyor ama sınav ekleyemiyoruz onuda artık pdf olarak ekleyip göndercez. inşallah müfredat eklemesi olur.

Geri