eba destek noktası

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar okulumzda bir eba destek noktası bulunmuyor. fakat ılcenın 3 4 noktasına eba destek noktası açılıyor. Ben btr cı degılım alan şefiyim. benı yasal olarak oraya gondeme durumu var mı ? bır de eba destek noktası yazısında bılgısayarcı olacak demıyor herhangı bır ogretmen ya da teknık eleman dıyor. Bu keyfı yapılmıs bır ıs degıl mı ?

eba destek noktasının kurulduğu okulda görevli öğretmenlerin dönüşümlü görevlendirilmesi gerekiyor.

Arkadaşlar okulumuz z kütüphane eba destek noktası oldu 6-7 bilgisayara var ihtiyaç olarak ne alınabilir

Merhabalar okulumzda bir eba destek noktası bulunmuyor. fakat ılcenın 3 4 noktasına eba destek noktası açılıyor. Ben btr cı degılım alan şefiyim. benı yasal olarak oraya gondeme durumu var mı ? bır de eba destek noktası yazısında bılgısayarcı olacak demıyor herhangı bır ogretmen ya da teknık eleman dıyor. Bu keyfı yapılmıs bır ıs degıl mı ?
Kesinlikle keyfi hocam.

Bana okul idaresi Fatih projesi olan bütün okulların eba destek noktası olduğunu söyledi. Öğrenciler tahtadan izleyecekmiş. Tahtaları ayarlayıp kontrol etmemi istediler.

öğrenci okula gelsin öğretmen evinden yayın yapsın sınıfta öğrenciler dersi dinlesin bunların takibini de bilişimciler yapsın neresinden tutsan elinde kalır kesinlikle kabul etmeyin bütün öğretmenler okula o zaman gelsin herkes dersine girsin bu nasıl bir saçmalıktır.

hocam resmi yazı arıyorum bu konu ile ilgili. İdare ile bu konuda anlaşamıyorum. Resmi bir yazı mevcut mu? bir bilginiz var mı?

EBA Destek Noktası idareciler rehberi 13. sayfasında
"
EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır."

Hocalarım bu uygulama kesinlikle devam ettirilemiyor. Ben eba destek noktası kurdum. Btryim. 8 tane bilgisayar.saat 9-4 binadayim tek başımayım. Okula günde 80e yakın öğrenci geliyor. 8 tane bilgisayar yetmiyor. Her sınıfa ayrı ayrı akıllı tahta açıyorum. Tabi tahtayı açtıktan sonra 65 öğretmenden sabit id ve şifre listesi oluşturdum. Ama derslere giren öğrenciler 10 dk sonra hocam ses gelmiyo, öğretmen dersten attı, ders programimi bilmiyorum gibi sorularla bina da Fink atıyorlar. Tabi tam bir curcuna havası var. Şimdi tek ben uğraşıyorum bu işle uğraşmak zorunda bırakıldım. Salgın nedeniyle riskli ortamdayim. Çocuklar maske takmayı bilmiyorlar. Her akşam eve bina içinde koşmaktan sürünerek giriyorum. Benimle aynı durumda olan var mı. Varsa bu psikolojiyi nasıl idame ettiriyorsunuz... Gerçekten işin işinden çıkılamaz bı hal aldı bu durum.Ek ders alicak diye sagligimdan olucak diye korkuyorum. Btr den istifa etmeyi düşünüyorum artık...

Hocalarım bu uygulama kesinlikle devam ettirilemiyor. Ben eba destek noktası kurdum. Btryim. 8 tane bilgisayar.saat 9-4 binadayim tek başımayım. Okula günde 80e yakın öğrenci geliyor. 8 tane bilgisayar yetmiyor. Her sınıfa ayrı ayrı akıllı tahta açıyorum. Tabi tahtayı açtıktan sonra 65 öğretmenden sabit id ve şifre listesi oluşturdum. Ama derslere giren öğrenciler 10 dk sonra hocam ses gelmiyo, öğretmen dersten attı, ders programimi bilmiyorum gibi sorularla bina da Fink atıyorlar. Tabi tam bir curcuna havası var. Şimdi tek ben uğraşıyorum bu işle uğraşmak zorunda bırakıldım. Salgın nedeniyle riskli ortamdayim. Çocuklar maske takmayı bilmiyorlar. Her akşam eve bina içinde koşmaktan sürünerek giriyorum. Benimle aynı durumda olan var mı. Varsa bu psikolojiyi nasıl idame ettiriyorsunuz... Gerçekten işin işinden çıkılamaz bı hal aldı bu durum.Ek ders alicak diye sagligimdan olucak diye korkuyorum. Btr den istifa etmeyi düşünüyorum artık...

hocam boşuna buraya yazmayın şimdi birileri çıkar size siz işi bilmiyorsunuz yada hakimiyet eksiğiniz var derler kendinize ve işinize gelen bir çözüm yolu bulun uygulayın baktınız olmadı o zaman istifayı basın. baştan beridir söylüyoruz bilişim öğretmenlerini hamal gören zihniyetin ürünü bu tür uygulamalar hamal değiliz değilsiniz bütün branşlara hocalık yapacak kadar iyi eğitimli üst düzey puanlar alarak bu bölümü bitirdik halada sınavlara ara sıra girenlerimiz var hepsine genel olarak ilk 50-100 bin içinde bunu kimse yadırgayamaz. kendinizi ezdirmeyin mobbingi kabul etmeyin haklarınızı iyi öğrenin işiniz olmayan birşeyi canınız istemediği müddetçe asla yapmayın izin vermek bir yana lafını bile ettirmeyin. malesef bizim camia çok çirkinleşti.(içimizde kalan az sayıdaki karakterli düzgün insanlar olmasa gerçekten çekilmez onları tenzih ederiz.)

hocam boşuna buraya yazmayın şimdi birileri çıkar size siz işi bilmiyorsunuz yada hakimiyet eksiğiniz var derler kendinize ve işinize gelen bir çözüm yolu bulun uygulayın baktınız olmadı o zaman istifayı basın. baştan beridir söylüyoruz bilişim öğretmenlerini hamal gören zihniyetin ürünü bu tür uygulamalar hamal değiliz değilsiniz bütün branşlara hocalık yapacak kadar iyi eğitimli üst düzey puanlar alarak bu bölümü bitirdik halada sınavlara ara sıra girenlerimiz var hepsine genel olarak ilk 50-100 bin içinde bunu kimse yadırgayamaz. kendinizi ezdirmeyin mobbingi kabul etmeyin haklarınızı iyi öğrenin işiniz olmayan birşeyi canınız istemediği müddetçe asla yapmayın izin vermek bir yana lafını bile ettirmeyin. malesef bizim camia çok çirkinleşti.(içimizde kalan az sayıdaki karakterli düzgün insanlar olmasa gerçekten çekilmez onları tenzih ederiz.)
Hocam o kadar doğru söylemişsiniz ki, daha çok şey yazacaktım duygularıma tercüman oldunuz (mobbing uygulanıyor mu? evet gibi) artık bende sadece gorevimi yapacağım. Bir de öğretmenlik mesleğini ya da idareciligi bileğinin hakkıyla, demokratik biçimde yapanlar var. Onları tabi ki bu guruhun dışında değerlendirir. Onlara adam derim

Hocam siz niye bunca şeyle tek başınıza uğraşıyorsunuz? Bilişim sınıfınıza kaç öğrenci sığarsa o kadar alın Hocam, eba destek noktası için, bize akıllı tahtaları açın demiyor kimse. Benim bugün 9 öğrenci geldi, sonra gittiler bi 9 daha, o bile yordu beni. Siz tek başınıza napıyorsunuz Hocam

Hocam önce kendinizi koruyun. Hiç gerek yok. Sene başında okulun belirlediği listedeki öğrenciler gelecek edn ye dediler. Sizde o kadar çok öğrenci varsa bilgisayar sayınız yetersiz. Her isteyen kafasına göre edn ye gelmemesi lazım. Önce edn ye gelecek öğrenci listesini kontrol edin. Sonra edn deki bilgisayar sayısı kadar ogrenci alıp diğerlerini kabul etmeyin. Sağlığınıza da dikkat edin. Yorulup elden ayaktan düşer hastalığa davetiye çıkarırsınız Allah korusun.

Bu nedir hocam böyle sabır ve sağlık diliyorum öncelikle. Ama bu işte bir yanlışlık var sizin yaptığınız şekilde çalışan hiç kimseyi duymadım. Neden akıllı tahtaları açıyorsunuz mesela ? Sınıfta kaç bilgisayar varsa o kadar öğrenci gelecek 80 öğrenci ne demek ? Bunun bir takip sistemi olmalı benim okulumda eba destek noktası olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum ama dediğim gibi kimse böyle çalışmıyor bence. Eba destek noktası olan bir çok okulun BTR öğretmeni hep başka öğretmenlerinden olduğunu onlarında gelip nöbet tutugunu yazıyor her yerde. Naçizane fikrim konuyla ilgili yazıyı alın önünüze ya da BTR yazısında konuyla ilgili eklenen maddeleri alın iyice bir bakın ilçe koordinatörü ile de görüşüp bu işe bir olur bulun.

Hocam resmen kendini harap bitap ediyorsun, 9-3 okula gidin, 1 saat öğlen arası verin. Tahtalarla uğraşmayın, BT sınıfına sadece 8 kişi oturtun, geri kalanını ilçedeki diğer destek noktalarına yönlendirin. Öğretmenlerin sabit id ve şifresi ile uğraşmayın. Gelenler id ve şifreyi bilsinler, tek tek hepsiyle uğraşacak gücünüz olmaz çünkü. Ben şahsen öyle yapıyorum, çünkü başka türlü de elimden gelmez. Yapabileceğinizin fazlasını yapmaya çalışırsanız, her şeyden soğursunuz. Kimsenin de fazlasını sizden isteme hakkı yok

Geri