Eba Destek Noktası çalışma saatleri

Kodla Büyü
Okul müdürünüz de aynı mesai saatlerine uyacak mı acaba? Eba destek noktası için yegitekin verdiği saatlere dönüşümlü olarak uyulabilir ve belirtilmiş zaten. Ayrıca eba destek noktası için gelecek öğrenci ve saatleri belli ise tutanak tutun. Duvarlara mı rehberlik yapacaksınız onu mu istiyor müdür?
Okul Müdürü iş veren olduğu için, o saatler içerisinde okulda olmak zorunda. Hatta sadece o değil temizlik görevlisi ve müdür yardımcısı da okulda olmak zorunda. bakın olmalı demiyorum olmak zorunda diyorum. Evet bende okulda BTR görevlisiyim ve EBA destek noktası sorumlusuyum. Ayrıca cumartesi günü ücret ödenmesi gerektiğini biliyorum. Bu konuda da ilerleyen süreçte çalışma kanunu ile ilgili maddeler dayanarak okula dilekçe vermeyi düşünüyorum. ayrıca dilekçeye verilecek cevaba göre dava açma planım var.

Okul Müdürü iş veren olduğu için, o saatler içerisinde okulda olmak zorunda. Hatta sadece o değil temizlik görevlisi ve müdür yardımcısı da okulda olmak zorunda. bakın olmalı demiyorum olmak zorunda diyorum. Evet bende okulda BTR görevlisiyim ve EBA destek noktası sorumlusuyum. Ayrıca cumartesi günü ücret ödenmesi gerektiğini biliyorum. Bu konuda da ilerleyen süreçte çalışma kanunu ile ilgili maddeler dayanarak okula dilekçe vermeyi düşünüyorum. ayrıca dilekçeye verilecek cevaba göre dava açma planım var.
idarecilerin çoğu çalışma saatine uymaz, bir kısmı da uyamaz. Milli eğitime elden evrak götürme, milli eğitimin gelin şunu alın deme gibi kimi işleri idareciler için kaytarmaya birebirdir.

idarecilerin çoğu çalışma saatine uymaz, bir kısmı da uyamaz. Milli eğitime elden evrak götürme, milli eğitimin gelin şunu alın deme gibi kimi işleri idareciler için kaytarmaya birebirdir.
hocam çok net söyleyeyim .bu şekilde olan idarecilerle de çalıştım. okuldan çıktıkları anda bende okulu terk ederim. hiç kimse de vay sen niye çıktın diyemez. ayrıca şu an dys sistemi varken idareci benim işim var diye çıkamaz. bu devirde yemez hocam. en azından ben çalıştığım dönemde yaptırmadım.

hocalarım edn için bana da cumartesi de gideceksiniz 9-18 arası okulda olacaksınız hafta içi bir gün gitmezsiniz dendi ilçe koordinatörü tarafından.

zaten canımı burnuma getirdiler az kaldı istifa olayım. Btr olan her okulda edn olunacak dendi edn açılmayanlarda ara elaman olarak çalışcak yapıldı. Bugün btr olup edn noktası olmayan ilçemde 7 okul tespit ettim. Giderkende gemileri yakasım var.

Görüyorum ki iş ile aşkı karıştıran çok. Evde bi aile hayatınız eşiniz çocuklarınız var ve karşı da idare. İdare çoğu noktada eksik kaldığı için iş bizlerin evraklarını tam tutmaya kalıyor. Btr görev yazısı destek noktasıyla ile yönetici kılavuzu gayet net arkadaşlar. Neyin tartışmasını yaşıyoruz anlamak istemiyorum. Ekonomi dönecek diye günah keçisi aranıyorsa bunun sorumlusu elbette ki biz değiliz. Başkalarını da suçlamak istemiyorum ama gelmiş ekim ayı hala ne sistem ne sınav sistemi ne canlı ne uzaktan vs çok konuda hala bir sürü doldurulması gereken nokta var. Konumuz İşse klavuz ları okuyun idareciye sunun, aşk sa sadece bazı (pozitif ayrımcılık olmasın diye yazmıyorum :))) öğretmenlerin ya da idarecilerin aşk hayatı yok , bizim de evimiz var

9-3 okuldayız diyen arkadaş resmi yazı göster. Pandemi sürecinde en son geçerli olan kural esnek çalışma ile ilgili genelgedir. Esnek çalışma ile ilgili düzenleme idarenin uhdesindedir. Bu konuda sıkıntı yok. Fakat idarenin sorumluluklarından bir tanesini de eşit ve adil yönetimdir. Diğer branş öğretmenleri esnek çalışmadan nasıl yararlanıyorsa BTR görevi olan bilişim öğretmeni de aynı şekilde yararlanır. Haksızlığa ve art niyetli yönetime boyun eğmeyin. Seni istersem akşama kadar tutarım diyen idareci sıkıysa tutsun(. Böyle biriyle ile zaten çalışılmaz. Çalışma gün ve saatlerinizin size tebliğ edilmesini isteyin. Sonra genelgeyi ilgi tutarak ve diğer öğretmenlerin genelgeye göre esnek çalıştığını belirten dilekçenizi yazın.
Genel bir durum güncellemesi yapmak istedim, il koordinatörlüğünü arayıp durumu bildirdim. İdarecimin 'idareci' olsa aklı selim kararlar vereceğini, haftasonu hiçbir koşulda okulda olmayacağımı, gerekirse istifa edeceğimi bilgisayarlarla da kendisinin ilgileneceğini söylememi istedi. Bakanlığın açık bir yazısı olmadığı için idareci insiyatifinde olduğunu da belirtti. Ben de kendisine çalışma saatlerimin hafta içi olduğunu söyledim. Bana cevabı ama istesem akşama kadar seni burda tutarım. Esnek çalışma koşullarından ve ısrarla idareci olmadığımdan bahsettim ama anladığından emin değilim. Öğrenci olmadan okulda ne yapacağımı sorduğumda ise (sınıftaki tüm bilgisayarlarım çalışır durumda) aldığım cevap kitap falan okursun oldu. Yaptığı işin mantıksız olduğunu defalarca söyledim, söylediklerimin de arkasındayım. Okula benden başka gelen öğretmen yok. İlk defa böyle bir müdürle karşılaşıyorum, doğuda da batıda da çalıştım. Konuşurken telefonuyla ilgilenen, doğru düzgün cevap bile vermeyen saygısız, aynı zamanda ortaokulla hiç alakası olmayan (anaokulu) branşları müdür yaparlarsa sadece benim değil, hepimizin başı çok ağrır. Allah hepimizi aklı selim, mantıklı insanlarla karşılaştırsın

9-3 okuldayız diyen arkadaş resmi yazı göster. Pandemi sürecinde en son geçerli olan kural esnek çalışma ile ilgili genelgedir. Esnek çalışma ile ilgili düzenleme idarenin uhdesindedir. Bu konuda sıkıntı yok. Fakat idarenin sorumluluklarından bir tanesini de eşit ve adil yönetimdir. Diğer branş öğretmenleri esnek çalışmadan nasıl yararlanıyorsa BTR görevi olan bilişim öğretmeni de aynı şekilde yararlanır. Haksızlığa ve art niyetli yönetime boyun eğmeyin. Seni istersem akşama kadar tutarım diyen idareci sıkıysa tutsun(. Böyle biriyle ile zaten çalışılmaz. Çalışma gün ve saatlerinizin size tebliğ edilmesini isteyin. Sonra genelgeyi ilgi tutarak ve diğer öğretmenlerin genelgeye göre esnek çalıştığını belirten dilekçenizi yazın.
esnek çalışma illerin keyfine bırakıldı hocam, her yer uygulamıyor bunu.

Bizim okulda esnek çalışma diye birşey yok. Rehberlikçiler bir ara dönüşümlü geliyordu ben yine 9-15:00 tabi sonrasında onların çalışma saatlerinide değiştirdi müdürümüz biri 9-15:00 diğeriyse 11:00-17:00 geliyor en esnek halimiz bu

Bizim okulda esnek çalışma diye birşey yok. Rehberlikçiler bir ara dönüşümlü geliyordu ben yine 9-15:00 tabi sonrasında onların çalışma saatlerinide değiştirdi müdürümüz biri 9-15:00 diğeriyse 11:00-17:00 geliyor en esnek halimiz bu
Bizde de yok hocam. 9-2 okuldayım hergün. Diğer öğretmenler gelmiyor.

hocalarım edn için bana da cumartesi de gideceksiniz 9-18 arası okulda olacaksınız hafta içi bir gün gitmezsiniz dendi ilçe koordinatörü tarafından.
HOCAM BUNU DİYEN İLÇE KOORDİNATÖRÜ YA İŞİNİ BİLMİYOR YA DA KÖTÜ NİYETLİDİR. milli eğitim aracılığıyla talep toplanıp okullara verilmiş mi? hangi öğrencinin hangi saatte hangi edn'de olacağı belirlenmiş mi? edn işi talebe bağlı en başından beri kılavuzunda da bu yazıyor. ben de oluşturdum okulumda ama talep yok kendi okulumdaki öğrencilerden. okul da nufüs yoğunluğu az bir yerde ulaşımı da zor çevreden de talep olmuyor. sizin ilçe koordinatörünüze göre ben de cumartesi dahil okulda olmam gerek ve canlı dersler 22'ye kadar devam ediyor bazen o saatleri de kapsamalı. İlçe müdürlüğündeki idarecilere hoş görünmek için size mesnetsiz bir kural koymuş ama bu kafayla ikinci dönem btr bulamaz okullara.

bunun dışında edn tamamen göstermelik bir çalışma bence, etkin işletilmesi teorik olarak imkansız ayrıca öğretmenleri ve öğrencileri salgına karşı güvensiz duruma sokuyor. ihtiyacı olan öğrencilere internet desteği sağlayamayacağını bilen bakanlık vitrin bir çözümle yine kameralara oynuyor.

EBA Destek noktası araç mı amaç mı? Sanki "amaç" oldu da bu amaç da "yukarıya şirin gözükmek"...Bu iş bu şekilde gitmez
biz lab 20 yıla yakındır ki açıldı eyvallah ama şu anda internet gidiyor pc donuyor, klavye kopuyor, ses gelmiyor, görüntü gelmiyor bir sürü sorunlar oluşuyor çocuğu oyalamaktan başka bir şey değil buraya geleceğine bir akrabasına gitse imkanı olan kimse yok demez eğitim için.

HOCAM BUNU DİYEN İLÇE KOORDİNATÖRÜ YA İŞİNİ BİLMİYOR YA DA KÖTÜ NİYETLİDİR. milli eğitim aracılığıyla talep toplanıp okullara verilmiş mi? hangi öğrencinin hangi saatte hangi edn'de olacağı belirlenmiş mi? edn işi talebe bağlı en başından beri kılavuzunda da bu yazıyor. ben de oluşturdum okulumda ama talep yok kendi okulumdaki öğrencilerden. okul da nufüs yoğunluğu az bir yerde ulaşımı da zor çevreden de talep olmuyor. sizin ilçe koordinatörünüze göre ben de cumartesi dahil okulda olmam gerek ve canlı dersler 22'ye kadar devam ediyor bazen o saatleri de kapsamalı. İlçe müdürlüğündeki idarecilere hoş görünmek için size mesnetsiz bir kural koymuş ama bu kafayla ikinci dönem btr bulamaz okullara.

bunun dışında edn tamamen göstermelik bir çalışma bence, etkin işletilmesi teorik olarak imkansız ayrıca öğretmenleri ve öğrencileri salgına karşı güvensiz duruma sokuyor. ihtiyacı olan öğrencilere internet desteği sağlayamayacağını bilen bakanlık vitrin bir çözümle yine kameralara oynuyor.
bu ilçe kooordinatörünü cimere şikayet edin mooobing uyguluyor diye. elinizde emir veya bu konuda yazı varsa hiç bir şey yapamaz eli ayağına karışır.

zaten canımı burnuma getirdiler az kaldı istifa olayım. Btr olan her okulda edn olunacak dendi edn açılmayanlarda ara elaman olarak çalışcak yapıldı. Bugün btr olup edn noktası olmayan ilçemde 7 okul tespit ettim. Giderkende gemileri yakasım var.
başka yerleri öne sürme , şarjörünü en sona sakla.

Hocam zaten ilçe koordinatörü sözlü söyledi kağıda dökülen olmadı henüz.Cumartesi okula gitmiyorum neden gitmiyorsun diye soran yok ama Müdürüm baska btr daha geleceğini cumartesilerde artık açık olunacağını söyledi. Bulunduğum ilçede tekrar btr başvurusu alıcaklarmış. Cumartesileri için adam arayışına girdiler galiba

Hocam zaten ilçe koordinatörü sözlü söyledi kağıda dökülen olmadı henüz.Cumartesi okula gitmiyorum neden gitmiyorsun diye soran yok ama Müdürüm baska btr daha geleceğini cumartesilerde artık açık olunacağını söyledi. Bulunduğum ilçede tekrar btr başvurusu alıcaklarmış. Cumartesileri için adam arayışına girdiler galiba
ek ders almak isteyen bir öğretmeni görevlendirsin işte.

Yukarda yolladığım linkte eba destek noktası nöbet ücreti kararı var fakat resmi yazısına ulaşamadım eğer haber doğruysa resmi yazıyı bulup eba destek noktası çalışma şartlarımızı netleştirmiş oluruz

Geri