Eba Ders Anlatım Videosu Oluşturmak için Program Önerisi?

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce hiç eba kullanmadım. Yeni yeni kullanıyorum bu platformu. Visual Studio için bir ders hazırlayıp öğrencilerin faydalanmasını sağlamak istiyorum. Çok fazla video da çeken biri değilim. Sağ tarafta küçük bir şekilde benim görüntüm, kalan kısmında bilgisayar ekranımın olduğu 10 dakikalık bir videoyu hangi programla oluşturmalıyım? Camtasia var sanırım ama onda sağ tarafa video görüntüsünü atabiliyor muyuz bilmiyorum. Bu iş için daha kolay bir program önerisi olan var mı?

Obs-studio işinizi rahatlıkla görür. Dilerseniz kayıt yaparsınız dilerseniz yayın.

OBS Studio programını bende tavsiye ederim hocam. açık kaynak yazılım, ücretsiz ve çok fazla ek fonksiyonlara sahip. youtube üzerinden biraz eğitimlerine bakın. ilk bakışkta kafa karıştırabilir.

Obs fonksiyonel ama biraz karışık. Bandicam kolay ama ücretsiz sürümde logo koyuyor.
Zoom kullanılabilir.
Freecam ücretsiz ve en basiti ama webcam açma yok
Tercihsizin.

apowerrec üzerinden de ekran kaydı + kamera + ses kaydı şeklinde kayıt yapabilirsiniz. Free sürümü 3 dakikaya kadar kayıt alıyor ancak crackli halide var. Dilediğiniz kadar kayıt alabilirsiniz. 20 dakikalık bir videonun boyutuda 50-60 megabayt civarında oluyor en fazla

Camtasia var sanırım ama onda sağ tarafa video görüntüsünü atabiliyor muyuz bilmiyorum. Bu iş için daha kolay bir program önerisi olan var mı?
Evet, Camtasia da record küçük penceresinde kamerayı da açınca kçük pencere görüntünz de çekiliyor ve tasarım aşamasında o pencereyi ekranın istediğniz yerine koyabiliyorsunuz.
Bence Camtasia hem profesyonelce hem de çok pratik. Öğreninceye kadar zor gibi ama, sistemi kavrayınca vazgeçilmez bir video programı...

OBS Studio yu bende kullanıyorum, kendi kamera görüntünüzü, sesinizi, sistem seslerini ekleyip çıkartabiliyorsunuz. Video kayıt formatını ayarlayabiliyorsunuz. Klavye kısa yollarını ayarlayarak duraklatma, kaydı başlatma ya da durdurma işlemelerini rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Hem de açık kaynak.

Geri