EBA da neler paylaşıyorsunuz

Kodla Büyü

ogrtmn63

Üye
Merhaba arkadaşlar. Eba artık her telefona 3 gb ücretsiz oldu biliyorsunuz. O yüzden öğrenciler Eba yı artık daha aktif kullanıyorlar. Maalesef dersimizin içeriği Eba da yok. Eba da neler paylaşıyorsunuz? Yaptıklarımızı ve fikirlerimizi paylaşırsak çok daha güzel paylaşımlar ortaya çıkar diye düşünüyorum. Örneğin ben konulardan sonra Ebadaki infografikleri paylaşıyorum. Arada ufak sorular paylaşıyorum.Geçen sene bir konudan sorular hazırlayıp gönderdim. Ancak reddedildi. Sizler neler yapıyorsunuz?

Hocam ben coğrafyacıyım. Öğrencilere ebaya nasıl giriş yapacaklarını detaylıca anlattım. Hatta telefondan nasıl gireceklerini telefonumun ekranını yansıtarak bile anlattım ama nafile . Öğrencilere test gönderiyorum ama ne yapsam yapayım öğrenciler ebaya girmemekte ısrar ediyolar.
Bahaneler şunlar; bağlanamadım, beceremedim, akıllı telefonum yok, test açılmıyo, unuttum vs. vs.

Hocam ben coğrafyacıyım. Öğrencilere ebaya nasıl giriş yapacaklarını detaylıca anlattım. Hatta telefondan nasıl gireceklerini telefonumun ekranını yansıtarak bile anlattım ama nafile . Öğrencilere test gönderiyorum ama ne yapsam yapayım öğrenciler ebaya girmemekte ısrar ediyolar.
Bahaneler şunlar; bağlanamadım, beceremedim, akıllı telefonum yok, test açılmıyo, unuttum vs. vs.

Katılıyorum. Yeni sistem çok düşünülmeden yapılmış, öğrenci şifremi alamadım diye geliyor 1 hafta uğraştıkran sonra, gel ben vereyim diyorum, öğrenciye şifre verme ekranında bir bakıyorum veli TC sini istiyor Veli telefon numarasını istiyor, şimdi ben çocuğa bir daha dedim ki yarın verli tc si ile gel... ben veli olsam tc mi çocuğa vermeyebilirim.

zaten kayıt olurken sürekli hata vermesini saymıyorum bile, 2 haftadır çocuklara eba hesabı oluşturtamadım.

e bu iş sürdürülebilir bir iş mi? değil...

Şifre sıfırlama kısmında Veli TC'leri çok yersiz olmuş. EBA'ya resmen E-Devlet muamelesi yapıyorlar. Yakında şifre unutulduğunda PTT şubesine gidin diyecekler. Çocuk bu şifresini elbette unutacak. Okulda bunu bizim sıfırlayabilmemiz lazım kolaylıkla. Velisi evde uğraşmaz ki çocuk eve gidince okulu siliyor aklından zaten. Neyse MEB daha iyisini biliyor demek ki yine...

Bu konuda haklısınız. Öğrenci şifre vermek problem hele de ortaokulda. Bu konuda eba da iletişim kısmında öneri olarak öğretmenlere kolay bir şekilde sıfırlama yetkisi verilmesi gerektiğini önerdim. Sizlerde gönderirseniz bu problemi çok daha kısa sürede çözerler. Ebayı tabiki herkes kullanmıyor. Ancak bu sisteme öğretmenler öğrencileri alıştırmalıdır. Özellikle sınavda soru sorulan branş öğretmenleri. Eba yı teşvik etmeliyiz öğrencilere. Örneğin ben ebadan gönderdiklerimden sınavda soracağımı ebaya girenlerin daha avantajlı olacaklarını söylüyorum.

seneye ne olacağını bilemediğim bir sistem için hazırlık yapmak mantıksız geliyor. her sene bir yerleri değişiyor.
geçen sene test hazırladım. pdf ye çevirdim. eba ya yükledim. cevaplarını girdim. sınıfları oluşturdu. ödev olarak gönderdim. bir test için bu kadar vakit harcamak verimsiz.
sistem bi otursun, diğer dersler gibi içeriğimiz zenginleşsin o zaman daha iyi kullanırız.

Bence meb eba kullanılmasın diye uğraşıyor öğretmenler ben geçen sene bir sürü şey paylaştım emek ettim silinmiş bir daha kullanmam diyor öğrenci şifre var hocam unutuyorum diyor ben her seferinde bunla uğraşmam diyor git gide daha kötü hale geliyor ne yapsam da öğrenciler de öğretmekşerde eba yı tercih etmiyor

Geri