EBA canlı derste kahoot yapılabilir mi?

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün ilk canlı dersimi yaptım,ilk ders olunca biraz panik te oldum,anlatacaklarım bitince kahoot oluyor mu diye denemeye çalıştım,ama yapamadım,sonradan mantık olarak ta olmaz gibi geldi ,ben soru ekranını öğrencilerle paylaşıcam,ama bu defada onlar cevapları nereye yapacaklar,tarayıcıdan 2 tane sayfa mı açacaklar biri eba canlı ders sayfası,diğeri kahoot it sayfası .eba canlıdan soruları görecekler,diğer sayfaya geçiş yapıp cevapları yapacaklar.
olur mu sizce?deneyen yapan varsa yardımcı olabilir mi?
ya da eba canlı derste kullanabilceğimiz soru bankası gibi birşey var mı?
veya başka neler yapabiliriz?
bizim branşımızda heryerde herşey çok,ama derli toplu adamakıllı hiçbirşey yok,diğer branşların öyle güzel kaynakları varki özeniyorum.okuldaki herkese yardımcı oluyorum ama kendime hayrım yok.

Çözümü siz bulmuşsunuz zaten.. :)
:) evet yazarken kendiliğinden böyle bir çözüm oluştu gibi hocam ama öğrenciler açısından düşününce ondan ona geçerken çok karıştırırlar,canlı dersi kapatan olur,çok karışıklık olur sanki,birazda acele ediyorlar kahotta malum,,

başka neler yapabiliriz acaba?:rolleyes:

canlı dersi dosdoğru yaptık da kahoot eksik kaldı diyesim geldi.;)
yapılmışı var hocam
30. dakikadan sonra tamamen kahoot kodlama yarışması. merveogrtmn hocam çocuklar ekrandan kahoot soruyu takip ettiler. bir kısmı ikinci bir cihazla cevapladı, bir kısmı da ikinci sekme açarak cevapladı. ama ulaşacağınız sayı önemli. sayı çok olunca ben zoom kullanmadım, toplu 5 lerin hepsini katınca youtube canlı yayın kullandım. 200 e yakın öğrenci derse katıldı. 150 ye yakın öğrencide kahoot yarışmasına katıldı. çokta zevkli oldu kesinlikle öneririm

Kahoot'da güzel güncellemeler olmuş. Challange özelliği ile hazırladığınız yarışmayı belirli bir zaman dilimi içerisinde öğrenciler cevap verebiliyor. Yani canlı ders bitince verdiğiniz kahoot linki ile öğrenci hem soruları görüp, hem de cevaplarını verebilir. Yarışma süresi geçince de hem siz hem de öğrencilere vereceğiniz link ile öğrenciler puan sıralamasını görebilirler. Kahootunuzu oluşturup, Play dedikten sonra Assign diyerek çelincınızı oluşturabilirsiniz.
Benim hazırladığım örnek bir çelinç linki (5 Mayıs 2020'e kadar): https://kahoot.it/challenge/09719137

Çocuklar isim de yazabiliyor artık.. 17 telmuza kadar ücretsizmiş bilginiz olsun 72 dolar fatura çıkıyo. İptal ediyorsun.. Temmuz hele bilmem kaça kadar lisanslı diyo. Virüsten dolayı destek çıkmğş okullara biliniz olsun.

Geri