EBA Canlı derse hangi işletim sistemleri ile girilebilir?

Kodla Büyü

emrah61

Üye
Eba Canlı ders uygulamasına Windows vista,Windows xp veya Windows 7 işletim sistemleriyle giriş yapılabiliyor mu?

Arkadaşlar öğrenciler mobil cihazlardan derse katılabiliyor mu peki?

Arkadaşlar merhaba, "canlı ders uygulaması indir" düğmesine basıyorum ancak uygulama inmiyor? Neden olabilir?

Windows 10 sorunsuz çalıştı. Mac olmadı zoom ayrı indirdim ama bir türlü derse bağlanamadım. ID ve şifre denemeleri boşa çaktı. Ama iPad ile sorunsuz kullandım hem beyaz tahtayı hem dosya aktarımını kullana bildim. İpad ile herhangi bir programda kurmanıza gerek yok sadece ders zamanı başla demeniz yeterli.

Arkadaşlar merhaba. Okuldaki win 7 bilgisayarları canlı derse bağlarken yaşadığınız sorunları giderebildiniz mi? Neler yaptınız bunun için. Bir tane bilgisayar var win 7 cebelleşip duruyorum ben

Arkadaşlar merhaba. Okuldaki win 7 bilgisayarları canlı derse bağlarken yaşadığınız sorunları giderebildiniz mi? Neler yaptınız bunun için. Bir tane bilgisayar var win 7 cebelleşip duruyorum ben

hocam laboratuvarda 10 a yakın xp vardı hepsini win7 ye çeviriyorum 3 gündür. dvd rw ile tek tek geziyorum kasaları. geri kalan 20 pc de win7 kurmuştum zaten.

Hocam bt sınıfında xp de açılmıyor denedim. Win 7 de de açıldı ama açılana kadar epey bi süre geçti. En stabil win 10 da açıldı hocam. Ama win 7 olup da kullanan öğrencilerimiz var evlerinde, hocam hemen açılıyor diyorlar.

Hocam bt sınıfında xp de açılmıyor denedim. Win 7 de de açıldı ama açılana kadar epey bi süre geçti. En stabil win 10 da açıldı hocam. Ama win 7 olup da kullanan öğrencilerimiz var evlerinde, hocam hemen açılıyor diyorlar.

hocam win7 kullanan öğretmen arkadaşların bilgisayarlarına uzaktan bağlanıp sorunlarına müdahale etmiştim. eba canlı ders kusursuz değil. win10 da da hata alabiliyoruz win7 de olduğu gibi bana kalırsa.

Arkadaşlar biz bir başka öğretmenimizin dersini canlı takip edebiliyor muyuz
Hayır hocam sadece derse kaydedilen öğrenciler ve o dersin öğretmeni canlı dersi görebiliyor. Ama canlı dersi veren öğretmene Bilgi verip, devamsız olan öğrencilerden birinin şifresiyle giriş yapabilirsiniz. Ben bilişim sınıfındaki işletim sistemlerini denerken, devamsız bir öğrencinin şifresiyle 2-3 dakika girmiştim canlı derse öğretmenimize haber verip, etik olması açısından.

hocam win7 kullanan öğretmen arkadaşların bilgisayarlarına uzaktan bağlanıp sorunlarına müdahale etmiştim. eba canlı ders kusursuz değil. win10 da da hata alabiliyoruz win7 de olduğu gibi bana kalırsa.
Doğrudur hocam, ben evde de okulda da win 10 da hiç sorun yaşamadım. Win 10 için sadece güvenlik duvarı antivirüs kapatıp, bunları yaptıktan sonra Eba canlı dersi yüklüyorum bilgisyara, sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Deneyimleyerek göreceğiz hocam her şeyi

Şu anda ülkedeki her tek bilişim cihazına ihtiyaç var. Evlerdeki, okul bilişim laboratuvarlarındaki XP yüklü cihazları gözden çıkaracak halde değiliz. Az sayıda olsa bile, basit önlemlerle sisteme katılmaları sağlanabiliyorsa, bu yapılmalı.

Son düzenleme:
Eba Canlı ders uygulamasına Windows vista,Windows xp veya Windows 7 işletim sistemleriyle giriş yapılabiliyor mu?

Şu anda ülkedeki her tek bilişim cihazına ihtiyaç var. Evlerdeki, okul bilişim laboratuvarlarındaki XP yüklü cihazları gözden çıkaracak halde değiliz. Az sayıda olsa bile, basit önlemlerle sisteme katılmaları sağlanabiliyorsa, bu yapılmalı.

XP yüklü eski PC'mde EBA Canlı Ders'e girmeye çalışırken şu iki noktayı gördüm:
1) anasayfa "EBA Asistan" javascript'i yüzünden yüklenmiyor. Bu asistan yerine basit bir faq linki konulsa hiçbir kayıp olmaz. Ben şimdilik anasayfa yerine login URL'sini giriyorum, yani asistanın çevresinden dolanmış oluyorum. Cihazınız EBA anasayfasını yüklemiyorsa şu adresi girin:
https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/student.jsp

2) EBA'da canlı ders iki platform üzerinden yapılıyor. Biri zoom platformu. Zoom 5.3.0 yeni bir yazılım olduğu halde XP'de rahatça yükleniyor. Buradan açılan canlı derse, XP işletim sistemi Mozilla (v50'ye kadar) tarayıcıyla rahatça girilip her olanak kullanılabiliyor. İkinci platform EBA_Canlı_Ders. Bu yazılım XP'de yüklenemiyor, "geçerli bir Win32 uygulaması değil" uyarısı geliyor. Bu konuda kullanıcının yapabileceği birşey yok. Bakanlığın yazılım geliştiricilerinin bunu kolayca düzeltebileceğini zannediyorum.

Son düzenleme:
Geri