EBA canlı ders sırasında Etkileşimli tahtada görüntü var ses gelmiyor.

Kodla Büyü

mete09

Üye
Merhaba Arkadaşlar. Evinde interneti olmayan öğrencilerimizin EBA canlı dersleri okuldaki EBA destek noktasındaki eltkileşimli tahtalardan takip edebilmelerini istiyoruz. Etkileşimli tahtalarımız Faz 2 , geçen şubatta bu sitedeki forumdan indirdiğimiz şimdie kadar çok memnun olduğumuz image programı kurulu. öğretmenlerimizin evlerindeki bilgisayarlarından yaptıkları canlı dersleri takip etmek isteyen interneti olamayan öğrencilerimizin sınıflarımızdaki etkileşşimli tahtalar üzerinden canlı dersleri takip etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizden birinin eba hesabı ile canlı dersi tahtalarda açtığımızda canlı dersin görüntüsü var ses yok. Şimdiye kadar etkileşimli tahtalarımızdan hiç bir sorunumuz yoktu. Bu sorun canlı derslerde görüntünün izlenip ses in okuldaki tm etkileşimli tahtalarda olmaması sorunu nu nasıl çözebiliriz. Acil yardımlarınızı bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkürler.

hocam zoom altyapılı ya
tahtada mikrofon yoksa, mikrofon jakına mikrofon takın
ses gelecektir büyük ihtimalle

hocam zoom altyapılı ya
tahtada mikrofon yoksa, mikrofon jakına mikrofon takın
ses gelecektir büyük ihtimalle
Deneyelim önerinizi hocam. Yalnız bizim sorunumuzu yanlış anladınız gibime geldi. İnterneti olmayan Öğrencilerimizi bir sınıfta topluyoruz. Etkileşimli tahtada bir öğrencimizin eba hesabından evinden canlı ders yapan hocamızın canlı dersini açıyoruz. Canlı dersin görüntüsü tahta ekranına geliyor fakat hocamızın anlattığı dersin sesi gelmiyor, duyulmuyor okuldaki tüm tahtalarda denedik.

tamam hocam zoomda aynı olay var, mikrofon takılı değilse dinleyicilere ses gelmiyor, görüntü geliyor. tahtaya mikrofon takmayınca zoomda ses gelmiyor

eba da zoom altyapılı zaten ordan yola çıktım.

Aynı sorunu bende yaşıyorum hocam. Öğretmenin görüntüsü geliyor tahtaya fakat sesini alamıyoruz. Bir türlü aşamadım sorunu. Çözebilirseniz sorunu bizimle de paylaşırsanız memnun olurum.

Arkadaş doğru söylüyor mikrofon takarsanız sorun çözülecektir .zoom altyapıyı kullandığı için ses aygıttır algılaması gerekiyor. Sadece hoparlör takıp denediniz mi peki

Deneyelim önerinizi hocam. Yalnız bizim sorunumuzu yanlış anladınız gibime geldi. İnterneti olmayan Öğrencilerimizi bir sınıfta topluyoruz. Etkileşimli tahtada bir öğrencimizin eba hesabından evinden canlı ders yapan hocamızın canlı dersini açıyoruz. Canlı dersin görüntüsü tahta ekranına geliyor fakat hocamızın anlattığı dersin sesi gelmiyor, duyulmuyor okuldaki tüm tahtalarda denedik.
Hocam öğrenciler nasıl bir sınıfta topluyorsunuz. Öğretmen evde öğrenciler okulda. Böyle uygulama mı olur açsınlar okulu çocuk zaten okula geliyor. Yanlış anlamayın size değil bu uygulamaların yapılmasını uygun gören bakanlığımıza diyorum.

Merhaba Arkadaşlar. Evinde interneti olmayan öğrencilerimizin EBA canlı dersleri okuldaki EBA destek noktasındaki eltkileşimli tahtalardan takip edebilmelerini istiyoruz. Etkileşimli tahtalarımız Faz 2 , geçen şubatta bu sitedeki forumdan indirdiğimiz şimdie kadar çok memnun olduğumuz image programı kurulu. öğretmenlerimizin evlerindeki bilgisayarlarından yaptıkları canlı dersleri takip etmek isteyen interneti olamayan öğrencilerimizin sınıflarımızdaki etkileşşimli tahtalar üzerinden canlı dersleri takip etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizden birinin eba hesabı ile canlı dersi tahtalarda açtığımızda canlı dersin görüntüsü var ses yok. Şimdiye kadar etkileşimli tahtalarımızdan hiç bir sorunumuz yoktu. Bu sorun canlı derslerde görüntünün izlenip ses in okuldaki tm etkileşimli tahtalarda olmaması sorunu nu nasıl çözebiliriz. Acil yardımlarınızı bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkürler.

Hocam ben de faz2 win 8.1 yüklü akıllı tahtadan bugün eba canlı dersi açtım sorun olmadı,aynı normal akıllı tahtanın sesi geldi,mikrofon da TAKMADIM.
Akıllı tahtayı güncelledim
Güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.
http://ders.eba.gov.tr/yardim-sss/ bu linkte 2 program var,bağlantı ve sistem hatası için.onları yükledim.
eba canlı ders uygulamasını kurdum

Hocam eba uygulamasını kapatın.Tahtanın önündekidüğmeden önce sonunu açın sonra sonuna kadar kısın iki saniye bekledikten sonra sesi ve ebayı açın ses gelecektir

Aynı şeyi benden de istediler hocam çözüm bulabildiniz mi acaba

eba canlı ders ilk açılışında bir pop up pencere açılıyor. Bu pencerede bilgisayarın ses sistemini kullan butonuna tıklayınca pencere kaybolur ve sesi duyabilirsiniz.

Geri