EBA Canlı Ders Günlerinin Güncellenmesi

Kodla Büyü
Resmi Yazı

Ekli dosyalar

• EBA son yazı.pdf
    353.3 KB · Görüntüleme: 240
  • EBA son yazı_Sayfa_1.jpg
    EBA son yazı_Sayfa_1.jpg
    115.2 KB · Görüntüleme: 215
  • EBA son yazı_Sayfa_2.jpg
    EBA son yazı_Sayfa_2.jpg
    71.5 KB · Görüntüleme: 199
  • EBA son yazı_Sayfa_3.jpg
    EBA son yazı_Sayfa_3.jpg
    78.2 KB · Görüntüleme: 237
İlkokul, Ortaokul, Lise tü sınıflarda dersleri öğretmenler kendileri tanımlayacak. Ders saatlerinde ki güncelleme kaşdeş, öğretmen eş v.b. ders saatlerin çakışmasını minumuma indirmek. Yine de çakıanlar olacaktır.

Ekran Alıntısı.PNG

bu durumda 1 ders saatine yazılabilecek olan "şube sayısının yarısı" işlem limiti kaldırılmış mı olacak? diyelim 9.sınıflardan 10 şube varsa aynı saate 10 işlem açabilecek miyiz? yoksa yarısı kadar yani 5 işlem mi açılabilecek?

"Pazartesi – Cumartesi günleri dahil her gün 9 ders olmak üzere haftalık toplam 54 EBA Canlı Ders yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır."
Madde 2 de geçen bu ifadeye göre bir sınıfa günlük 9 derslik bir sınır var diye anladım ben.

Saçma olmuş, örneğin 5-8 için bir gün sabah diğer gün öğleden sonra... ortaokullar öğleden sonra olsun, liseler sabah... Ya da tam tersi.
Biyolojik saat diye bir şey var.

yav arkadas bu cocuklar ne zaman yemek yicek nasil nefes alacak. bir cougu gunde 7 saat telefon bilgisayar basina dikmenin anlami yok. 14:30 dan sonra nasil 7 saat ders islenir?

Acaba ben mi göremiyorum. Ben de Meslek Lisesinde görev yapıyorum ....

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    22.1 KB · Görüntüleme: 118
- Tüm öğretmenler(ilkokuldan lise seviyesindeki tüm öğretmenler) CanlıDersleri kendileri sisteme girecektir.

- İlkokullar, Ortaokullar ve MTAL'lerde görev yapan öğretmenler harici CanlıDers olarak EBA'ya giriş yapacaktır.

- MTAL dışındaki tüm lise türlerindeki öğretmenler EBA üzerinden CanlıDers planlaması yapacaktır.

- Okul idareleri, tablodaki saatleri (sınıf düzeyi ve 20 yaş altının sokağa çıkma kısıtının olmadığı saatleri) dikkate alarak öğretmenler için program oluşturup, öğretmenleri ile paylaşacaktır. Öğretmenler ise kendi programlarına göre CanlıDers planlamalarını yapıp EBA'ya işleyecektir.

- Okul idareleri, tablodaki saatleri (sınıf düzeyi ve 20 yaş altının sokağa çıkma kısıtının olmadığı saatleri) dikkate alarak öğretmenler için program oluşturup, öğretmenleri ile paylaşacaktır. Öğretmenler ise kendi programlarına göre CanlıDers planlamalarını yapıp EBA'ya işleyecektir.

Okul idarelerinin program paylaşacağı son resmi yazıda var mı ben mi göremedim. Kaldı ki bizim okul ne dışarı çıkacağı saatleri, ne cuma namazını ne de sınıf birleştirmek isteyen öğremenleri dikkate aldı. Rastgele program yaptılar. Sınıf birleştirme yapmak istiyorum nasıl yapacağım. Bizim idare niye böyle?

Ben şu an ebaya giriyorum( ortaokul) sadece harici canlı ders ekleme kısmı var. Normal ebadan canlı ders ekleme kısmı yok. Acaba idaremi atayacak dersleri

Resmi yazıdaki "EBA Canlı ders atamaları öğretmenler tarafından yapılacaktır." Ders saatlerini öğretmenler belirleyecektir anlamına geliyor mu? Yoksa ders saatlerini idare belirleyecek sadece işin angaryasını mı (yani EBA'ya işlenmesini mi) öğretmenler yapacak?
"Öğretmenlerimiz istenmesi durumunda 4 şubeye kadar şube birleştirme özelliğini kullanabileceklerdir." diyorsa o zaman idare nasıl program yapacak?

Harici canlı ders ekleme tarih ve şube bilgisi gelemiyor. Ben de mi sorun var yoksa genel mi?

arkadaşlar idarenin dağıttığı programa göre yapacağız biz. saatler denk gelmediği takdirde zoom vb. programla devam edeceğiz. yoksa diğer türlü kargaşa olma ihtimali büyük. bizim müdürle konuştuk mesela 4 sınıfı birleştirip 1 ders yaparsa öğretmen 1 saat ek ders alınır dedi. ders saatiniz ne kadarsa o kadar ders yapın bence.

Geri