EBA bizi yedi bitirdi. Alt tarafı bir şifre ve tercihler.

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
hatayı sorunu yazdım yardım istedim.

okul şifresi ile giriş yaptıktan sonra;

Kod:
... .......Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni......'yum. Öğrencilerimiz için EBa şifresi alamıyoruz. Sürekli olarak TC doğru ve öğrenciler aktif olmasına rağmen "Öğrenci Bulunamadı! Bu Öğrenci Okulunuzda Kayıtlı Olmayabilir veya T.C. Kimlik No Hatalı Olabilir." hatası alıyor ve öğretmen EBAları da işe yaramıyor. eba.gov.tr adresine öğretmen girişi yaptığımızda ise; öğrenci TC'si doğru olmasına rağmen  "Hata : EBA.006-Process error" hatası veriyor.  Acaba okulumuzun tüm öğrencilerinin EBA şifrelerini kurumsal eposta adresine gönderebilir misiniz? Öğrencilerimiz Kursa gelmek istiyor velimiz kolumuz bağlı. ......@meb.k12.tr

Aynı sorun bizi de yetirdi bitirdi. :(
Şifre veremiyoruz öğrencilere.
Öğrenci ekle dediğinde e-kurs modülünde arıyo buluyo. Ama o öğrenciye şifre veremiyoruz. EBA.006-Process error hatası veriyo.

ercinc98' Alıntı:
hatayı sorunu yazdım yardım istedim.

okul şifresi ile giriş yaptıktan sonra;

Kod:
... .......Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni......'yum. Öğrencilerimiz için EBa şifresi alamıyoruz. Sürekli olarak TC doğru ve öğrenciler aktif olmasına rağmen "Öğrenci Bulunamadı! Bu Öğrenci Okulunuzda Kayıtlı Olmayabilir veya T.C. Kimlik No Hatalı Olabilir." hatası alıyor ve öğretmen EBAları da işe yaramıyor. eba.gov.tr adresine öğretmen girişi yaptığımızda ise; öğrenci TC'si doğru olmasına rağmen  "Hata : EBA.006-Process error" hatası veriyor.  Acaba okulumuzun tüm öğrencilerinin EBA şifrelerini kurumsal eposta adresine gönderebilir misiniz? Öğrencilerimiz Kursa gelmek istiyor velimiz kolumuz bağlı. ......@meb.k12.tr

Sorun aynen devam ediyor... Hocam, size cevap gelip gelmediğini paylaşır mısınız?

Eba ya öğrenciler için de şifre belirleme ve şifre unuttum şeklinde bir menü konulması şeklinde öneride bulundum umarım yapılırdı kurtuluruz yoksa sürekli aynı sorun öğrenciler E okul ile iliskilendirilebilir e okula nasıl giriyorsa eba ya da ole girebilir

Neden yiyip bitiriyor hocam, sistemsel hata varsa, senin yapacağın birşey yok. Hele btr onayın gelmediyse direk sınıf rehber öğretmenlerine yönelt ben şu an öyle yapıyorum.

niye uğraşıyorsunuz sizi anlamıyorum...
++kurs açabiliyonuz mu, yok
++size bir artısı var mı, yok..
++4-5 ögrenciyle matçi fenci trkceci full para alıyor mu.. evet
++ 4-5 öğrenci gelmesine herkese tercih yaparak sebep olan sen misin, evet..
Ahrette davacıyım kardeşim...
işi ehline vermediğiniz için
yalaka müdürlere yalakalık yaptığınız için..
milletin parasını boşa harcadığnız bu işe alet olduğunuz için...
çok şey var yazmıyorum

Milletin dyk sını yapalım biz daha .
Bize dyk nerde. Dersin adı yok piyasada. Vermiyorum şifre mifre. Bana mı dert adamlara dyk gelecekmiş.
Öğrencilerin zaten umrunda değil.
DYK ya girecek öğretmen nasıl olsa bilişimci verir havasında.
DYK lar geçsin kimseyi şifresiz bırakmam evelAllah...

0 312 413 32 66 numaralı telefonu aradım.
Ölçme değerlendirmeden verdiler, bu numarayı.

telefonu açan bayan, kurulan komisyonlarda ilçe ve il mem 'lerin görüşleri doğrultusunda bir karar alındığını ve Bilişim DYK kursunun yetersiz başvuru aldığını ve çoğunlukla açıldıktan sonra kapandığı gerekçesi ile kapatıldığını dile getirdi.

Israrla diğer derslere (sınav dersleri dışındakiler) bizden daha fazla başvuru olmadığını söyledim. Bazı bölgelerde dediğiniz gibi olabilir dedi.

DYK bilişimle, halk eğitimlerde verilen mesleki bilgisayarı karıştırmamalarını istedim. Zorunlu olan Bilişim teknolojileri ve yazılım dersine paralel konularımız olduğunu kapatılmasının yanlış olduğunu söyledim.

Bu dönemlik yapılabilecek birşey olmadığını söyledi.

İşi yaptık gene arkadaşlar. Gelecek dönem gene sıkıntılar bizi bekliyor ve hatta bize özel AÇILMASIN genelgesi çıkarsa şaşırmayın.

Hata : EBA.006-Process error

Sizde de şifre verirken bu hatayı veriyor mu?

Vermesin eba şifresini. Çocuklar milletin açabildiği kursları seçebilsin diye derdi tasası bize mi düştü? Bırak kursu açan öğretmenler uğraşsın hocam!

hala ebayla uğraaşıyormusunuz.zümrelerinize destek olacağınıza bizi engelleyenlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    264.8 KB · Görüntüleme: 369
bu dyk olayında arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum dilekçe verilecekse kurs açmak istemiyor olmama rağmen dilekçemi de veririm. Ancak btr olup da madem dyk yok şifre de vermem başvuru da yaptırmam diyen arkadaşları da şaşkınlıkla izliyorum...
bu arada sistem düzeldi ama kaç gündür kafayı da yedirtti.

efsa' Alıntı:
bu dyk olayında arkadaşlara sonuna kadar katılıyorum dilekçe verilecekse kurs açmak istemiyor olmama rağmen dilekçemi de veririm. Ancak btr olup da madem dyk yok şifre de vermem başvuru da yaptırmam diyen arkadaşları da şaşkınlıkla izliyorum...
bu arada sistem düzeldi ama kaç gündür kafayı da yedirtti.

sifre vermek gorev taniminda var o mecbur ama kurs islemleri btr yi ilgilendirmez, parasini kim alacaksa o yapsin.

not: benimde kursla uzaktan yakindan alakam yok.

Fatih Projesi kapsamında fiber bağlantısı olan okulların eba bağlantıları üzerinde güncelleme yapılıyormuş, bu yüzden biz eba nın hiçbir yerine giremiyoruz.

evet haklısınız demek istediğim o zaten ama nasıl yapılacak diye yardım isteyen öğretmene de ben karışmam diyemeyiz herhalde rehberlik görevi dahilinde...

sistem hatalarina btr nin yapacagi bir sey yok, gorevi de degil zaten. Ben egitim verirken ciddiye alip gelmeyen ogretmenlerde kendileri cozsunler bir zahmet. Kusura bakmayin ama adam yerine konmadigimiz bir sistemde ben kendimden odun vermem.

Geri