e_posta grubu oluşturmak

Kodla Büyü

ozgul32

Site Gezgini
bu yıl 6. sınıflarda böyle bir konu var.yahooda grup oluşturabiliyoruz ama gruba katılmak için üyelik isteniyor.bu etkinliği nasıl yapmayı düşünüyosunuz?

ben bu konuda öğrencilere yahoo dan nasıl mail alabileceklerini gösterdim. gerekli yerleri not ettirdim. çünkü laboratuarda almaya çalışırsanız aynı IP den bu kadar ID alamazsınız gibi bir yazı çıkıyor.
sen grubu oluştur mesela ben kuresel diye bir grup oluşturdum. Öğrencilere bilgisayarı olmayanların derste, olanların ise evde mail alabileceklerini söyle. bir nevi ödev ver.her öğrenci bu mail grubuna yazı yazacak şeklinde söyle. İmkanlar doğrultusunda herşey ne yapabiliriz

hocam bildiğim kadarıyla grubu oluşturacak kişinin yahoo dan id si olması yeterli. yani gruba katılacaklar mynet hotmail gmail olabilir, farketmez. dolayısıyla siz kendinize bi tane alın. çocuklara ben geçen sene mynet ten derste aldırmıştım. ev ödevi pek mümkün değildi aslında benim çocuklarım açısından düşününce... mynet te ip falan sorun olmuyo aynı anda hepsi aldı. Kolay gelsin...

hotmailde yada yahoo grup oluştumak istiyorum örneğin öğrencilere ders notları falan göndermek için nasıl yapabilirim ?( tüm öğrencilerin aynı mail grubuna üye olması gerekiyormu?

Merhaba, bana göre en iyi çözüm http://mail-grubu.com/x/rf . :D
Mail-Grubu.com üç öğrenci tarafından yaratılmış ücretsiz ortak e-posta hizmetidir.
Genel amacı, ‘ortak bir mail grubu’ sorununu çözmesı, daha doğrusu öğrenci gruplarına yönelik ortak gelen kutusunun yaratılması.
Bence çok iyi bir fikir, gmailden daha yararlıdır, çünkü üyelerin her biri ortak gelen kutusunda kendi hesabıyla veya Facebook ile
giriş yaparak oturum açıyor.

Geri