E5 te radar??

Kodla Büyü

kily

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
istanbuldaki arkadaşlarıma bir sorum var. Ben istanbula bu sene geldim.

Cumartesi sabah saat 9 gibi eyüpten edirne yönüne E5 e çıktım ve sonradan gördüğüm radar 70 tabelalarına anlam veremedim trafik hızlı akıyordu bende bastım gittim. sanırım 90 -100 arası sürat ile seyrettim. radar cezaları aktif mi.??? ortalama hızı alan kameralar falan gerçek mi?

araba babamın üstüne ceza direk adrese mi gidiyor? 35 plaka araba ceza farklı illere de gönderiliyor mu? başına gelen varmı. şimdi bi korku sardı beni. kurallara dikkatle uyan biri olarak E5 de 70 le gitmek hangi mantığın ürünü anlamış değilim

kimse yok mu ya internnette konu ile ilgli resmen bilgi kirliliği var net bişey öğrenemedim bu yıl için 2011 de falan paso yazmışlar millete çok tepki olmuş

hocam ben hergün e5 i kullanıyorum gerçi her sabah ve akşam sıkışık olduğu için 90- 100 yapamıyoruz :lol: ama e5 de radar yok. buarada ceza araba kimin üzerineyse onun evine gider

valla hocam 2-3 ay öncesine kadar bende e-5 te sınırları zorladım ama herhangi bi ceza gelmedi...şimdi yeni başlayan bi uygulama varsa onu bilmiyorm...radarların çalıştıkların zannetmiyorm istanbulda çalışan eds bile çok az bildiğim kadarıyla sadece göstermelik tabelalar var...tabi bazı bölgelerde yakalarlrsa affetmiyolar...temde sözde eds var ama emniyet şeridi sürekli işgal halinde ...

srkn17' Alıntı:
valla hocam 2-3 ay öncesine kadar bende e-5 te sınırları zorladım ama herhangi bi ceza gelmedi...şimdi yeni başlayan bi uygulama varsa onu bilmiyorm...radarların çalıştıkların zannetmiyorm istanbulda çalışan eds bile çok az bildiğim kadarıyla sadece göstermelik tabelalar var...tabi bazı bölgelerde yakalarlrsa affetmiyolar...temde sözde eds var ama emniyet şeridi sürekli işgal halinde ...

ben başakşehir tarafında oturuyom gezmeye tozmaya arada GERÇEK istanbula doğru gidecez. çok bariz dikkat etmem gereken yerler varsa söylermisiniz. İstanbul çömezi olup cezaya düşmeyelim
:lol:

beyazgolge' Alıntı:
http://www.gib.gov.tr/index.php?id=771 içinizde şüphe varsa ceza olup olmadığını burada motorlu taşıt sorgulaması bölümünden görebilirsiniz

burda bişey yok da oraya ne zaman yansır ki varsa??

İstanbul'da taksici ve minibüsçüler hız-kırmızı ışık gibi kurallara uyuyorsa bilin ki orada denetim var. Onlar uymuyorsa denetim yok. Özellikle minibüsçüler kamera ile denetlenen ışıkları ezberlemiş sadece onlarda uyuyor diğerlerinde yeşil-kırmızı-sarı farketmeden basıp gidiyorlar.

ewer radar tabelası var, ama radar yok. yeni koydular o tabelaları bence yakında radarlarıda koyarlar. ama her ihtimale karşı ben taksicileri takip ediyorum. onlar basıyorsa yoktur :)

Bende Ankarada anlam vermemiştim... 70 tabelasına, 1 ay sonra anlamlandırdım. 84 le radara girmişim, mobeseden çekilmiş pozlarımı :) 115 tle hediyesiyle (%20 indirimli ödedim) gönderdiler.
Merak etmeyin, eğer ceza yemişseniz kullandığınız otonun sahibi kimse, onun MERNİS deki adresine geliyor. İkametgahınıza gelir..

Birde ay sonlarında ceza kesilme oranı nedense artıyor..

Geri