E-ticaret sistemi hakkında bilgi ve tecrübesi olan var mı?

Kodla Büyü

ikuru

Aktif Üye
Arkadaşlar, özellikle e-ticaret sistemi kurmuş, sanal pos entegreli sistemler oluşturmuş, hazır ve ya kendi kodlama yapmış arkadaşlar bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Hangi sistemi kurmalı?,
    Kendi kodlamamız güvenlik açısında zaafiyet olur mu? SSL bizi nereye kadar korur? Bankalar site kodlamasına dikkat ediyor mu? php üzerinden sanal pos çekimi kendi kodlayan var mı? (taksitli vs.)
    Opencart, proticaret ne kadar güvenli?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler...

ikuru' Alıntı:
Arkadaşlar, özellikle e-ticaret sistemi kurmuş, sanal pos entegreli sistemler oluşturmuş, hazır ve ya kendi kodlama yapmış arkadaşlar bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
    Kendi kodlamamız güvenlik açısında zaafiyet olur mu? SSL bizi nereye kadar korur? Bankalar site kodlamasına dikkat ediyor mu? php üzerinden sanal pos çekimi kendi kodlayan var mı? (taksitli vs.)

hocam merhaba , bende senin gibi çok araştırdım sonunda da php tabanlı bir yazılım kiralamaya karar verdim. çünkü kendin yazmaya kalksan zaman lazım , sorun oluştuğunda ilgilenmen lazım. 12 taksitle 1 yıllığına kiraladığım bir sistem için sözleşmemi yaptırdım. 3 aydır da eticaret sitemden çok iyi satışlar elde ediyorum. kampanyaları varmış özgün tasarımımı da yaptılar. ben de şöyle olsun böyle olsun diye yönlendirdim tabii. sanal pos entegrasyonu için de özel bir şey yaptırmadım. çalışmak istediğim tüm bankalar ile sistemleri uyumluydu gittim bankayla görüşüp onay kodunu aldım. SSL gelince en güvenli koruma sistemi, çünkü bilgileri girdiğimiz anda farklı bi kanaldan ulaştığı için hiçbir sorun teşkil etmiyor. sitemi yaptırdığım yer www.rgsyazilim.com bi ara görüş onlar daha iyi bilgilendirirler kardeşim.

Hocam teşekkür ederim, biraz düzenlemeyle oluşturduğum lpgyedekparca.com var satış yapıyorlar, şimi o sistemi biraz geliştirip kendim mi yapsam yoksa, hazır mı alsam bilemedim ama sizin tavsiyenizle ilgileneceğim, tekrar teşkkürler...

Garantinin sanal pos hizmeti var. Web sitesinde de inceleyebilirsin. Sitenin içerisine entegre etmelisin. birde site için SSL sertifikası alman lazım. Tabi ki server hizmeti aldığın firmanın güvenliği sağalyabilecek yeterlilikleri de önemli e ticarette.

Bende çok araştırdımdı, lakin henüz faaliyete geçemedim.

Kişisel kanaatim, bir ticaret işine gireceksen piyasada bu tarz siteleri 1000-2000 lira arası kaliteli bir biçimde yapıyorlar. Konsantrasyonunu ve enerjini site için değilde diğer işler için kullanman.

Tecrübelerini bizimle paylaşman bize de yol gösterici olacaktır.

ödeme bildirim formu olan kredi kartı olmayan bir satış sitesi asp.net ile hazırlıyorum bakalım ne zaman bitecek :) görsel eğitim setlerini almanızı tavsiye ederim

ben ilk önce sağlam bir e-ticaret yazılımı olan cs-cart ı lisanslı alıp kullandım. 3 Ayın sonunda benim daha profosyonel iş yapmam gerektiğini anlayıp hazır sistemlere geçtim. eticaret.com u tavsiye ederim. Türkiyedeki hazır sistemlerin en iyi diyebilirim. Değişik zamanlarda kampanyaları oluyor. Pazarlıkta yapabilirsin.

Artı yanları
Tüm banka entegrasyonları var. Sanal pos, 3d secure, mobil ödeme, banka anlaşmaları olduğundan hiç uğraştırmadan sanal pos alma imkanı, muhasebe programlarıyla entegrasyon, gibi yüzlerce özellik.
Eksi yanları
Her hazır eticaret sitesinde olduğu gibi çalışmayı bırakırsanız size bir şey kalmıyor. Sanal poslar kalıyor gerçi. :)

hocam yukarıdaki arkadaşların söyledikleri doğru e-ticaret sistemi almak daha mantıklı ama o kadar bütçem yok derseniz joomla tabanlı bir site kurup üzerine virtual mart ekleyebilirsiniz. virtual mart ın üzerine sanal pos eklenebiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. sanalpos ta da bankalar tabiri caizse 40 dereden su getirtiyorlar adama. artı ssl almanız lazım tabiki.

ödeme sistemi için payu yu incele derim. Bütün bankalarla uyumlu sanal pos hizmeti veriyorlar

ikuru' Alıntı:

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla eticaret web sayfası yapacaksınız. Öncelikle sistem konusunda deneyim ve bilginiz hangi programlama dili üzerine kurulu ise o sistemi kurabilirsiniz. eticaret te deneyim çok önemlidir daha önce bu tarz bir projede yer almadıysanız tabiki kendi kodlamanız zaafiyet yaratacaktır. SSL sertifikası kişisel bilgiler veya Kredi kartı bilgileri gibi başkalarının eline geçmesini istemediğin bilgileri şifrelereyerek bankaya veya hangi sistemle çalışıyorsan oraya iletmektedir. Bankalar site kodlamasına ulaşamaz zaten hali hazırda sanal pos entegrasyonu için hazır kodlar banka tarafından verilmektedir. tabi bunlar ilk etap bilgiler daha sonrası ve takibide var ben artık yoğunluğumu işe verebilmek için şu firma ile çalışıyorum http://www.rgsyazilim.com/ fiyat ve destek konusunda sıkıntı yok tavsiye ederim

E-ticaret için çok yüksek bütçeniz yoksa yazılım kiralama yoluna gidebilirsiniz. Ama e-ticaret sitesi hizmeti alacağınız firmadan, çalışmayı bıraktığınızda tüm verilerinizi alabileceğinize dair taahhüt alın.
Bankalar SSL sertifikası olmayan sitelere sanal pos vermiyor. SSL sertifikasını SSL net'ten alabilirsiniz. E-ticaret sitelerinde bankalar 128 bit ssl sertifikası kullanılmasını talep ediyor zaten artık neredeyse 128 bit şifreleme desteklemeyen ssl yok gibi. SSL için https://www.ssl.net.tr/ssl sayfasına bakabilirsiniz.
Opencart ile eticaret ucuz ama teknik bilginiz yoksa risklidir, proticaret ise para tuzağıdır (site bedava, ihtiyaç duyulan tüm mobüller fahiş fiyatlı)
RGS Yazılım ile ilgili bilgi yok ama fiyatları uygun.

Geri