E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
sertokus' Alıntı:
Ademola hocam acaba sertifika yükleme işlemini yapmamız gerekiyor mu? Ben bunu 6-7 ay önce indirdim aynı bu konu başlığı altından (yeni yani) o zaman sertifika yüklü değildi. Acaba şuan yüklü mü?
Yani o zamandan bu zamana bi güncelleme oldu mu? Değişiklik var mı? Yoksa aynı link mi?

ben indireli 3 hafta oldu sertifika yüklü değildi hocam

Arkadaşlar ben daha önce böyle bir yöntem hiç kullanmadım. Acronisle açıp imajı öyle atardık. Acaba şimdi bu yöntemle MB_USB programı ile menüyü oluşturduktan sonra "w10_1511faz1faz2_full_b1_s1_v1.tib" isimli imajı ve "ATI16.ISO" yu direk kopyala yapıştırla flash' a mı atıyoruz?

kaanrevan' Alıntı:
Arkadaşlar ben daha önce böyle bir yöntem hiç kullanmadım. Acronisle açıp imajı öyle atardık. Acaba şimdi bu yöntemle MB_USB programı ile menüyü oluşturduktan sonra "w10_1511faz1faz2_full_b1_s1_v1.tib" isimli imajı ve "ATI16.ISO" yu direk kopyala yapıştırla flash' a mı atıyoruz?
evet hocam. ati16.iso images klasörü altında olmalı sadece.

Hocam imajı yükledim ama
bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir
şeklinde bir uyarı var. Nedir bu uyarı. Nasıl kaldırabiliriz. Teşekkürler.

zerziv' Alıntı:
Hocam imajı yükledim ama
bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir
şeklinde bir uyarı var. Nedir bu uyarı. Nasıl kaldırabiliriz. Teşekkürler.

Regedit ile yapılan değişiklikler bu uyarıyı veriyor. Duvar kağıdını nasıl değiştirilir anlatmıştım Windows update ise hizmetler den durdurdum size ne lazım

Arkadaşlar her program kuruluşunda şifre sormasın istiyorum

şifreyi nasıl kaldırabiliriz bulamadım sayfaları da okudum ama denk gelmedi

yardımcı olabilecek var mı acil

Yönetici hesabından her zaman parola gerektiri iptal edip, güvenlik düzeyini minimuma indirince sormadı yaptım galiba.

Arkaplanı düzrenk yapıyorum ama resmi değiştiremedim,(gpedit.msc ayarlarını yapılandırılmadı yaptım)
değiştirmem lazım ona yardımcı olabilecek var mı ?
hkey current user dan karatahta yı siliyorum yine olmuyor
:)

ademola' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar,2 gündür ademola hocamın hazırladığı imajı maalesef faz1 tahtaya yükleyemiyorum.Tamamlandı görünüyor fakat ilk açılışta win 7 pardus seeçeneği geldi açılmadı.Ben de win 7 flashla tahtayı başlatıp win re ve sistem birimi bölümlerini disk seçeneklerinden sildim.Tekrar yükledim yine olmadı.Ben de şimdi yine orjinal win 7 kuracağım.Sizden ricam bir arkadaşımız bu kurulumu rüfusla ve ya başka bir başlatma flash disk programıyla özet geçerse tekrar aynı hataları yapmayalım.

hocam acronisle imaj atarken C bölümünü active olarak işaretlemediniz sanırım resimlerde var.
Adem hocam birkaç tahtaya imajı sorunsuz yükledim ama bazı tahtalarda yukarda crazyboss hocamın dediği gibi sorun çıkıyor yüklemiyor. Bu C bölümünü aktive ettiğim halde oluyor deleting partition da ilerleme olmuyor hata veriyor. kapatıp açınca win 7 pardus ekranına dönüyor

Ekli dosyalar

• 20161107_1455581.jpg
    20161107_1455581.jpg
    434.2 KB · Görüntüleme: 347
halince' Alıntı:
ademola' Alıntı:
crazyboss' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar,2 gündür ademola hocamın hazırladığı imajı maalesef faz1 tahtaya yükleyemiyorum.Tamamlandı görünüyor fakat ilk açılışta win 7 pardus seeçeneği geldi açılmadı.Ben de win 7 flashla tahtayı başlatıp win re ve sistem birimi bölümlerini disk seçeneklerinden sildim.Tekrar yükledim yine olmadı.Ben de şimdi yine orjinal win 7 kuracağım.Sizden ricam bir arkadaşımız bu kurulumu rüfusla ve ya başka bir başlatma flash disk programıyla özet geçerse tekrar aynı hataları yapmayalım.

hocam acronisle imaj atarken C bölümünü active olarak işaretlemediniz sanırım resimlerde var.
Adem hocam birkaç tahtaya imajı sorunsuz yükledim ama bazı tahtalarda yukarda crazyboss hocamın dediği gibi sorun çıkıyor yüklemiyor. Bu C bölümünü aktive ettiğim halde oluyor deleting partition da ilerleme olmuyor hata veriyor. kapatıp açınca win 7 pardus ekranına dönüyor

hocam ram bellek arızası yada hdd de bad sector var. tekrar deneyip başarılı olabilirsiniz. imajla yada yaptıklarınızla alakalı bir durum değil, makinenin kusuru.

halince' Alıntı:
Birkaç defa denedim hocam bugün tekrar deneyeyim
Elektrik kesintisi sebebiyle bad sector oluşmuş olabilir hdd de

Multiboot menüde hdd regenerator bad sector repair programı vardı onunla tarayabilirsiniz diski

Ademola hocam Bu şekilde kullanabileceğimiz

windows 7 tüm seriler (tüm tahtalar ve pcler için)
ayrıca xp var mı sorunsuz kullabileceğimiz

yani ayrı ayrı taşımaktan sıkıldık usb'leri

Bir bilgisayara takıyoruz removable falan sonra uğraş dur tekrar

Var mı bir öneriniz

SeA_' Alıntı:
Ademola hocam Bu şekilde kullanabileceğimiz

windows 7 tüm seriler (tüm tahtalar ve pcler için)
ayrıca xp var mı sorunsuz kullabileceğimiz

yani ayrı ayrı taşımaktan sıkıldık usb'leri

Bir bilgisayara takıyoruz removable falan sonra uğraş dur tekrar

Var mı bir öneriniz
Hocam acronis ile yedekler alarak dediğiniz gibi kullanabilirsiniz. benim paylaştığım sistemdeki acronis 2014 universal restore destekli. Onunla yapacağınız backup recovery işlemleri tüm pc ler için ortak imaj oluşturuyor

bir flaş içine birden fazla imaj atıp o şekilde kullanabiliriz onu mu diyorsunuz hocam.

acronis 2014 universal ile aldığımız yedekler tüm bilgisayara uygulanabiliyor yani doğru mu anladım ?

SeA_' Alıntı:
bir flaş içine birden fazla imaj atıp o şekilde kullanabiliriz onu mu diyorsunuz hocam.

acronis 2014 universal ile aldığımız yedekler tüm bilgisayara uygulanabiliyor yani doğru mu anladım ?
Evet
Ve
Evet :) acronis universal restore yi araştırın isterseniz

Hocam duvarkağıdı meselesi

Yönetici olarak gpedit.msc çalıştırıldı

yönetim şablonları> denetim masası> kişiselleştirme > masaüstü arka planını değiştir engelle şeklinde girdim etkin olarak işaretliydi

Ben onu yapılandılmadı yaptım çıktım.

yönetici hesabından da kontrol ettim şu an yapılandırlmadı olarak görünüyor ancak düz renk yapabiliyorum ama duvar kağıdını resim olarak değiştiremiyorum çözümü var mı bir yeri atlıyor muyum?

@ademola hocam nerde hata yapıyorum
düz renk yapabiliyorum ama resim olarak değişmiyor

ademola' Alıntı:
SeA_' Alıntı:
@ademola hocam nerde hata yapıyorum
düz renk yapabiliyorum ama resim olarak değişmiyor
etkin olarak yapılandırıp dilediğiniz resmi duvar kağıdı yapabilirsiniz...

Masaüstü arka planını engelle yapınca

Kişiselleştirme alanındaki gözat sekmesi bile kilitleniyor

devre dışı bırakıldı yapıyorum sadece düz renk oluyor resmi değiştiremiyorum

6 part vardı ve birkaç dosya daha. hepsini indirdim de ne nasıl kullanılacak çözemedim. Mesela bu 6 partla flası nasıl imaj yüklemeye hazır hale getireceğim. bir partı çıkar deyince otomatik olarak hepsi iner tek dosya olur sanırdım vestelin imajına benzer ama öyle olmadı .tib uzantılı bir dosya var her birinde.

mb_usb.exe ile flash belleği hazır hale getirdim, indirdiğim 6 part dosyayı rarlı halde mi atmalıyım yoksa çıkarıb tib şeklinde mi atmalıyım. usbmenu içerisine atmalıyım herhalde. bunun dışında ne yapmalıyım arkadaşlar? Tahtayı açıp o şekilde mi yükleyeceğim yoksa vestel imajını yükler gibi mi?

azimli47' Alıntı:
mb_usb.exe ile flash belleği hazır hale getirdim, indirdiğim 6 part dosyayı rarlı halde mi atmalıyım yoksa çıkarıb tib şeklinde mi atmalıyım. usbmenu içerisine atmalıyım herhalde. bunun dışında ne yapmalıyım arkadaşlar? Tahtayı açıp o şekilde mi yükleyeceğim yoksa vestel imajını yükler gibi mi?

Hocam tib şeklinde atacaksın istediğin yere at zaten kurarken dosya yolu soruyor ben herhangi bir klasör içine atmadım. USB MENU klasörü olduğu gibi kalsın ama IMAGES klasörünü içinde ATI16 imajı ile birlikte flashın içine atmayı unutma. Kurarken de ilk açılıştan itibaren f7 veya f8di sanırım sürekli bas küçük mavi pencere gelecek oradan flash belleği seç. Seçtikten sonra kurulum menüsü gelecek 5. seçeneği seçeceksin. Resim olarak bendeki flashı ekledim. Resimde seçili olan klasörler ve tib dosyası olması yeterli ben kurulumdan sonra başka şeyler de atmıştım program yüklemek için onların olması gerekmiyor tabi :+1:

Ekli dosyalar

• 222.jpg
    222.jpg
    180.9 KB · Görüntüleme: 545
imajı bir tahtaya kurdum ama etkinleştirmeyi başaramadım, kendi mobil hattan denedim yine olmadı, neden olmuyor acaba

hasangld' Alıntı:
imajı bir tahtaya kurdum ama etkinleştirmeyi başaramadım, kendi mobil hattan denedim yine olmadı, neden olmuyor acaba
faz1 mi 2 mi. gatherosstate ile xml yedeği almış mıydınız?

ademola' Alıntı:
hasangld' Alıntı:
faz1 mi 2 mi. gatherosstate ile xml yedeği almış mıydınız?
hocam arkadaşla benzer sorunu bende yaşıyorum ancak ben sizin imajı kullanmadım (bu arada faz 2) microsoft un sitesinden iso yu indirdim sıfırdan kurdum, yani yükseltme yapmadım siz yapı 1511 ile birlikte otomatik olarak key i okur demiştiniz ama malesef olmadı, bu sefer yükseltme yaparak kurdum etkinleştirdi, sonra imajını alıp diğer tahtalara attım onlarda etkinleştirmedi başka bir tahtaya imaj atmadan önce bu sefer gatherosstate yöntemini sizin anlattığınız şekilde kullandım ama yine etkinleştirmedi, telefondan internete girdim yine olmadı. İlginç bir durum.

Geri