E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
arkadaşlar doyayı indirmek için okuldan cloud.mail.ru adresine giremiyorum. ip adresi ve dns'yi otomatik alıyor. bir çözümü olan var mı?

Hocam bizim faz2 ETlerden birinin dokunmatiği bozuldu kameralar ışık vermiyordu eba imajına geri döndük çalıştı biraz sonra tekrar gitti servis çağırdık win10 yüklemek garanti dışı bırakır dediler yinede yaptılar. kameralardan bir tanesi bile bozulsa hepsini değiştiriyorlarmış. Driver kaynaklı sanırım, sordum vestel nisanda w10 driveri çıkaracakmış o zamana kadar eba imajlarına geri dönüyoruz belki driver sorunu buna sebep oldu o yüzden ebaya dönüyoruz. lakin w10 etkinleştirmelerini yaptık :+1:

hocam driver donanımı bozar mı ? ısınan bir parça olsa belki ??? neyse aynı sorun bizde de oldu 1gun calısıp diğer gun calısmıyordu. kameraların ışıgı yanmıyordu. adam geldi sadece ara usb kabloları değiştirdi kameralar aynı 2 aydır sorunsuz çalışıyor hepsi w10 ayrıca bozulanlar 2 tane faz2 idi. bana da dedi w10 garanti dışı oluyor vs. dedim windows update yüklüyor ben ne yapayım :D güncellemeler öneriyor çocuklar onaylıyor hooop w10 ( bu bir gerçek.) tabi ben cocuklara bırakmadım kendim geçirdim rahat ettim ;) şubatta vestel w10 imaj yayınlayacak diye bende duydum yeni pardus u bekliyorlarmış.

Bozulduğunu onlar söyledi bence de driver donanımı bozmaz ama kendi içinde çakışma bloke edebilir. Aynı şekilde kablo ile de çok alakalı olduğunu düşünmüyorum sök tak yaptılar çalıştı sonra tekrar aynı o yüzden değiştiler. Eba imajı yüklendiğinde kamera ışıklarının tekrar yanması kafada soru işaretleri oluşturdu olay bu şimdilik sıkıntı yok.

Adem Hocam okuldaki Etkileşimli Tahtalara sizin paylaşımda bulunduğunuz imajları attık, Win10 yüklü şu durumda ve herşey stabil iki ET dışında. Dediğiniz üzere gatherosstate.exe dosyasını Win7 kurulu tahtalarda çalıştırıp Geniue Ticket dosyasını da sizin söylediğiniz kısma attık. 10 tane Etkileşimli Tahtada etkinleştirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti yalnız 2 tahtada etkinleştirilmedi yazdı. Bu sorunu nasıl giderebiliriz.

vuralserkan44' Alıntı:
Adem Hocam okuldaki Etkileşimli Tahtalara sizin paylaşımda bulunduğunuz imajları attık, Win10 yüklü şu durumda ve herşey stabil iki ET dışında. Dediğiniz üzere gatherosstate.exe dosyasını Win7 kurulu tahtalarda çalıştırıp Geniue Ticket dosyasını da sizin söylediğiniz kısma attık. 10 tane Etkileşimli Tahtada etkinleştirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti yalnız 2 tahtada etkinleştirilmedi yazdı. Bu sorunu nasıl giderebiliriz.
yeniden w7 imajı atın windowsun etkinleşmiş oldugunu kontrol edin ve tekrar xml oluşturun. w10 imajını tekrar atıp deneyin. 10 tane olduysa o 2 sine özel bir durum vardır. deneme yanılma ile çözebilirsiniz.

ETkıllanici hesabının şifresiyle, Microsoft hesabıyla oturum açmak istiyorum. Şifreyi kabul etmiyor. Başka bir admin şifresi olmalı sanırım. Win10 güncelleme, program kurma işlemlerini hallettim. Bunda takıldım.

ben denemedim ama öğrenciler etkullanıcı ile bile microsoft hesabıyla yani kişisel hotmail hesaplarıyla oturum açabiliyorlardı. bunu bilmeden yapıyorlarmış, mağazadan oyun indirmek için hotmail hesabıyla giriş yapıyorlarmış ve böylece etkullanıcı microsoft hesabına dönüşüyordu. (1.imajda) ve tahta açılışında bu hesabın şifresini istiyordu. buyuk sıkıntı doğuyordu. bu yuzden ben 2. imajımda mağazayı ve bazı mağaza uygulamalarını sildim. bir sonraki imajımda microsoft hesabıyla oturum açmayı tamamen kapatacağım.

http://community.spiceworks.com/how_to/ ... erver-2012

Hocam çökmüş bir faz1 tahtaya direkt Win 10 imajını kurdum, windows etkinleştir hatası geldi ertesi gün doğal olarak. Bunun çözümü yokmudur. İlla ki win7 kurup ilk mesajdaki işlemleri yapmak zorundamıyız?

aliriza61' Alıntı:
usbmenu içersine ATI16 kod satırına ulaşmam gerek o kısmı çözemedim

aşağıdaki satırlar usbmenu.lst de var.
#6 =========================================================================

title Acronis 2016 WinPe - ISO\n TRUE Image 2016 ve Disk Director 2012
# http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=159142
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set ISOFILE=/IMAGES/ATI16.ISO
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

zul06' Alıntı:
Adem hocam cloudmail.ru 4 gb den fazlasını indirmeye izin vermiyor bunu nasıl aşarız.
yeni mi başlamış bu uygulama önceden böyle birşey yoktu. meb engeline takılmıyor idm ye izin veriyor diye burayı kullanmıştık biz.

meb engeli geldi 2 3 ay önce, şimdi de bu varsa yeni bir site lazım :)

Merhaba Adem hocam, öncelikle emeğinize sağlık, bir kaç sorum olacaktı, deepreeze veye buna benzer program imaja dahilmi, bir de faz 1 lerde resimde görüldüğü gibi aktive etmeniz lazım demişsiniz, resimi göremedim ve anlayamadım, teşekkürler

baris52' Alıntı:
Merhaba Adem hocam, öncelikle emeğinize sağlık, bir kaç sorum olacaktı, deepreeze veye buna benzer program imaja dahilmi, bir de faz 1 lerde resimde görüldüğü gibi aktive etmeniz lazım demişsiniz, resimi göremedim ve anlayamadım, teşekkürler
deepfreze vb yok bence gerekte yok. 6 aydır kullanıyoruz virüs sorunumuz yok, usb disk security iş görüyor.

Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)

file.php

arkadaşlar merhaba.ortaokullarda faz 2 tahtalar kuruldu biliyorsunuz. cihazlar olağanüstü. 1 e göre çağ atlamış gibiler. okulumuzda bilişim öğretmeni yok ingilizce öğretmeni olarak ben ilgileniyorum. neyse meseleye gelelim tahtanın birinde windows başlamıyordu. sıfırlama yaptım. yine olmadı. başka cihazdan acronisle imaj aldım yükleme yaparken new location kısmına gelince tahtanın yerel disk sürücüsünü görmüyor sadece taşınabilir harddiski görüyor. bende windows kurulumu yapıp sıfırdan yüklemeye karar verdim. kurulumda partitionda bölümlerde windows bu diske yüklenemez hatası verdi. ctrl-shift-f10 la komple sildim. acronisle diğer tahtadan aldığım imajı sorunsuz yükledim ama bu sefer yeniden başlayınca işletim sistemi bulunamadı hatası verdi. en son çare windows 10 yükleyip bir yandan da eba da ki iso imajını indirilirken öylece bıraktım. sorum şu : recovery partitionla beraber başka tahtadan full back up alsam mevcut partitionlarla uyar mı? yoksa direkt ebadan indirdiğimi mi yüklemeliyim? ne yapmamı önerirsiniz?

hocam siz normal kurulum yapmışsınız ama faz2 tahtalarımız uefi kurulum destekliyor bu yüzden "işletim sistemi bulunamadı hatası verdi."

elinizdeki tahtalardan birinin full disk imajını alıp problemliye atabilirsiniz.

hocam teşekürler cevap için? imaj yüklemeden önce yüklemeden harddiskin bölümlerini silmeli miyim?

Geri