E.T. Win10 Faz1 ve Faz2 için ortak acronis imajı

Kodla Büyü
Arkadaşlar imajı indirmeye çalıştığımda indireceğiniz dosyanın boyutu 4gb den fazla olamaz diyor. Cloud. mail e uye oldum ama yine aynı sorunla karşılaştım.

ilçe koordinatörü win 10 yükseltmesini istedi.
paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum ademhocam .
Bazı sorularım var size :

faz 2 tahtalara gömülü olarak geldiği için bu imajı direkt kurabiliriz değil mi hocam ? xml dosya oluşturmaya faz2 de gerek yok .

bu imajı kurduktan sonra üstüne atak kurup çalıstıran oldu mu ?

win10 atakta sorun çıkartıyor mu?

akıllı tahtaları kilitlemenin atak haricinde bir yolu var mı ?

44 tahta 130 öğretmen atak kurmak çok zor ve zahmetli olacak gibi geliyor.

sadece tahtaları gezip win 10 a yükseltmek bile çok zaman alacak ...

sizin imajı kurup win 10 etkinleşirse kendi yedeğimizi alıp onu da bütün tahtalara kurmak istiyorum .

panacea' Alıntı:
Arkadaşlar imajı indirmeye çalıştığımda indireceğiniz dosyanın boyutu 4gb den fazla olamaz diyor. Cloud. mail e uye oldum ama yine aynı sorunla karşılaştım.

evet böyle bi uyarı veriyor partları ayrı ayrı indirmek gerekiyor.

elitbote' Alıntı:
ilçe koordinatörü win 10 yükseltmesini istedi.
paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum ademhocam .
Bazı sorularım var size :

faz 2 tahtalara gömülü olarak geldiği için bu imajı direkt kurabiliriz değil mi hocam ? xml dosya oluşturmaya faz2 de gerek yok .

bu imajı kurduktan sonra üstüne atak kurup çalıstıran oldu mu ?

win10 atakta sorun çıkartıyor mu?

akıllı tahtaları kilitlemenin atak haricinde bir yolu var mı ?

44 tahta 130 öğretmen atak kurmak çok zor ve zahmetli olacak gibi geliyor.

sadece tahtaları gezip win 10 a yükseltmek bile çok zaman alacak ...

sizin imajı kurup win 10 etkinleşirse kendi yedeğimizi alıp onu da bütün tahtalara kurmak istiyorum .

1. xml e gerek yok s-biosdaki serino ile etkinleştirme yapabilirsiniz. ancak bu işlem için mebin fiber hattı engelliyor özel internet yada cep telefonu internetini paylaşmak gerekiyor. meb microsoftun aktivasyon sunucularını engelledi bu sertifika ile. tüm güncellemeleri yaptıktan sonra cep internetini paylaşırsanız 1-2 mb ile kurtarırsınız :) yoksa güncelleme indirmeye başlıyor :) hertahta için bunu 1 kereye mahsus tek tek yapmanız gerekecek maalesef. aynı tahtaya sonraki imajlarda buna gerek yok.
2. atak win10da çalışıyor ancak çoklu masaüstü ekleme ile öğrenciler atak ı atlatabiliyormuş. şunu denedim sorun yok. guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/yeni-etkilesimli-tahta-koruma-sistemi-t151492.html

3. tüm güncellemeleri yaptıktan sonra kendi imajınızı oluşturmanız daha iyi olur. epic pen i de güncelleyin mutlaka :)

sizin imajı kurdum hocam. faz2 tahta açıldı. bazı sorunlarım var

ses driver ı kurulu gibi ama çalışmıyor ses çıkmıyor. işlemci amd .

xml ile ve meb hattından etkinleşme olmadı ama kendi cep netimle hallettim etkinleşti tahta. sağolun

bide c yi yedekledik ama c nin boyutu önceden 100 küsür gb iken şimdi 87 gb kaldı. acroniste mi bi hata yaptım . sizde c nin boyutu ne kadardı ?

elitbote' Alıntı:
sizin imajı kurdum hocam. faz2 tahta açıldı. bazı sorunlarım var

ses driver ı kurulu gibi ama çalışmıyor ses çıkmıyor. işlemci amd .

xml ile ve meb hattından etkinleşme olmadı ama kendi cep netimle hallettim etkinleşti tahta. sağolun

bide c yi yedekledik ama c nin boyutu önceden 100 küsür gb iken şimdi 87 gb kaldı. acroniste mi bi hata yaptım . sizde c nin boyutu ne kadardı ?
disk yönetiminden diski genişletebilirsiniz. acronis normalde disk boyutunu otomatik ayarlar büyütür yada küçültür hedef diske göre.

ademola' Alıntı:
http://link.tl/B4O9 yeni imaj, bunu tavsiye ederim.

Öncelikle w10 lisans meselesini anlatayım; biliyorsunuz w7 ve 8.1 den ücretsiz yükseltme yapılabiliyor.
Ancak normal format yada imaj atmadan önce 1 kereye mahsus Windows çalışırken yükseltme yoluyla w10a geçmemizi istiyor Microsoft.
Her makineyi tektek güncelleme yoluyla w10a geçirmek bizi yorar. Bununda pratik bir yolu var.
Etkileşimli tahta çalışır durumda iken gatherosstate.exe isimli dosyayı masa üstüne atıp çalıştırıyoruz. Bize 10sn sonra yine masaüstünde bilgisayarın donanımları ve etkinleştirme ile alakalı bir xml oluşturuyor. GenuineTicket.xml (her bilgisayar için tek tek özel oluşturulmalı)
Bu xml dosyasını flash belleğe yada d sürücüsüne kaydedin. İmajı atın , az sonra tarif edeceğim şekilde acronis ile imajı atınca 10dk sonra masaüstü gelecek.
Bilgisayar açılınca yedeklediğimiz GenuineTicket.xml dosyasını aşağıdaki klasöre kopyalayıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. İnternete bağlanınca aktivasyon gerçekleştiğini göreceksiniz.
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

Bu arada imajı faz 2 bir tahtadan alıp faz1de de çalışacak şekilde düzenledim. Faz2 de samil hocanın EBA üzerinden paylaştığı imaj üzerine yükseltme yaptım.

duvarkağıdı yok arkadaşlar w10a yükseltirken bir şekilde kilitlendi ve siyah oldu değiştiremiyorum da nasıl düzeleceği hakkında şuan bir fikrim yok. zira siyah olması benim işime geldi, beyaz göz yoruyor, öğrencilerin değişik değişik duvarkağıtlarındanda kurtuldum :)

imaja ek olarak PDF Annotator full eklendi. netsupport school yüklendi. client imajın içinde herhangi bir bilgisayara admin konsolunu kurarsanız tahtaları görürsünüz.
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/nss-11-00-7-orijinal-turkce-full-son-surum-t104355.html

administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var.
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

pardus sanal makinesi faz 2de aynen çalışacak ama faz1 de çalışmayacaktır. pardus D'de 10gb yer kapladığı için arşive almadım.

Acronis ile geri yükleme flash belleğimizi hazırladıktan sonra acronisi başarılı bir şekilde boot ettiğimizi varsayıyorum.
Ana ekrandan recovery - my disk diyerek usb de bulunan yedeğimizi seçiyoruz.
Faz 2 için bir ayar yapmaya gerek yok c: Windows bölümünü olduğu gibi aynı yerine recovery ediyoruz.
Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)

http://link.tl/B4O9 yeni imaj, bunu tavsiye ederim.

http://link.tl/B4Ow (eski)

7part. 13gb %3 kurtarma kaydı var. bozukpart inerse winrar ile onarabilirsiniz.
dosyaları çıkardıktan sonra 16gb flash a ihtiyacınız olacak,
1. adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz. (acronis içinde hazır)
2. adım olarak imajı usb ye kopyalıyoruz.

file.php

Acronis dokunmatik

Acronis kullanımı resimli
Acronis kullanımı resimli 2

siyah duvar kağıdını değiştirmek için gerekli ayar:

:+1:

Adem hocam faz1 tahtaya imajı yükledim. genuine ticket yapmamıştım. Başka faz1 tahtadan xml alsam etkinleştirme yapabilir miyim? ya da W10'u etkinleştirmek için ne yapmalıyım? :roll:

win10 yedeğinizi tahtalara kurdum ve etkinleştirdim hocam. Kullanımda şöyle bir sıkıntı oldu. Aynı imajı bütün tahtalara atmama rağmen dokunmatik bazılarında hata veriyo.
Dokunmatik ilk dokunuştan sonra kendi hareket ediyo , simgeler kayıyor , bi alanı seçsek daha geniş bi alana kaymaya başlıyor. Bazı tahtalar tozlu diye sildim özellikle köşeleri silince dokunmatik düzeldi. Ama aynı tahta sonra tekrar dokunmatik sorunu yaşamaya başladı. Bu sorunun çözümü var mı?
Driverlar yüklü , tozunu da aldım tahtaların . Ara ara oluyor bu problem çözemedim.

smile52' Alıntı:
Adem hocam faz1 tahtaya imajı yükledim. genuine ticket yapmamıştım. Başka faz1 tahtadan xml alsam etkinleştirme yapabilir miyim? ya da W10'u etkinleştirmek için ne yapmalıyım? :roll:
hocam başka tahtanınki olmuyor maalesef. her biri için özel tek tek. faz1 win7 imajı atın tekrar. xml i alın ve tekrar win10 imajı ardından xml i uygulayın :)

elitbote' Alıntı:
win10 yedeğinizi tahtalara kurdum ve etkinleştirdim hocam. Kullanımda şöyle bir sıkıntı oldu. Aynı imajı bütün tahtalara atmama rağmen dokunmatik bazılarında hata veriyo.
Dokunmatik ilk dokunuştan sonra kendi hareket ediyo , simgeler kayıyor , bi alanı seçsek daha geniş bi alana kaymaya başlıyor. Bazı tahtalar tozlu diye sildim özellikle köşeleri silince dokunmatik düzeldi. Ama aynı tahta sonra tekrar dokunmatik sorunu yaşamaya başladı. Bu sorunun çözümü var mı?
Driverlar yüklü , tozunu da aldım tahtaların . Ara ara oluyor bu problem çözemedim.
hocam bu problemler genelde fiziksel şartlardan toz ve güneş gibi. çözüm yok maalesef.

ademola' Alıntı:
smile52' Alıntı:
hocam başka tahtanınki olmuyor maalesef. her biri için özel tek tek. faz1 win7 imajı atın tekrar. xml i alın ve tekrar win10 imajı ardından xml i uygulayın :)
Teşekkür ederim hocam.

Tahtaların kullanılmadığında örneğin 1 saat sonra otomatik kapanma özelliği kullanılabiliyor mu

Bende lisans sorunu ile karşılaştım farklı tahtalarda deneme ile şu kanı oluştu bende cihazın donanımına oluşan değişiklik lisans işlemini engelliyor. Ben imaj dan sonra diskin boyutları ile oynadım lisans olmadı. Oynamadığım başka tahtada aynı imajı attım etkinleştirme başarılı oldu

Arkadaşlar bu paylaşımdaki sadece Multiboot USB v2'yi meb hattından indirebileceğim bir yere yükleyebilir misiniz? bugün lazım oldu

Geri