E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
sadece bu 42 kişinin tekelinde olsun istiyorlar yani. ilinizdeki diğer bilişim teknolojileri öğretmenlerinin hakkına girmiş olmuyonuzmu peki. tecrübe dediğiniz şey sizde de yoktu sınavlara girerek kazandınız, bunu diğerleride kazanabilir. benim çalıştığım ilde de 100 kişiye verilmiş bu seminer, başvurduğum halde bana verilmedi. tekrar seminer açılacakmı diye ilgili şube müdürüne sorduğumda o aletleri herkese emanet edemem gibi saçma bi cevap aldım. tüm bilişim teknolojileri öğretmenlerine bu semineri vermek çok mu zor anlamıyorum ki. bu sayede bir kişiye 9 sınav çıkmaz her bilişim teknolojileri öğretmenine 4-5 sınav çıkar, daha adaletli olur.
İlimizdeki tüm bilişim öğretmenlerine verilsin bence sakinca yok. 90 km uzakta ilçesi var 45 km uzakta ilçesi var. Esinav salonu sadece merkez ilçede olduğuna göre ve 90 km uzaktan 150 Tl ücret için sınava geliceklerse gelsinler. Öyle 20 sınav çıktığı falan da yok ayrıca içiniz rahat olsun

Sınava katılan adayların bilgilerine, e-sınav uygulama ekranından girdiğinizde Yüz Tanımlama Yapılmamaıştır uyarısını görebilirsiniz.
Yüz Tanımlama Sistemi üzerinde test çalışmaları sürmekte.

Diğer bir konuysa : Sınava giren aday ile ekrandaki aday bazen farklı olabiliyor.Ankara e-Sınav Hizmetlerini aramadan önce adayın bilgisayarını tekrar kapatıp açmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar bu e-sınav a bende katlıp görev almak istiyorum ne yapmak gerek izlenmesi gereken adımlar nedir acaba??

Bugün itibariyle Adana'da e-sınavlarda Yüz Tanıma Sistemi kullanılmaya başlanıyor.
Adayın kullandığı bilgisayarın monitöründe kamera var.Adayın önceden sistemde tanımlı fotoğrafı ile kamera aracılığıyla alınan görüntüsü arasında karşılaştırma oranı yapılıyor.Bu oran aynı zamanda e-sınavlarda uygulama izleyicisinin bilgisayar ekranında da gözüküyor.Gerçek adaylarda %60 ve üzeri bir oran çıkıyor.Ekrandaki tanımlı aday harici masaya oturan kişilerde yani farklı adaylarda bu oran % si 30 un altına kadar inebiliyor.Yanıltıcı sonuçlar elbet oluşabilecektir;fakat uygulama desteklendikçe daha yüksek başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Bugün itibariyle Adana'da e-sınavlarda Yüz Tanıma Sistemi kullanılmaya başlanıyor.
Adayın kullandığı bilgisayarın monitöründe kamera var.Adayın önceden sistemde tanımlı fotoğrafı ile kamera aracılığıyla alınan görüntüsü arasında karşılaştırma oranı yapılıyor.Bu oran aynı zamanda e-sınavlarda uygulama izleyicisinin bilgisayar ekranında da gözüküyor.Gerçek adaylarda %60 ve üzeri bir oran çıkıyor.Ekrandaki tanımlı aday harici masaya oturan kişilerde yani farklı adaylarda bu oran % si 30 un altına kadar inebiliyor.Yanıltıcı sonuçlar elbet oluşabilecektir;fakat uygulama desteklendikçe daha yüksek başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Bilgilendirme için sağolun.

Arkadaşlar 30 temmuza esinav görevi cikmis ama il dışına cikmam gerektigi icin gorevi onaylamadim sistemde onaylamadı yaziyor.
1 . Olarak sinav puani eklenmis bana acaba silinirmi
2 . Olarak silinmezse itiraz etme hakkım varmi zira onaylamadim, hani onaylayip gitmesem her cezayi kabul ederim ama onaylamadim gidemeyecegim icin

sınav izleme ve uygulama yöneticisi görevini bilişim öğretmenleri haricinde mem deki memurlara, rehberlik öğretmenlerine, il kordinatörünün hısım akrabasınada 2 günlük kursu alıp görev alma hakkı gelmiş. Daha da bize çıkmaz bu görev.

Arkadaşlar 30 temmuza esinav görevi cikmis ama il dışına cikmam gerektigi icin gorevi onaylamadim sistemde onaylamadı yaziyor.
1 . Olarak sinav puani eklenmis bana acaba silinirmi
2 . Olarak silinmezse itiraz etme hakkım varmi zira onaylamadim, hani onaylayip gitmesem her cezayi kabul ederim ama onaylamadim gidemeyecegim icin

Siliniyor hocam, sadece görev aldığınız sınav sayısına ekleniyor. onunda bi zararı yok.

geçen gün benden sonraki sınavda görevli il meb de elektrik teknikeriymiş.
En başında vardı mühendis Tekniker 1.5 yıl önce beraber kurs aldık. Ama rehber öğretmen memur fln yoktu o yeni çıkmış olabilir ki zaten sınav görevi gelmez olmuştu ondanmis demek diye aklımdan geçti şimdi

Arkadaşlar bugün başvuru yaparken görev kısmında Bilgisayar Teknikerini Bilişim Öğretmeni olarak okuyup onu tercih ettiğimi başvurudan sonra fark ettim (Bilgisayar Öğretmeniyim)
Herhangi bir sıkıntı olur mu sizce?

arkadaşlar bir yıl içinde en fazla kaç sınavın ücreti ödeniyor? belli bir sayıdan sonra ücret ödenmeyeceği ile ilgili bilgi vardı

bende 2 sene görev aldım, 20'yi doldurdum her seferinde.
puanı çok arttırdığı için diğer meb sınavları çıkmıyordu.

Ben de 3 yıldır görevcç alıyorum daha 8 i geçemedim. Maşallah sizinki iyiymiş

Değil hocam.
Kesin bilgi bu şekilde. Geçen hafta tekrar seminere alındık. Orada anlatıldı hatta sınavda soruldu.

2020’de değişmediyse bilmiyorum.
Ama 2019’da mümkün değildi.

Hatta İstanbul’da Mebbis’te resen görev seçeneği çıktıktan sonra 21. Görevi çıkanlar oldu. Ankara’ya sorulmuş eğer 21. görevi yaparlarsa ücret ödenmeyecek cevabı gelmiş. Onlar da iptal ettirdi görevleri.

2020’de değişmediyse bilmiyorum.
Ama 2019’da mümkün değildi.

Hatta İstanbul’da Mebbis’te resen görev seçeneği çıktıktan sonra 21. Görevi çıkanlar oldu. Ankara’ya sorulmuş eğer 21. görevi yaparlarsa ücret ödenmeyecek cevabı gelmiş. Onlar da iptal ettirdi görevleri.

bak o olur hocam, 21.yi verirler parasını vermezler :)

görev dağıtım ekranı nasıldır bilen gören var mı? Ankara mı dağıtıyor? yoksa il-ilçe memler mi?
Sistem algoritması nasıl çalışıyor dağıtım ekranı?

Geri