E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
Ücret 2019 yılı Ocak ayından itibaren yapılan sınavlarda, özkansoft ek ders hesaplama programına göre % 15 Vergi dilimi için 165,02 TL oldu.
140 lira idi 149 lira olmuş hocam. ocak ilk günlerinde sınavım vardı mebbise 149 lira işlenmiş.165 olması zor zaten 25 lira birden zam:)

sınav ücretleri geç yatıyor. neredeyse bir ay sonra yatıyor. neden bu kadar geç yatıyor? para yok desek parayı kursiyerlerden alıyorlar zaten.

Son düzenleme:
Mebbis'e baktım şimdi, Aralık 15'inde girmiştim sınava, sınav işlenmiş fakat hesap hareketlerini kontrol ediyorum, para yatmamış. Ne yapmam gerekir?
Görev yaptığınız ayın (aralık) bir sonraki ay 20'sine kadar işlemler yapılıp bankaya gönderilir. Genelde de 1 hafta içinde yatar. Yani sizin Ocak ayının 20 sinden sonra bakmanız lazım.

sınav işlemleri bölümünde ücret bölümü var.takip edin veri girişleri kapandı dediğinde o ayın 25 inden sonra yatıyor.

bu e-sınav kursları neden yapılmıyor? yapılsa da haberimiz olmuyor. bir arkadaş yılda 20 görev aldığından falan bahsetmiş demek ki üç beş kişi arasında dönüp duruyor. yılda en az iki kez bu kurs verilerek uygulamadaki öğretmen sayısı artırılmalı. ayrıca kursa istekli bütün öğretmenlerin katılımı sağlanmalı sonuçta çokta zor bir görev değil.ayrıca başarısız olanlar bu kursla elenebilir. böylece herkese daha adil bir yaklaşım sergilenmiş olur.

bu e-sınav kursları neden yapılmıyor? yapılsa da haberimiz olmuyor. bir arkadaş yılda 20 görev aldığından falan bahsetmiş demek ki üç beş kişi arasında dönüp duruyor. yılda en az iki kez bu kurs verilerek uygulamadaki öğretmen sayısı artırılmalı. ayrıca kursa istekli bütün öğretmenlerin katılımı sağlanmalı sonuçta çokta zor bir görev değil.ayrıca başarısız olanlar bu kursla elenebilir. böylece herkese daha adil bir yaklaşım sergilenmiş olur.
20 görev maksimum alabileceği görev sayısı ve bence çoğu ilde 10-12 kadar görev çıkar bilişim teknolojileri öğretmenlerine. Bu sınavlardan aldığı puan yüzden zaten diğer sınavlarda görev alabilmek mümkün olmuyor. Bütün öğretmenlere kurs açılmalı demişsiniz size göre zor olmayan bir görevmiş ancak, sistem bir hata verdiğinde yada olumsuz bir durumla karşılaştığında görevlinin, teknik bilgisi ile neler yapabileceği önemli bir durum. Yaptığımız işi çok kolay basit bir iş olarak görmemek ve göstermemek lazım.

20 görev maksimum alabileceği görev sayısı ve bence çoğu ilde 10-12 kadar görev çıkar bilişim teknolojileri öğretmenlerine. Bu sınavlardan aldığı puan yüzden zaten diğer sınavlarda görev alabilmek mümkün olmuyor. Bütün öğretmenlere kurs açılmalı demişsiniz size göre zor olmayan bir görevmiş ancak, sistem bir hata verdiğinde yada olumsuz bir durumla karşılaştığında görevlinin, teknik bilgisi ile neler yapabileceği önemli bir durum. Yaptığımız işi çok kolay basit bir iş olarak görmemek ve göstermemek lazım.
kesinlikle katılıyorum çat diye sınavın ortasında pc gidince hiç de basit olmadığı anlaşılıyor. öyle 20 sınav falan görevi de çıktığı yok. ilimizde 42 kişilik bir ekibe eğitim verildi. 1 yılda 9 sınav geldi bana .2. bir grup oluşturmak istemiyorlar çünkü ne kadar tecrübeli kişi ile devam ederlerse o kadar kolay yürüyeceğini söyledi ekibi kuran arkadaş

kesinlikle katılıyorum çat diye sınavın ortasında pc gidince hiç de basit olmadığı anlaşılıyor. öyle 20 sınav falan görevi de çıktığı yok. ilimizde 42 kişilik bir ekibe eğitim verildi. 1 yılda 9 sınav geldi bana .2. bir grup oluşturmak istemiyorlar çünkü ne kadar tecrübeli kişi ile devam ederlerse o kadar kolay yürüyeceğini söyledi ekibi kuran arkadaş
yapmayın arkadaşlar tecrübeli arkadaşlarla devam edelim kısmı ahbap çavuş ilişkisinin başka bir şekilde söylemi. kurs neden var? sorunu çözemeyenler elensin diye var. sınav esnasında karşılaşılacak tüm problemler belirlenir ve çözüm yolları aktarılır ciddiyetle yapılan bir kurs sonunda da başarısızlar elenir. birde diğer sınavlardan görev alamadığı falan yazılmış. zaten senede maximum 2 kere çıkan diğer sınav görevlerinde de görev alınmasın bi zahmet. bunları yazarken böte mezunu bir bilişim teknolojileri öğretmeni olduğumu da belirtmek isterim.

yapmayın arkadaşlar tecrübeli arkadaşlarla devam edelim kısmı ahbap çavuş ilişkisinin başka bir şekilde söylemi. kurs neden var? sorunu çözemeyenler elensin diye var. sınav esnasında karşılaşılacak tüm problemler belirlenir ve çözüm yolları aktarılır ciddiyetle yapılan bir kurs sonunda da başarısızlar elenir. birde diğer sınavlardan görev alamadığı falan yazılmış. zaten senede maximum 2 kere çıkan diğer sınav görevlerinde de görev alınmasın bi zahmet. bunları yazarken böte mezunu bir bilişim teknolojileri öğretmeni olduğumu da belirtmek isterim.
e-sınav uygulama kursu değil semineri olarak verilir . yani seminer olduğu için eğitim sonunda herhangi bir sınav yok. yani elenen de yok. o yüzden bu işi yapa yapa tecrübe kazanılacak bir iş olarak düşünüyorum. tüm ildeki bt öğretmenlerine kademeli olarak verilebilir eğitim ancak herkese de verilmesin bir konuda bari branşımızın ayrıcalığı olsun bi zahmet

Arkadaşlar, e- sınav uygulama izleme sorumlusu olmak için seminerlere nasıl katılabiliriz. (gaziantep te görevliyim)

arkadaşlar konu dışı ama.yeni konu açmak istemedim.özel öğretimde bilgisayar işletmenliği kursu var biliyorsunuz.bide bunların sınavı tabi.bu sınavda görev alan bt öğretmenleri ne kadar ücret alıyor bilen varmı

Son düzenleme:
yok mu cevap verecek arkadaş?bu sınavlarda bt öğretmenleri görev alıyor.Ama kimse cevap yazmıyor.burası bizim paylaşım alanımız.

Geçen yıl bakanlığın 19.01.2018 tarihli 1492443 sayılı yazısı ilgi alınarak okulumuza yazı gelmişti. Bilişim teknolojileri öğretmenleri, bilgisayar mühendisleri, elektrik-elektronik mühendisleri, fatih projesi eğitmenleri, il-ilçe mebbis yöneticileri, fatih projesi il koordinatörleri, elektrik-elektronik öğretmenleri başvuruda bulunup açılacak olan seminere katılıp e-sınav uygulama eğitimi sertifikası alabileceklerdi. Ayrıca en az ön lisans mezunu olmak şartıyla il milli eğitim müdürlüklerinde şef, teknisyen, bilgisayar işletmenleri, veri hazırlama ve kontrol işletmenleri kadrolarında çalışan ancak yazıda belirtilen öğretmenlik ve mühendislik mezunu olma şartını sağlayanlarda başvuruda bulunabileceklerdi. Ben bu semineri almak istediğimi resmi yazı ile bildirdim. Nisan 2018 gibi bir hizmet içi kursuna katılıyordum. Aynı tarihlerde bu seminer açılmış valilik oluru hizmet içi kursuna çıktığı için katılamadım. Milli eğitim müdürlüğünde çeşitli görüşmeler yaptım ancak en az 10 kişi bulursam seminerin açılacağı söylendi. Aynı ilde veya ilçede görev yapıp 10 kişiyi bulanlar belki bir dilekçe ile bu sertifikayı almak istediklerini belirten bir başvuru yapabilirler diye düşünüyorum. Ben 10 kişi bulamadığım için açtıramadım o ayrı konu.

https://siverek.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_02/01150320_e-sYnav.pdf

resmi yazının benzeri burada var arkadaşlar.

Sınav ücretleri neden bu kadar geç yatar ki? 11/02/2019 tarihinde ödenme emri verilmiş. Hala yatmadı. sınav 05/01/2019 de yapıldı.

Bizim ilcede banka degisti bende avaba bankadan kaynaklı gecikmemi oldu diye sormaya geldim.kimsenin ki yatmamış demek ki

Ücretle ilgili bilmeniz gereken şu; bu ay içinde herhangi bir gün girdiğiniz sınavın ücretini sonraki ayın genelde 24 'ünden sonra 2-3 gün içinde alırsınız yani aynı ay içerisinde ayın 1 i ile 31 i arasında görev almış olmak ücret yatma tarihi açısından hiçbir fark oluşturmuyor.
Örnek 1: 26.02.2019 Tarihinde görev aldım, ücret tahminen 24 Mart sonrası yatacak.
Örnek 2: 01.03.2019 Tarihinde görev aldım, ücret tahminen 24 Nisan sonrası yatacak.

Sınav ücretleri neden bu kadar geç yatar ki? 11/02/2019 tarihinde ödenme emri verilmiş. Hala yatmadı. sınav 05/01/2019 de yapıldı.
bugun yarın yatar hocam 25-28 şubat arası ödeme tarihiniz. tuhaf olan şu ki e-sınav gibi herşeyi pratik ve anında yapılan bir sınavın ücretinin ödenmesi neden 40-45 günü bulur. benim tek merak ettiğim konu bu .ösym 3 gün içinde ödeyebiliyorsa demekki mümkün

sadece bu 42 kişinin tekelinde olsun istiyorlar yani. ilinizdeki diğer bilişim teknolojileri öğretmenlerinin hakkına girmiş olmuyonuzmu peki. tecrübe dediğiniz şey sizde de yoktu sınavlara girerek kazandınız, bunu diğerleride kazanabilir. benim çalıştığım ilde de 100 kişiye verilmiş bu seminer, başvurduğum halde bana verilmedi. tekrar seminer açılacakmı diye ilgili şube müdürüne sorduğumda o aletleri herkese emanet edemem gibi saçma bi cevap aldım. tüm bilişim teknolojileri öğretmenlerine bu semineri vermek çok mu zor anlamıyorum ki. bu sayede bir kişiye 9 sınav çıkmaz her bilişim teknolojileri öğretmenine 4-5 sınav çıkar, daha adaletli olur.

Geri