E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
Olayın detayı nedir? Yüz tanımayı geçemeyen, ya da hiç yüz fotoğrafı çekilmemiş adaylara çok sınav yaptım. Tutanağa "yüz tanıma çalışmadı/geçemedi. Adayın doğru kişi olduğu kanaatine varıldı." yazdım. Hiç sorun olmadı.
adayın fotoğrafı ana bilgisayara düşmedi, tutanağa "şu şu adayların yüz tanıması yeterli oranda olmadığı için kimlik kontrolü yazıldı",
tutanağa "fotoğraf ana bilgisayarda gözükmedi" diye yazılmadığı için uyarı cezası ve sınav cezası verildi,
buna nasıl itiraz edilebilir? nasıl bir yol izlenmesi gerekir?

adayın fotoğrafı ana bilgisayara düşmedi, tutanağa "şu şu adayların yüz tanıması yeterli oranda olmadığı için kimlik kontrolü yazıldı",
tutanağa "fotoğraf ana bilgisayarda gözükmedi" diye yazılmadığı için uyarı cezası ve sınav cezası verildi,
buna nasıl itiraz edilebilir? nasıl bir yol izlenmesi gerekir?
burdan şu mantık genellemesi yapmak gerekiyor o zaman .Devletin dili yazıdır diyerek başımıza gelen gelmeyen olağandışı işleyiş dışındaki herşeyi sınav tutanağına 1-2 satırda olsa yazıp kendimizi garantiye almak gerekli galiba

Sınav evraklarını ne yapıyorsunuz arkadaşlar? Elazığ'da uygulama izleme sorumlularından bir sonraki gün İl Milli Eğitim müdürlüğüne teslim etmelerini istiyorlar. Sizlerde uygulama nasıl?

Sınav evraklarını ne yapıyorsunuz arkadaşlar? Elazığ'da uygulama izleme sorumlularından bir sonraki gün İl Milli Eğitim müdürlüğüne teslim etmelerini istiyorlar. Sizlerde uygulama nasıl?
Görevli şube müdürü alıyor veya okuldaki uygulama izleyici için zarf aldığımız yer var oraya bırakın da diyebiliyor bina sorumlusu. . Kendim hiç getirmedim. Maras ve Antep için durum böyle . Hizmetli geliyor filan da demişti başka ildeki arkadaş zarfı almak için. Yıllık görev sayımız da eskisi gibi değil her gittiğimizde yenilik oluyor artık.

..peki bir soruda ben sormuş olayım geç kalan adaylar sınav başladıktan kaç dk sonrayakada sınava gelebilir.

Arkadaşlar ilk görevimi yapacağım aklıma takılan nokta
Başkan, gözetmen, bina sorumlusu, hizmetli 1 numaralı alandan
Uygulama izleme sorumlusu 2 numaradan giriş yapacak
Doğru mudur? Yoksa bu 5 kişi de 1 numaradan mı giriş yapacak?
f60fb4cb-9732-40ae-851e-ed312a76b6aa.jpg

2 hafta önce aldığım görevde hizmetliye de giriş yaptırdım girişi normal giriş yapıldı. zorunlu mu bilemiyorum ama. zorunlu olmayabilir

Kayseri'de Sınav evrakları sınav salonunda uygulama izleme görevlisinin masasının yanında bulunan cekmecelere sınav bittiği anda bırakılır bu kadar yıldır sınav mesaim toplam 1,5 saati geçmemiştir

Arkadaşlar sınavıma joker aday girdi tespit ettik. dün emniyete ifade vermeye gittim savcı özellikle demişki ;öğretmenlere sorun şüphelenmeleri rağmen niye sınavı almışlar diye .yani herkes bir açığın peşinde

Arkadaşlar sınavıma joker aday girdi tespit ettik. dün emniyete ifade vermeye gittim savcı özellikle demişki ;öğretmenlere sorun şüphelenmeleri rağmen niye sınavı almışlar diye .yani herkes bir açığın peşinde
"Aday mağdur olmaması için ve kesin emin olunmadığı için" söylenebilir.

Oraya parmak izi okuyucu koymadıkça fatura suçluya değil görevliye kesilmeye devam edilecek.

Bize de eğitimde "şüphelenseniz bile sınavı mutlaka tamamlasın, joker işlemlerini sınavdan sonra yapın" dediler. Değilse suç sabit olmuyormuş.

Saçmalamışlar kural öyle zaten. Jokerin sınavı tamamlamasına izin veriyoruz. Sinav anında Sistemde joker diye işaretleseniz bile adayın haberi olmuyor. Haberde gördüm. joker olduğundan şüphelenilen adayın mahkemede joker olmadığı ortaya çıkmıştı. Eğer adamın sınavını tamamlamasına izin verilmezse sınav ne olacak? Bu şekilde en azından joker değilse sınav puanı hesaplanıyor

Savcı 2024 e-sınav yönetmeliğine bakarsa sınav esnasında adaya hiçbir müdahelenin yapılmayacağı ancak sınav bittikten sonra gerekli zabıtların tutulup işlemlerin yapılacağını görür aday süresi dahilinde sınava gelmiş ise kimlik kontrolü de sınav süresi içindedir

Geri