E-sınav uygulama izleme sorumlusu

Kodla Büyü
Yüz tanımada oranı geçemeyenler için tutanak tutmak gerekiyor mu arkadaşlar? ben şu ana kadar tutanak tutmadım sıkıntı olmadı. değişen yönetmelikte de (joker aday sorularının kaldırıldığını bildiren yazı da) öyle bir şey okumadım.

Yüz tanımada oranı geçemeyenler için tutanak tutmak gerekiyor mu arkadaşlar? ben şu ana kadar tutanak tutmadım sıkıntı olmadı. değişen yönetmelikte de (joker aday sorularının kaldırıldığını bildiren yazı da) öyle bir şey okumadım.

Ayrı bir tutanak değil, e-sınav sisteminde arayüzündeki sınav tutanağına yazmalısınız

Yüz tanıma bizlere yardımcı olmak için var. Kimisini tanımıyor, sizin şüpheniz yok ise herhangi bir tutanak tutmanınz gerekmiyor.

30 aralıkta girdiğim sınavda gelmeyen adayın yüz tanıması %60 in üzerindeydi. Görüntü ye baktığımda başka bir adayın ayakta yürürken kamera tarafından çektiği görüntü vardı.

30 aralıkta girdiğim sınavda gelmeyen adayın yüz tanıması %60 in üzerindeydi. Görüntü ye baktığımda başka bir adayın ayakta yürürken kamera tarafından çektiği görüntü vardı.
yüz tanımayı sıfırla seçeneği var hocam kullanabilirsiniz
yüz tanımada eski fotoğraftan dolayı tanımadığında sürücü kursu sisteminden fotoğrafı çekerek çözüm üretiyorum

yüz tanımayı sıfırla seçeneği var hocam kullanabilirsiniz
yüz tanımada eski fotoğraftan dolayı tanımadığında sürücü kursu sisteminden fotoğrafı çekerek çözüm üretiyorum
Yaptım hocam. Burda dikkat çekmek istediğim gelmeyeni de tanıyan sistem yapmışlar.

evet hocam bazen alakasız fotoğrafları tanıyabiliyor. ama bir seferinde joker aday sınav başladıktan sonra geldi (özellikle geç geliyorlar, yüz tanıma yapmadan sınava başlamak için) beklettim yüz tanıma yapması için ama bir türlü fotoğraf çekmedi. yine de sınava başlattım ama şüphelendik ve polis sorgusunda itiraf etti.

Bina yöneticisinin sınav salonu ile ilgili hiçbir yetkisi yoktur sınav salonu tamamen izleme-uygulama sorumlusunun yönetimindedir hatta yönergede sınav salonunda bulunacak evsaftaki görevlileri sayarken izleme-uygulama sorumlusu başkan ve gözetmen ve de sınava girecek adaylar der bina yöneticisi ve emniyet görevlileri asla sınav salonuna giremez işleyişe karışamaz

Bina yöneticisinin sınav salonu ile ilgili hiçbir yetkisi yoktur sınav salonu tamamen izleme-uygulama sorumlusunun yönetimindedir hatta yönergede sınav salonunda bulunacak evsaftaki görevlileri sayarken izleme-uygulama sorumlusu başkan ve gözetmen ve de sınava girecek adaylar der bina yöneticisi ve emniyet görevlileri asla sınav salonuna giremez işleyişe karışamaz
zaten karışmıyorlar ki hocam en küçük sıkıntıda bile top sizde hocam diyor her iki taraf.

arkadaşlar, sınavda bilgisayarlardan bir tanesinin yüz tanıma fotoğrafı ekrana düşmedi, boş gösterdi, ama sınav tutanağına bu yazılmadı "sadece yüz tanıma oranı yeterli olmadığı için kimlik kontrol yapıldı" rutin yazılanlar yazıldı.
sorum şu; tutanağa fotoğraf gelmedi diye yazılmadığı için hem uyarı cezası hem de bir sene sınav cezası verilir mi?

arkadaşlar, sınavda bilgisayarlardan bir tanesinin yüz tanıma fotoğrafı ekrana düşmedi, boş gösterdi, ama sınav tutanağına bu yazılmadı "sadece yüz tanıma oranı yeterli olmadığı için kimlik kontrol yapıldı" rutin yazılanlar yazıldı.
sorum şu; tutanağa fotoğraf gelmedi diye yazılmadığı için hem uyarı cezası hem de bir sene sınav cezası verilir mi?
sonuç olarak yüz tanıma oranı yeterli olmamış, bence sorun olmaz. Ama neden adayı yedek bilgisayara taşımadınız ?

Joker aday kullandığı iddiasıyla e-sınavı iptal edilen adayı mahkeme haklı buldu

Danıştay 8. Dairesi, joker aday kullandığı iddiasıyla Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı iptal edilerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlardan yasaklanmasına yönelik tesis edilen işlemi iptal eden ilk derece mahkemesi kararını onadı.

ikinci kez sınava geç kaldım.
Önce 1 yıl sonra da 5 yıl ceza aldım.

2029'a kadar cezalıyım...

Bu ifade yanlış, tüm yetki SALON BAŞKANI'ndadır. Uygulama izleme sorumlusu, gözetmen ve başkan her üçü de sorumludur. Ancak yetki başkandadır. Başkan ile uygulama izleme farklı kararlardaysa salon başkanının kararı uygulanır. Başkanın kararının yanlış olduğunu düşünüyorsanız elinizdeki yönerge vs ile sınav anında tartışmadan iyi niyetle ikna etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak başkan kararı yine de uygulama yetkilidir. Siz karara şerh düşebilirsiniz.

1 yıldır görev almiyordm güncel görevimiz ve değişen yönetmelikler nelerdir ? Yazarsanz sevinirim arkdslar

Arkadaşlar ben de yarın eğitim vereceğim acil öğrenmem gereken bir kaç soru var
1. 18 saatlik eğitimi 6+6+6 şeklinde tam vermek gerekiyor mu? Yoksa ilk gün diyelim 4 saatte bitirilebilir mi?
2. Resen verilen 10 görev yıllık 20 göreve dahil mi? Toksa 20+10 şeklinde mi?
3. İlçe Mem Md. , Şb Md, Okul Md. bunlar sadece Bina sorunlusu olursa ücret mi alıyor? Yoksa yüz yüze olan eğitimlerdeki gibi komisyon ücreti de alıyor mu? (Bir sınavda ücret alan toplam sayı 1 bina sorumlusu + 1 Uyg. İz. Sor + 1 Başkan +1 Gözetmen olmak üzere 4 kişi mi yoksa Milli Eğitim Md., Şb md. bunlarda her sınav için ücret alır mı?)

2- Resen görevler Yıllık 20 göreve dahil ama zaten tarihte var mıdır bilmiyorum o kadar görev alan.
3- onlar sadece bina sorumlusu olabiliyor. söylediğiniz 1 bina sorumlusu + 1 Uyg. İz. Sor + 1 Başkan +1 Gözetmen harici herhangi bir ücret ödemesi yapılmaz. görev varsa ücret alırlar yoksa alamazlar...

• Beğen
Tepkiler: aak
cumartesi 12:30 oturumuna 12:15:34 de giriş yaptım acaba ceza alır mıyım arkadaşlar ?

cumartesi 12:30 oturumuna 12:15:34 de giriş yaptım acaba ceza alır mıyım arkadaşlar ?

1 saniyeye geç girişe bile ceza geliyor diye yazılmış daha önce:

Arkadaşım 19:15 oturumuna 19:01 de giriş yaptı. Ceza geldi. Ama itiraz etti.Bina girişi daha erken olduğundan ve bina giriş saatinin kameralardan belli olduğu için kurtarma şansı varmış. İtiraz sonucunu bekliyor.

Hem uyarı hem de sınav cezası verildi, sınavlarda görev almamamız için ellerinden geleni yapıyorlar

Hem uyarı hem de sınav cezası verildi, sınavlarda görev almamamız için ellerinden geleni yapıyorlar
Olayın detayı nedir? Yüz tanımayı geçemeyen, ya da hiç yüz fotoğrafı çekilmemiş adaylara çok sınav yaptım. Tutanağa "yüz tanıma çalışmadı/geçemedi. Adayın doğru kişi olduğu kanaatine varıldı." yazdım. Hiç sorun olmadı.

Bugün anne adını bilmeyen joker i tespit ettik. Bizi savcılığa çağırırlar mı? Başına gelen var mı

Geri