E-Sınav Ücretleri

Kodla Büyü

boterist

Site Gezgini
arkadaslar merhabalar e-sınav görevi ücretlerinin ödenmesi nasıl yapılıyor. 1.5 ay önce görev aldığımız sınavın ücreti hala yatırılmamış da. İlginize teşekkürler...

Yatmak üzeredir hocam, mebbis sınav ücretleri üzerinden de ücretin hesaplandığını görebilirsiniz.

Hocam,

Bakanlık tarafından ödenen sınav ücretleri her ayın 20'sinden sonra yapılıyor. İller onaylamaları tamamladıysa bir kaç gün içinde yatar.

E-Sınav ücretleri tam bir muamma, bir bakıyorsun bir ay içinde yatmış, bir bakıyorsun 2,5 ay sürüyor. Teknoloji araya girdi işler daha kolay olacakken daha da zora girdi, eskiden elden veriliyordu aynı gün alıyorduk daha güzeldi. Teknolojik imkânlar işleri kısaltmıyor tersine uzatıyor. 06.05.2017 tarihinde girdiğim e-sınav ücreti Temmuz 20'si de geçmesine rağmen hala yatacak, kaç gün olmuş 2,5 ay, yok böyle bir şey bu teknolojik çağda. Bu konuya el atılmasını işlemlerin daha kısa süre de yapılmasını bekliyoruz umulur ki... Devletin alacağı varsa anında tahsil, senin alacağın varsa bekle belki yatar. Maalesef Bakanlığımızın Öğretmenlerimize gereken şekilde ihtimam gösterdiğine kanaat etmiyorum. Bir bakın Genel Müdürden başlayarak maaş alan 15 kalem memur maaşlarına öğretmenler alttan üçüncü sıra da, neredeyse 12/1 hizmetlinin maaşı 7/1 öğretmene yetişmiş durumda, En üst düzeyde ki memurları yetiştiren öğretmenler maalesef ki en alt düzeylerde seyrediyor, umulur ki eski kariyer günlerine döner...

davutaydin' Alıntı:
E-Sınav ücretleri tam bir muamma, bir bakıyorsun bir ay içinde yatmış, bir bakıyorsun 2,5 ay sürüyor. Teknoloji araya girdi işler daha kolay olacakken daha da zora girdi, eskiden elden veriliyordu aynı gün alıyorduk daha güzeldi. Teknolojik imkânlar işleri kısaltmıyor tersine uzatıyor. 06.05.2017 tarihinde girdiğim e-sınav ücreti Temmuz 20'si de geçmesine rağmen hala yatacak, kaç gün olmuş 2,5 ay, yok böyle bir şey bu teknolojik çağda. Bu konuya el atılmasını işlemlerin daha kısa süre de yapılmasını bekliyoruz umulur ki... Devletin alacağı varsa anında tahsil, senin alacağın varsa bekle belki yatar. Maalesef Bakanlığımızın Öğretmenlerimize gereken şekilde ihtimam gösterdiğine kanaat etmiyorum. Bir bakın Genel Müdürden başlayarak maaş alan 15 kalem memur maaşlarına öğretmenler alttan üçüncü sıra da, neredeyse 12/1 hizmetlinin maaşı 7/1 öğretmene yetişmiş durumda, En üst düzeyde ki memurları yetiştiren öğretmenler maalesef ki en alt düzeylerde seyrediyor, umulur ki eski kariyer günlerine döner...
Hocam,

Sınav ücretlerinin zamanında ödenip ödenmemesi tamamen illerin personel girişlerini tamamlayıp onay vermeleri ile ilgilidir. Maalesef il/ilçelerimizdeki personelin ihmalkarlığı yüzünden ücretler gecikmektedir. Bakanlığın eksiği ise her ayın 20'sinden önce onayını veren (Yani işini zamanında yapan) illerin ödemesini yapması onaylamayanların ödemelerini yapmaması gerekmektedir. İşini yapmayanlar yüzünden işini yapanların cezalandırılmasını bende anlamıyorum.

Bu yapılan iş bilmezliğin umursamazlığın daniskasıdır. 2.5 aydır sınav ücreti mi yatmaz. Girmeyen iller varmış girmeyenlere ödeme kardeşim herkesi bekletmek niye. Milli eğitim her zamanki gibi neresinden tutsan elinde kalır.

e sınavda uygulamacı olarak görev alıyorum. Görev almada bir sınır var mı? Puanım 2000 oldu

hocam yıllık derken 2017 yılı içerisinde mi yoksa ben temmuzda görev almaya başladım bir dahaki temmuza kadar mı ?

6 mayıs 2018 tarihinde girdiğim sınavın ücreti hala yatmadı. Veri girişleri devam ediyormuş

Geri