E Sınav Salonlarının Bakım İşleri

Kodla Büyü

Eindoforat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese merhabalar...
Biliyorsunuz e sınav salonları genelde il yada ilçe merkezlerindeki bir okul içerisine kuruluyor. Bu e sınav merkezlerinin bakım işlerinden kim sorumlu oluyor yasal olarak?
E Sınav Merkezinin bulunduğu okul müdürünün sınav merkeziyle ilgili sorumlulukları nedir, bunun yazılı olduğu bir resmi yazı var mıdır? Bilen varsa paylaşabilir mi?

Bizim okula da kurulma aşamasında. Bilgisayar alanında ben laboratuvar şefiyim resmi olarak sorumluluğum olmayacak diye düşünüyorum ama gayrıresmi her işi bize kalacak orası kesin. Alan şefiyle beraber hayırlısı dedik artık.

Bağlı bulunduğunuz ilçe ve il müdürlüğünde görevli olan bilgi işlem sorumluları bakar diye düşünüyorum. Belki de bir şirket yapacaktır anlaşmalı olarak. Bu iş okulun dışında bir işlem.

Bizim okula da kurulma aşamasında. Bilgisayar alanında ben laboratuvar şefiyim resmi olarak sorumluluğum olmayacak diye düşünüyorum ama gayrıresmi her işi bize kalacak orası kesin. Alan şefiyle beraber hayırlısı dedik artık.
bende atölye şefiyim. bizim okula kurulsa dokunmam hiç bir şeyine. benim sorumlu olduğum atölye ve şeflikle ilgili görevlerim belli. gerisini meb düşünsün.

bende atölye şefiyim. bizim okula kurulsa dokunmam hiç bir şeyine. benim sorumlu olduğum atölye ve şeflikle ilgili görevlerim belli. gerisini meb düşünsün.
hocam şöyle ki müdür baş yardımcısı döner sermayeden altyapısını siz ve elektrik bölümüne yaptıralım dediler biz de kabul ettik. başlangıçta döner sermaye olacak yani. ama sonraki zamanlarda da bakım onarım başlığı altında döner sermaye çalıştırabilirmiyiz bilmiyorum.

E Sınav ile ilgili mevzuat belgeleri genellikle sınavın uygulanması ile ilgili. Salonun bakım ve onarım işleriyle ilgili yükümlülükler kime aittir bununla ilgili bir yasal dayanak var mıdır, bilen var mı? Çünkü salonun kurulduğu okul bu konuda sorumluluk kabul etmiyor ilçe MEM baksın diyor (ki bence haklı), ilçe MEM de okula görev veriyor. Ortada bir belirsizlik var. Sizin çalıştığınız yerlerde durum nasıl? Örneğin salondaki yazıcı ile yada ağ sistemi ile ilgili bir sorun çıktığında kim müdahale ediyor?

E Sınav ile ilgili mevzuat belgeleri genellikle sınavın uygulanması ile ilgili. Salonun bakım ve onarım işleriyle ilgili yükümlülükler kime aittir bununla ilgili bir yasal dayanak var mıdır, bilen var mı? Çünkü salonun kurulduğu okul bu konuda sorumluluk kabul etmiyor ilçe MEM baksın diyor (ki bence haklı), ilçe MEM de okula görev veriyor. Ortada bir belirsizlik var. Sizin çalıştığınız yerlerde durum nasıl? Örneğin salondaki yazıcı ile yada ağ sistemi ile ilgili bir sorun çıktığında kim müdahale ediyor?
Hocam ilçe MEM okula neye göre görev veriyor. Bu iş öğretmenle çözülecek bir iş değil ki okul dışardan para ile yaptırması gerekir

Okulun herhangi bir sorumluluğu yok. İlçe kendisi hizmet satin alsin bir zahmet

Okulların bir sorumlulugu olmaz. Doner sermaye kapsaminda sonrasinda yapilacak bir islem olursa ilçe meb e fatura edersiniz. Genelde bu salonlardan sorumlu şube müdürü ve ılçede görevli memur olur. Onlar ilgilenir. Sınav gününde bina sınav sorumlusu olarak şube mudur,izlemeci,başkan,gözetmen,hizmetli olur. Bu durumda okulu açıp kapatmak için kim olacak orası da muallak.

Geri